לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3021 מאמרים 804 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

זוגיות במשבר

פורסם בתאריך 10/09/2015      /      נכתב ע"י mizugfamily

בכל מערכת יחסים נורמלית קיימים קשיים ומשברים שמחזקים ומעצבים את הקשר בין בני הזוג. קיום משבר לכשעצמו אינו חריג אלא אופן ההתמודדות אתו הוא שיכול להעמיק את הקרע. זוגיות במשבר חורגת מעבר לריבים הקטנים וחוסר ההסכמות האקראיות, אלא מדובר בקושי מגמתי ומתמך המשפיעה על הזוגיות ועל בני הזוג כאחד. חוסר טיפול, הזנחה או התעלמות של הבעיות יחמירו את המשבר ובטווח הארוך יובילו לקרע שלא ניתן להתגבר אליו ולפרידה. הבנת הבעיה וחיפוש אחר הפתרון המתאים הם צעד נכון בכיוון לחיזוק הקשר. 

מהי זוגיות במשבר?

זוגיות במשבר מושפעת מגורמים רבים הכוללים סטרס, לחץ, מצב בריאותי, מצב כלכלי וגידול הילדים. כל אחד מהאלמנטים האלה עשויים ליצור תחושת תסכול, כעס, הדחקה, תחושה של בדידות וחוסר הבנה מהסביבה והרגשה של חוסר התקדמות בחיים או ההרגשה שמגיע לנו יותר. בטווח הארוך כל הרגשות האלה, שלא זכו להתייחסות מתאימה מחתכילה, מצטברים והופכים לריבים ומחלוקות וכעס כלפי בן הזוג. פעמים רבות חוסר הרצון לוותר, להבין ולהתפשר יוצרים מצוקות שלא ניתן להשתחרר מהן. 

מה ניתן לעשות?

קודם כל מומלץ לעבוד על תקשורת והקשבה תקינים כבר מתחילת הקשר. הבעיה העיקרית נובעת מכך שזוגות רבים נוטים להתעלם מסימני האזהרה הקטנים בתחילת הקשר ומאפשרים לבעיות עיקרוניות ומשמעותיות לתפוס אחיזה בקשר שלהם. בכל מקרה פיתוח מודעות והבנה של המצב יכולים בהחלט לסייע להתמודד אתו ולפתח קישורים זוגיים מתאימים לשיפור הקשר. עם זאת, רצון ומאמץ לא תמיד מספיקים, במיוחד כשמדובר במצב שהתדרדר לכדי משבר. במקרים אלה מומלץ לפנות לקבל טיפול זוגי מקצועי מאיש מקצוע מתאים שיסייע לשנות דפוסי חשיבה והתנהגות ולפתח תקשורת, הקשבה, הבנה וחמלה במערכת הזוגית. 

מתי מומלץ לפנות לקבלת טיפול?

מומלץ לפנות לקבלת טיפול מקצועי עם הופעת הבעיה. התעלמות מקיום הבעיה או תקווה שהקושי יעלם מעצמו, רק יגדילו את הקרע בהמשך. הטיפול מתאים לזוגות נשואין וגם לזוגות לפני החתונה או בכל שלבי הקשר האחרים. טיפול בבעוד מועד יכול לסייע לחיזוק הקשר והתגברות מהירה ופשוטה יותר על הבעיה. טיפול מקצועי מאפשר להתבונן בקושי ולמצוא פתרונות המתאימים לשני הצדדים. הטיפול גם נותן מענה למצוקות אישיות של כל אחד מבני הזוג בקשר ולבני המשפחה הקרובה המשפיעים על חייהם. 

1212 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת mizugfamily
כיצד לבחור טיפול מתאים למשברים בזוגיות? אנשים רבים מתמודדים עם קשיים במערכות היחסים הזוגיות שלהם ובתוך המשפחה. פנייה לטיפול מתאים ההולם את הבעיה יכול לסייע במציאת פתרון מהיר יותר לבעיה.
פורסם בקטגוריית זוגיות, לפני 4 שנים 1 חודשים
כיצד ניתן להתגבר על משברים בזוגיות? משברים בזוגיות יכולות להופיע בכל גיל ובכל שלב בחיים. לבעיות בזוגיות יש יכולת להשפיע על כלל בני המשפחה ומצב הרוח בבית ולהפך - לדינאמיקה המשפחתית השפעה מכרעת על הקשר בין בני הזוג. מה עושים כשלא ניתן להתגבר על המשבר באופן עצמאי?
פורסם בקטגוריית זוגיות, לפני 4 שנים 1 חודשים
טיפול משפחתי וזוגי החיים המודרניים מלאים בלחץ, עומס וסטרס המאפיינים משפחות רבות. גורמים אלו יוצרים תחושות קשות בקרב כל בני המשפחה ומשפיעים על היחסים בתוכה. פיתוח מודעות לבעיה ורצון לשיפור יכולים לסייע בהידוק הקשר, התקשורת והיחסים בתוך המשפחה ובין בני הזוג.
פורסם בקטגוריית משפחה, לפני 4 שנים 7 חודשים