לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4245 מאמרים 1288 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח

מתי כדאי ללכת לכירופרקט?

פורסם בתאריך 06/07/2017      /      נכתב ע"י Droxit - בניית אתרים חכמים וקלים לניהול

טיפול אצל כירופרקט מומלץ כצעד מניעתי וכטיפול יעיל בכאבי גב 

מהי כירופרקטיקה?

הכירופרקטיקה היא תורה הוליסטית, הרואה באדם כמכונה ביו-מכאנית, אשר נפגעת כתוצאה מלחצים ונזקים שונים לחוליות עמוד השידרה. הכירופרקטיקה מומלצת בין היתר, מאחר והיא מתבססת על פעולה ידנית לשחרור חוליות הגב ומניעת כאבי גב, ללא מתן תרופות או התערבות רפואית פולשנית. יש הרואים בה כ"אבי הרפואה", בשל היכולת שלה לסייע לתפקוד בריא של הגוף. המקור לכך הוא עוד בימי היווסדותה של הכירופרקטיקה ומדובר בזמן לא רחוק כל כך, אי שם בשנת 1895, כאשר ד"ר פלמר האמריקאי מצא  כי קיים קשר בין עמוד השידרה לתפקוד כלל מערכות הגוף. ההשלכות כמובן היו רבות וכיום כירופרקט מומלץ לטיפול בכאבים ובעיות רפואית מרובות, בין הנפוצות שבהם ניתן למנות את בעיות הגב, מפרקים, שריר ושלד, כאבי ראש וצוואר, סחרחורות, פגיעות וכאבים ברגליים, בידיים, פריצת דיסק ועוד. 

למה טיפול אצל כירופרקט מומלץ עוד לפני שמופיעים כאבי גב?

טיפול שוטף אצל כירופרקט מומלץ כי הוא יכול למנוע את הכאבים ולא רק לתת מענה לאחר שאלו כבר מופיעים. כאבי גב עלולים להופיע בכל שלב, כתוצאה מסיבות פשוטות לכאורה שניתן לטפל בהן מבעוד מועד, כגון יציבה לקויה, מתח נפשי, ישיבה ממושכת במקום העבודה, הרמת משקלים כבדים, חוסר בפעילות גופנית וכדומה. כל אחת מתופעות אלו ואחרות, עלולה לגרום להפרעה תפקודית לחוליות עמוד השידרה ולכאבי גב לאורך השנים, כתוצאה מעומס ומתח שרירי שמגבילים את תנועת החוליות. לכן, טיפול אצל כירופרקט מומלץ כצעד מניעתי להופעתם של כאבי הגב וכן, כאבים באזור השכמות, הצוואר, הראש ועוד. 

מדוע אבחון כירופרקטי מומלץ?

השלב הראשון יהיה לאבחן את מקור הכאבים, לרבות בדיקה גופנית, תשאול כללי וביצוע בדיקות. בין היתר, כירופרקט מומלץ במטרה לחפש את שורש הבעיה הנוצרת בעמוד השידרה, כגון לחיצת הדיסקים על העצבים. כתוצאה ממקרה זה למשל, יחולו סטיות במיקום וביחס הבין חולייתי, המכונה דיסלקציה, אשר גורמת למיגרנות, זרמים ביד וכאבים. אולם טיפול אצל כירופרקט מומלץ על מנת לזהות כל תופעה ולא רק את התופעה האמורה. לכן גם כירופרקט מומלץ בכדי שכל חוליה וחוליה תעבור בדיקה, כך שהכירופרקט יוכל לבצע מניפולציה לשחרור החוליות והחזרתן לפעילות תקינה.

מהי מניפולציה כירופרקטית? 

המניפולציה היא למעשה הפעלת לחץ מהיר, תחת בקרה, על חוליה מסוימת, בכיוון מסוים, במטרה להשיב את החוליה לטווח תנועה מלא ולהסיר ממנה את הלחץ. הפעולה מתבצעת במהירות ועדינות, תוך שימוש בידיים בלבד, ללא התערבות רפואית או מתן תרופות, וזוהי גם אחת הסיבות שכירופרקט מומלץ לטיפול בכאבי גב. יחד עם זאת, במידת הצורך טיפול על ידי כירופרקט מומלץ  בין היתר בכדי לקבל הפניות לבדיקות וטיפולים נוספים במידת הצורך, כגון שימוש בעזרים דוגמת חגורות גב ומדרסים. 


האם הטיפול הכירופרקטי מומלץ כמענה יעיל וממוקד?

למעשה מדובר בטיפול נקודתי, העורך לא יותר מכמה דקות עד כעשר דקות ולכן הטיפול הכירופרקטי מומלץ כמענה מהיר ויעיל. על מנת להגיע מוכנים לטיפול יש להצטייד בבדיקות מעבדה, הפנייה, היסטוריה רפואית וצילומי רנטגן, CT, MRI, באם בוצעו כאלו. הטיפול הכירופרקטי מומלץ לכל סוגי הכאבים, לרבות בעיות ניוון, פציעות ספורט, כאבי גפיים, חבלות טראומטיות, משקל יתר, עקמת, נוזלים באוזניים, מיגרנות, פריצת דיסק, כאבי אגן ועוד ועוד. את השיפור ניתן יהיה להרגיש כבר מתחילת הטיפולים ולרוב ידרשו בסביבות עשרה טיפולים נוספים, תלוי מאוד בגורם ובסיבה להיווצרות הכאב או לצורך במניעתו. 

אם אתם רוצים למנוע כאבי גב או סובלים מכאבי גב או אחת מהתופעות המוזכרות, יש לפנות אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי. לא כדאי להמתין, במיוחד כאשר ייתכן וניתן להקל על הכאבים באופן מהיר. לפנייה לכירופרקט מומלץ>>

2199 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת Droxit - בניית אתרים חכמים וקלים לניהול
מה יכול לגרום לכאב גב תחתון צד שמאלי? הגורמים והדרכים למניעת כאבי גב תחתון בצד שמאל
פורסם בקטגוריית כירופרקטיקה, לפני 5 שנים 8 חודשים
מה זה וובינר ואיך עושים את זה? שאלות ותשובות מרכזיות למתחיל
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 5 שנים 5 חודשים
עיצוב מדויק ופונקציונלי – 3 טיפים של מעצבת דירות יוקרה 3 טיפים של מעצבת מעצבת דירות יוקרה - ענת רגב
פורסם בקטגוריית עיצוב פנים, לפני 4 שנים 11 חודשים
מרחיבים: כך תהפכו תוספת בינוי לפנינה עיצובית השפעת עיצוב הפנים על תוספות חדרים והרחבת הבית
פורסם בקטגוריית עיצוב פנים, לפני 5 שנים 10 חודשים
מדפים מעוצבים משלימים את סגנון העיצוב של הבית מדפים מעוצבים מברזל כאלמנט אמנותי ופרקטי ליצירת חלל מרווח עם אמירה אישית
פורסם בקטגוריית עיצוב פנים, לפני 5 שנים 10 חודשים