לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4255 מאמרים 1289 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

פסיכולוג קליני

פורסם בתאריך 18/09/2015      /      נכתב ע"י rimonclinicco

אנשים רבים סובלים ממצבים רגשיים הפוגעים בתפקוד שלהם במישור הלימודי, החברתי והרומנטי. קשיים אלה פוגעים בדימוי העצמי ובבטחון העצמי של האדם ומקשים עליו להתגבר על הבעיה. התעלמות מהקשיים הפסיכולוגיים רק יחמירו את הבעיה במרוצת השנים. המנעות מהטיפול מהווה פעמים רבות את אחת תופעות הלוואי האופייניות ביותר למצב. מחקרים שנעשו בתחום הוכיחו כי טיפול מתאים בילדות או עם הופעת הבעיה מובילים לשיפור משמעותי בבעיה ומטיבים את היכולת להתמודד עם מצוקות זהות בעתיד. פנייה לפסיכולוג קליני לשם קבלת טיפול מתאים יסייע לשנות דפוסי חשיבה והתנהגות ולהביא להקלה משמעותית במצב.

מתי פונים לפסיכולוג קליני?

פסיכולוג קליני יכול לסייע לשלל מצבים רגשיים הגורמים לקושי בתפקוד ולתפיסה שגויה של העצמי. הפנייה לפסיכולוג נעשית לרוב בהמלצת מישהו מהקרובים, רופא משפחה או כאשר האדם מגיע להחלטה להתגבר על הקושי. בין הבעיות הנפוצות נכללים: חרדה, דיכאון, בעיות חברתיות ולימודיות. 

פסיכולוג קליני - מי זה?

איש מקצוע זכאי לתואר פסיכולוג לאחר שסיים בהצלחה לימודים לתואר שני בפסיכולוגיה ועשה התמחות קלינית ארוכה. כל המסלול עשוי להימשך כ 9 שנים או יותר. פסיכולוגים שונים עושים גם התמחויות שונות בהתאם למקרים ולסוגי העבודה שמעניינים אותם יותר. ככה שמסלול ההכשרה בפועל הוא ארוך הרבה יותר. 

בנוסף לפסיכולוגים, ישנם אנשי מקצוע העוסקים בתחום אך אינם נקראים פסיכולוגים מפני שעברו הכשרה מעט שונה אך עדיין רשאים לעסוק בטיפול רגשי. בין אנשי מקצוע  אלה ניתן למנות עובדים סוציאלים, מטפלים בהבעה ויצירה או פסיכיאטורים. 

מומלץ לפנות לטיפול רגשי רק למטפלים מקצועיים אשר עברו הכשרה מתאימה ואשר יכולים להתאים את סוג המענה והטיפול הנכונים לאדם. לא חסרים מקרים מצערים של אבידות נפש בעקבות פנייה למטפל שאינו מוסמך לטיפול רגשי. 

לכימיה עם המטפל יש השפעה גדולה על איכות הטיפול ולהיענות של המטופל לטיפול ולכן מומלץ לפנות לאיש מקצוע שהאדם מרגיש בנוח איתו. 

טיפול פסיכולוגי המותאם לילדים

פסיכולוג קליני העוסק בטיפול בילדים הינו איש מקצוע אשר עבר התמחות מיוחדת לטיפול בילדים. הפסיכולוג מסוגל להתאים תכנית טיפול המותאמת לצרכי הילד, תוך כדי שימוש באמצעי השלכתיים שונים, ספרים, יצירה, משחק, תנועה ועוד. הטיפול יקח בחשבון את צרכיו הייחודיים של הילד ואת עולמו הפרטי והאינדיבידואלי. הפסיכולוגיה של הילד שונה מזה של המבוגרים ומצריך גישה זהירה יותר. מומלץ לוודא כי הפסיכולוג בעל תעודות מתאימות והסמכה לטיפול בילדים. 

1704 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת rimonclinicco
טיפול קוגניטיבי התנהגותי אנשים רבים סובלים מקשיים ומצוקות המונעים מהם להתקדם בחיים או להגיע להישגים רצויים. הקשיים יכולים לבוא לידי ביטוי באספקטים שונים, הכוללים לימודים, חיים חברתיים, ועוד. הטיפול מאפשר להתגבר על דפוסים מחשבתיים והתנהגותיים המעקבים את האדם.
פורסם בקטגוריית בריאות נפשית, לפני 6 שנים 8 חודשים
מהי חרדה וכיצד מטפלים בה? חרדה היא בעיה שיכולה להתבטא בכל גיל, מקום ומצב סוציו אקונומי. הבעיה משפיע על התפקוד בתחומי חיים שונים ומתבטאת בתופעות רגשיות וגופניות שונות. קיימים מספר סוגים של חרדות המטופלות באופן קצת שונה זו מזו.
פורסם בקטגוריית בריאות נפשית, לפני 6 שנים 1 חודשים
מתי מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ זוגי? ייעוץ זוגי מהווה כלי חזק ועוצמתי המאפשר לבני הזוג להתגבר על קשיים אישיים וזוגיים על מנת להתגבר על בעיות במערכת יחסים.
פורסם בקטגוריית זוגיות, לפני 7 שנים 1 חודשים