לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4243 מאמרים 1288 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח

מה יכול לגרום לכאב גב תחתון צד שמאלי?

פורסם בתאריך 06/07/2017      /      נכתב ע"י Droxit - בניית אתרים חכמים וקלים לניהול

עומס על עמוד השדרה כתוצאה מישיבה ממושכת ועד לפריצת דיסק, הגורמים ואיך להימנע מכאבי גב תחתון בצד שמאל ובכלל

הגב התחתון הוא האזור בגוף אשר תומך במרבית משקל גופנו ולפיכך גם נוטה לסבול לא מעט, מה שיכול להתבטא בכאב גב בצד השמאלי. למעשה, בין 80-85 אחוזים מהאוכלוסייה חווה כאבי כאב תחתון בשלב כשלהו בחיים וכ- 15 אחוז מאוכלוסיית העולם סובלת ממנו. כאבי גב תחתון בצד השמאלי יכולים להיות תוצאה של פגיעה בכל אחת מהרקמות שתומכות בעמוד השדרה או מרכיבות אותו, כמו גם מאיברים נוספים בגב, כגון שרירים, גידים, מפרקים, רצועות וכדומה. 

כיצד מתבטאים כאב גב בצד השמאלי?

כאבי גב תחתון, בכללם כאבי גב תחתון בצד השמאלי, יכולים להופיע בחלק שמתחת לקו הצלעות ומעל לקו העכוז, לרבות הקרנת הכאב לאגן ולירכיים. תחושת הכאב יכולה לבוא לידי ביטוי בעוצמות שונות, עד למצב שבו אי אפשר לעמוד או לזוז והיא יכולה להיות עמומה או חדה וחזקה. לרוב, כאבי גב תחתון, לרבות כאבי גב תחתון בצד השמאלי, יוגדרו בסקלה שבין כאב חריף לבין כאב כרוני, שעלול להמשך מעל ל-12 שבועות. 

כאב גב תחתון בצד השמאלי כתוצאה מפגיעה ברקמות הרכות

כאב גב תחתון בצד השמאלי וכאבי גב תחתון בכלל, יכולים להיות תוצאה של פגיעה ברקמות המרכיבות או אשר תומכות בעמוד השדרה, פגיעה בשרירי הגב, במפרקים או בדיסק הבין חולייתי. אחת הסיבות הנפוצות לכאב גב תחתון בצד שמאל ובכלל, היא עומס יתר על הגב. מאחר וחוליות עמוד השדרה מהוות נקודת אחיזה לרקמות, יציבות ויכולת תנועה, אזי הן פגיעות יותר ומכאן שעלולות גם לסבול מנזקים, לרבות פגיעה בשרירים, ברצועות ובגידים. פגיעות כאמור, עלולות להתבטא גם בהקרנת הכאב לאזורים נוספים, כגון הישבן או הגפיים ואף בכיווץ שרירים. יש לי לציין כי זמן ההחלמה של רקמות רכות, הוא קצר יחסית ומוערך במספר ימים בודדים.  

כיצד מאבחנים כאבי גב תחתון בצד שמאל?

הסיבה המדויקת לכאב לא תמיד ניתנת לאבחון מדויק, במיוחד כאשר הכאבים בגב תחתון צד שמאל הם תוצאה של פגיעות כגון קרעים ומתיחות ברקמות שמרכיבות או ברקמות שתומכות בעמוד השדרה, כגון ברצועות, גידים, שרירים, סחוסים ומפרקים. מתיחה או פגיעה קלה מאוד, לרבות קרע מזערי בשריר נקודתי, היא קשה לאבחון, מאחר שמבנה הגב מורכב מאוד. במקרים כאלו גם לרוב הכאב יחלוף ללא צורך בטיפולים מיוחדים. לעומת זאת, כאבי גב תחתון בצד שמאל יכולים להיות מאובחנים בדיוק רב, כאשר מדובר במצבים רפואיים מובהקים, כגון פריצת דיסק או פריצת דיסק עם הסתיידות. תופעה זו נפוצה בעיקר בקרב אוכלוסייה מבוגרת ומעידה על תהליך ארוך של לחץ על חוט השדרה. 

