לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
5014 מאמרים 1519 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

בריאות עיניים

מאמרים בנושא בריאות עיניים , כתבות,מידע ומאמרים בתחום בריאות עיניים

16 מאמרים
10 תרגילים לעיניים עייפות היום כאשר רב האנדים מבלים מול המסכים, יותר מתמיד חשוב להקפיד ולשמור על העניים. יש לא מעט תרגילים, אשר יכולים לסייע בתהליך ואינם דורשים ציוד מסוים או מקום. קל מאוד לבצע אותם בבית, במשרד וכדמוה. אבל מאוד חשוב גם להבהיר, שתרגילים אינם מהווים תחליף לבדיקת עניינים וטיפול מקצועי במידת הצורך.
פורסם על ידי ELIAN120 לפני 9 חודשים 3 שבועות
עדשות פולארויד: רתימת כוח האור לשיפור הראייה כיצד עובדות עדשות פולארויד, היתרונות של עדשות פולארויד, ומהם היישומים של עדשות פולארויד. אודות כל זאת ועוד במאמר הבא
פורסם על ידי werubel1234 לפני 1 שנים 3 שבועות
למה אסור להסתכל על ריתוך? ריתוך היא פעולה שחייבת להתבצע על ידי בעלי מקצוע כדי למנוע סיכונים. יתרה על כך, אנשים שנמצאים קרוב מדי וללא ציוד מגן עלולים להיפגע. אז איך מונעים את זה ומה ההבדל בין סוגים שונים של עבודות בתחום? הנה המדריך המלא
פורסם על ידי abiee12 לפני 1 שנים 8 חודשים
מהי גלאוקומה ואיך מטפלים בה הטכנולוגיה הרפואית מתפתחת וקיימים טיפולים רבים למחלת הגלאוקומה. עדיין, הגלאוקומה היא הגורם השני בעולם לעיוורון, כשחלק מנזקיה הבלתי הפיכים ניתן למנוע על ידי אבחון מוקדם ואיזון הגלאוקומה בטיפול מתאים.
פורסם על ידי dushka לפני 7 שנים 7 חודשים
קוצר ראייה, רוחק ראייה ואסטיגמציה קוצר ראייה, רוחק ראייה ואסטיגמציה (המכונה צילינדר, על שם תיקון הלקות) הם לקויות ראייה נפוצות מאוד המאפיינות אחוז גדול מהאוכלוסיה. מהן הלקויות האלה, כיצד מזהים אותן וכיצד מטפלים בהם?
פורסם על ידי dushka לפני 7 שנים 2 שבועות
חסימת דרכי דמעות אצל תינוקות מהי חסימת דרכי הדמעות אצל תינוקות ומדוע לא מטפלים בה לפני גיל שנה?
פורסם על ידי dushka לפני 7 שנים 4 חודשים
האם כדאי לבצע ניתוח פזילה במבוגרים? "אי אפשר לנתח אותי, אני כבר מבוגר", "כבר עברתי ניתוח פזילה לא מוצלח, לא כדאי לי לנסות שוב", "בניתוח פזילה אצל מבוגרים אחוזי ההצלחה נמוכים מאוד" - אילו אמירות נפוצות אצל מבוגרים הסובלים מפזילה. האם זה נכון?
פורסם על ידי dushka לפני 7 שנים 6 חודשים
אם את מעשנת ייתכן שילדך יסבול מרוחק ראייה מהו הקשר בין רוחק ראייה ופזילה אצל ילדים לבין הרגלי העישון של אמם? האם האבות משפיעים על איכות הראייה באופן דומה? מחקר משנת 2010 שבוצע על ידי פרופסור יאיר מורד, רופא עיניים לילדים ומומחה פזילה, שופך אור על הקשר בין אמא מעשנת לילד עם משקפיים.
פורסם על ידי dushka לפני 6 שנים 9 חודשים
טיפול בלייזר בגלאוקומה של זווית צרה גלאוקומה היא הגורם השני בעולם לעיוורון. קיימים מספר סוגים של גלאוקומה שהעיקריים הם גלאוקומה של זווית פתוחה וגלאוקומה של זווית צרה או סגורה. הטיפול בגלאוקומה של זווית צרה פשוט אך הכרחי לשמירה על הראייה
פורסם על ידי dushka לפני 6 שנים 11 חודשים
טיפים לטיפול בעין עצלה עין עצלה אצל ילדים מתפתחת מסיבות שונות אבל התוצאה היא אותה תוצאה. המוח מפסיק להשתמש בעין כי התמונה שמגיעה ממנה לא מספיק טובה ואז צריך לטפל בילד באמצעות רטיה. קבלו כמה טיפים לטיפול בעין עצלה.
פורסם על ידי dushka לפני 7 שנים 1 חודשים
מהו קרטוקונוס? קרטוקונוס הוא עיוות של הקרנית. לסובלים מקרטוקונוס יש במקום קרנית כיפתית רגילה, קרנית בצורת חרוט. הדבר גורם לעיוותים בראייה ומטופל בעזרת עדשות מגע ייעודיות או התערבות ניתוחית.
פורסם על ידי dushka לפני 7 שנים 5 חודשים
עדשות פרימיום - שתי ציפורים במכה אחת ניתוח קטרקט משפר כמעט מידית את הראייה - בניתוח מוחלפת עדשת העין העכורה בעדשה מלאכותית צלולה. אך נכון להיום ניתן לעשות הרבה מעבר לזה - לתקן ליקויי ראייה בעזרת עדשות מיוחדות - עדשות פרימיום.
פורסם על ידי dushka לפני 7 שנים 6 חודשים
מהפכה בטיפול בגלאוקומה - לייזר SLT גלאוקומה - הגורם השני בעולם לעיוורון היא מחלה שברובם המוחלט של המקרים מושפעת מלחץ תוך עיני גבוה. מטרת הטיפול במחלה היא איזון הלחץ. טיפול בלייזר סלקטיבי (לייזר SLT) הוא טיפול שיצר מהפכה בתחום.
פורסם על ידי dushka לפני 7 שנים 6 חודשים
מכירים את אביבית? לא, לא מדובר על אביבית שהייתה פעם באח הגדול, אלא על דלקת עיניים ממש לא נעימה. דלקת לחמית אביבית היא דלקת אלרגית שעלולה לגרום לסבל רב והטיפול בה שונה מהטיפול בדלקות אחרות.
פורסם על ידי dushka לפני 7 שנים 6 חודשים
האם אפשר לטפל בעין עצלה בגיל מבוגר? הטיפול הקלאסי בעין עצלה חייב להתבצע בשנות החיים הראשונות של הילד, אחרת המצב הופך לבלתי הפיך. אי אפשר לשנות את האופן שבו העין רואה מעבר לגיל 9. אבל מה לגבי המוח? תרגילי הנוירווויז'ן הופכים את הבלתי אפשרי לאפשרי.
פורסם על ידי dushka לפני 7 שנים 7 חודשים
מהם היתרונות של ניתוח קטרקט בלייזר? בשנים האחרונות אנו עדים לקפיצה טכנולוגית מטאורית. התקדמות זו משפיעה על הרפואה בכלל ועל רפואת עיניים בפרט. ניתוח קטרקט בלייזר הוא דוגמה טובה לשילוב של טכנולוגיית לייזר ורובוטיקה בהליך השכיח.
פורסם על ידי dushka לפני 7 שנים 7 חודשים