לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4576 מאמרים 1385 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

אורתופדיה ופיזיותרפיה

מאמרים בנושא אורתופדיה ופיזיותרפיה , כתבות,מידע ומאמרים בתחום אורתופדיה ופיזיותרפיה

5 מאמרים
תת נושא
מהן קונטרקטורות ואיך נטפל בקונטרוקטורה? קונטרקטורות הן בעיות רפואית שמופיעות פעמים רבות אצל מטופלים שחוו פגיעה אורתופדית או נוירולוגית.קונטרקטורה אינה נחשבת לתופעה נדירה. מה קורה בתופעה זו? רקמות רכות כמו גידים, עור, שרירים ורצועות, מתקצרות. מדוע זה קורה? מכיוון שאיבר כלשהו נפגע ואין תנועתיות שלו לאורך זמן. התוצאה של חוסר תנועה היא ראשית כאבים פיזיים. לאחר מכן האזור הופך להיות נוקשה. כאשר הרקמות מתקצרות זה עלול לגרום לנזק קבוע ברקמות החיבור. קיצור הרקמות יכול להביא לאובדן הגמישות שלהן. פעמים רבות קונטרוקטורות מתפתחות בקרב מטופלים שחוו אירוע מוחי. מכיוון שלאחר אירוע כזה רמת התנועתיות של הגוף יורדת דרמטית. במצב כזה השרירים נחלשים ואז נוצר מצב של התקצרות הרקמות. על מנת לטפל בקונטרוקטורות באופן אפקטיבי ונכון, צריך להסתייע במומחים בתחום – פנו לד\\\\\\\\\\\\\\\"ר אברהם הס עוד היום וקבלו ייעוץ מומחה כירורג לכף היד.
פורסם על ידי sivan berlin לפני 6 חודשים 3 שבועות
דלקות גידים - איך מטפלים ומה עושים מהו גיד? גיד זוהי רקמה המחברת שריר לעצם. יש לנו בגוף 465 גידים שמחברים בין שרירים ועצמות בכל חלקי גופנו. תפקידו של הגיד הוא לאפשר לנו גמישות ותנועה של האיברים השונים ברגע שישנה פגיעה בגיד, יהיה לנו מאתגר מאד עד בלתי אפשרי להפעיל את האיבר אליו מחובר הגיד. הגיד עשוי מסיבים של קולגן והם אלו שנותנים לו את מרחב התנועה הן להתרחבות וגמישות והן להתכווצות. החיסרון המרכזי של הגיד הוא שאם הוא נקרע, הוא לא יכול להתרפא מעצמו אלא נזדקק לפעולה רפואית.
פורסם על ידי sivan berlin לפני 6 חודשים 3 שבועות
נעילת לסתות: איך מטפלים גם ללא ניתוח נעילת מפרק הלסת היא מצב לא נעים שנגרם בשל בעיה מכנית. למרבה המזל, ברוב המקרים ניתן לטפל בקלות יחסית.
פורסם על ידי אביב ירדן לפני 1 שנים 10 חודשים
בעיות בעליה במדרגות לגיל השלישי מגוון פתרונות שיש כיום בשוק בשביל להקל על בני הגיל השלישי וכמו כן להקל על נכים בעת לעליה במדרגות
פורסם על ידי אמבר פרו לפני 2 שנים 1 שבועות
איך מזהים אירוע מוחי ומה צריך לעשות כדי להציל חיים? החדשות הרעות: אירוע מוחי הוא גורם התמותה השני בעולם. החדשות הטובות: ניתן למנוע אותו מלכתחילה, ואם הוא כבר הגיע - זיהוי ותגובה מהירה יכולים להציל חיים
פורסם על ידי liroz לפני 3 שנים 1 שבועות