כיצד להימנע מכאבי גב תחתון?

כאבי גב תחתון בצד השמאלי, כמו גם כאבי גב תחתון בכלל, ניתן למנוע אם מודעים לגורמים השכיחים שלהם. בין היתר, הרופאים המומחים מצביעים על גורמים עקיפים, כגון עישון, שתיית אלכוהול, דיכאון, יציבה שגויה, עייפות ופעילות גופנית לא נכונה שעלולה לגרום לנזק. מאידך, העדר פעילות גופנית עלולה גם אי להביא לכאבי גב תחתון בצד שמאל ובכלל. סיבות נוספות העלולות להשפיע על כאב גב תחתון בצד השמאלי ובכלל, הן עומסי יתר על עמוד השדרה, כתוצאה מהיריון, השמנה או נשיאת משקלים כבדים. בתוך כך, יש לציין כי רבים מאיתנו נוטים לשבת במשך שעות ארוכות במקום העבודה או בבית וישיבה ממושכת היא אחת הסיבות שעלולה  לגרום לכאבי גב תחתון בצד שמאל ובכלל. 

האם הכאב יחלוף מעצמו?

מאחר ולא ניתן לחזות זאת, יש להיוועץ ברופא מומחה בתחום אולם ככלל, על פי הנתונים שנמסרים מעולם הרפואה, כמחצית מכאבי גב תחתון וכאבי גב תחתון בצד שמאל, יכולים לחלוף בתוך שבועיים והאחוזים אף עולים בהרבה ונאמדים בכ- 80 אחוז להחלמה בתוך כשישה שבועות. יחד עם זאת, כאב גב תחתון בצד שמאל עלול להיווצר כתוצאה מבעיה חריפה ולכן, יש לאבחן אותו מיידית. אומנם מדובר במקרים נדירים אבל כאבים כאמור יכולים להיגרם גם כתוצאה משבר, זיהומים או גידולים. לכן, יש להתייעץ עם רופא מומחה ולנסות לאבחן את מקור הכאב, במיוחד כאשר קיימת היסטוריה של מחלות ממאירות, סימפטומים נוספים כגון חום, לקיחת תרופות כרוניות ממשפחת הסטרואידים, מחלות נוספות כגון סוכרת ועוד. בנוסף, יש לפנות לרופא באופן דחוף כאשר כאב גב תחתון בצד שמאלי מקרין על הרגליים, משפיע על בעיות וחולשה בסוגרים ונמשך מעל לשישה שבועות. 

אם אתם סובלים מכאבי גב בצד התחתון השמאלי או כאבי גב תחתון בכלל, מומלץ לפנות אלינו לברור ראשוני וקבלת הנחיות>>

3762 צפיות
8 כניסות
מאמרים נוספים מאת Droxit - בניית אתרים חכמים וקלים לניהול
מה זה וובינר ואיך עושים את זה? שאלות ותשובות מרכזיות למתחיל
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 5 שנים 5 חודשים
עיצוב מדויק ופונקציונלי – 3 טיפים של מעצבת דירות יוקרה 3 טיפים של מעצבת מעצבת דירות יוקרה - ענת רגב
פורסם בקטגוריית עיצוב פנים, לפני 4 שנים 10 חודשים
מרחיבים: כך תהפכו תוספת בינוי לפנינה עיצובית השפעת עיצוב הפנים על תוספות חדרים והרחבת הבית
פורסם בקטגוריית עיצוב פנים, לפני 5 שנים 10 חודשים
מדפים מעוצבים משלימים את סגנון העיצוב של הבית מדפים מעוצבים מברזל כאלמנט אמנותי ופרקטי ליצירת חלל מרווח עם אמירה אישית
פורסם בקטגוריית עיצוב פנים, לפני 5 שנים 10 חודשים
פיתוח פטנטים נראה כי הדבר כמעט הכרחי לפתוח מאמר על פיתוח פטנטים עם המשפט האלמותי \"הראש היהודי ממציא לנו פטנטים\". ידעתם שהמשפט לקוח מתוך \"שיר הפטנטים\" פרי יצירתו של חיים חפר?
פורסם בקטגוריית יזמות עסקית, לפני 4 שנים 6 חודשים