לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2446 מאמרים 542 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

ממונה בטיחות בעבודה

פורסם בתאריך 27/07/2017      /      נכתב ע"י דיגידם קידום אתרים

במדינה שלנו קיימת פקודת הבטיחות בעבודה אשר מגדירה את דרישות הבטיחות ע"י מדינת ישראל מכל העסקים והמפעלים, חוק ארגון הפיקוח על העבודה, אשר מגדיר מיהם האנשים אשר אמונים על המלאכה ונושאים באחריות לקיום שגרת בטיחות תקינה בארגון. מטרת חוקים אלו היא לשמור על בטיחות ושלום העובדים, על הבריאות שלהם, ולמנוע מהעובדים נזקים כלכליים למיניהם. החוק אומר ומטיל את האחריות על בטיחות העובדים ובריאותם על המעבידים שלהם  ובראש ובראשונה על "תופס המקום", לשם כך נועד מנגנון אכיפה וענישה כדי להבטיח שכל פועל לפי החוק. מתוך הבנת חשיבות הנושא של בטיחות בעבודה, מדינת ישראל מממנת פעילויות הסברה והדרכה בנושא בעיקר במקומות עבודה עצמן והן בקרב הציבור הרחב.

 

תפקידו של ממונה בטיחות בעבודה הוא  לתת עצה למעביד ולעזור לו  לקדם את תחום הבטיחות בארגון בכל הנוגע לחוקים, לתקנות ולתקנים הנוגעים לבטיחות, לסייע לו ולאנשי הצוות שלו בניהול ותכנון בכל הנוגע לתחום של בטיחות, וכמובן לקדם את התודעה אצל האנשים בנושאים אלו. ממונה בטיחות בעבודה  מוסמך להיכנס לכל מקום במפעל שבו מועסקים עובדים, לבדוק את סידורי הבטיחות, ולנקוט בכל הפעולות הנדרשות לצורך מילוי תפקידו.

תפקידו של ממונה בטיחות בעבודה הן: קיום הוראות תקנות ארגון הפיקוח על העבודה ולהכין תכנית הדרכות בטיחות לעובדים, להכין תכנית בטיחות וכן לוודא כי פועלים על פיה,  לחקור את הסיבות והנסיבות של תאונות עבודה ומחלות מקצוע, הכנת הוראות בטיחות ותמצית בכתב של מידע על הסיכונים בעבודה ועוד.

ברור לכולם והתחום של בטיחות  הוא רחב מאד, ובכל תחום עיסוק ישנם סיכונים שונים, ממוני בטיחות בעבודה עוברים התמחויות בתחומים ספציפיים בכדי לעסוק בהם בפועל. דוגמאות  לכך הן:  התמחויות ספציפיות כגון בטיחות אש, בטיחות קרינה, בטיחות עבודה בגובה, בטיחות בתחום החקלאות, הכימיה הלייזרים וכן הביולוגיה , בטיחות במשרד וכו'.

ישנם חברות רבות אשר נותנות יעוץ מקצועי לבטיחות בעבודה,  שירותי ממונה בטיחות בעבודה, בטיחות אש, ארגון מערך חירום מפעלי לבטיחות בחרום, תכנון וביצוע תרגילי חירום, ייעוץ למעבדות כימיות וביולוגיות, יעוץ ארגונומי, הכנת תיקי שטח ומפעל, ניהול סיכונים, כתיבת נהלי בטיחות, הדרכות בטיחות למנהלים ולעובדים, ימי עיון לממוני בטיחות, וכן קידום בטיחות. חשוב לציין שפנייה ויעוץ עם ממונה בטיחות בעבודה דבר חשוב והכרכי לתפקוד מפעל  בצורה בטוחה .

1124 צפיות
3 כניסות
מאמרים נוספים מאת דיגידם קידום אתרים
מוסכי יונדאי יונדאי היא חברת רכב קוריאנית אשר נחשבת לאחד ממותגי הרכב המובילים בין יצרני הרכב בעולם, ודגמי המכוניות שלה לפופולריות רבה גם בישראל. זאת, כיוון שרכביה נחשבים לאמינים, איכותיים ומתאימים לצרכים של הנהג הישראלי ומשפחתו. חברת יונדאי מיובאת דגמים שונים לארץ, ביניהם רכבים פרטיים דוגמת יונדאי i10, יונדאי i20, יונדאי i30, יונדאי i35 Elantra, יונדאי Veloster ועוד, כמו גם רכבים מסחריים דוגמת יונדאי i800 וכן רכבי שטח ופנאי כגון יונדאי ix35 ויונדאי Santa Fe. כתוצאה מן הפופולריות הרבה של רכבי יונדאי בישראל, קיים צורך גובר בשירותי מוסך מקצועיים ברחבי הארץ, ובכלל זאת בשירותי מוסך יונדאי בראשון לציון.
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 1 שנים 11 חודשים
בחירת ריהוט לחדר שינה אחד הדברים אשר הופכים את השינה לשינה אידיאלית הוא כמובן בחירת ריהוט נכון לחדר שינה. חדר שינה בסיסי בנוי בדרך כלל מארון, מיטה זוגית, שידות ושולחן עבודה. בכדי לספק את תחושת הרעננות בחדר שינה יש לקחת בחשבון כמה אלמנטים חשובים. להלן כמה טיפים לבניית חדר שינה נוח ויפה.
פורסם בקטגוריית רהיטים, לפני 1 שנים 8 חודשים
איך לבחור חברת ניהול פרויקטים בבנייה רובינו מכירים את תמ''א 38 . רובינו גם מכירים את העבודות שלהם, אך לא כולם יודעים איזה חברות ניהול פרויקטים ובנייה עובדות איתם ומה ההבדל ביניהן. במאמר זה ננסה לעשות סדר ועניין בעניין הזה. ישנן חברות ניהול פרויקטים ובנייה רבות ברחבי הארץ אשר מבצעות תמ''א 38. לרובן יש את האמצעים וניסיון בפרויקטים שונים, אך גם האיכות הינה סיבה בגללה עדיף לבצע סקר שוק מעמיק ולמצוא את בחברה העדיפה ביותר עבורכם.
פורסם בקטגוריית תמא 38, לפני 1 שנים 11 חודשים
שירותי ניהול פרויקטים בבניה נמאס לכם מאותו מראה הבניין שלכם? בא לכם שינוי? רבים מאיתנו שאלו את אותה השאלה, אך מגיע הרגע בו הדיבורים הופכים למעשים. ברור לכולנו שלכל בניין מגורים ישנו אורך חיים מסוים ויש צורך בשיפוץ לאחר תקופה. ישנם אופציות רבות לשיפוץ בניין אך הרב פונים לתמ''א 38.
פורסם בקטגוריית תמא 38, לפני 1 שנים 11 חודשים
שירותי ניהול פרויקטים בבניה לחיסכון בעלויות ברצונכם לשפץ את הבניין אך אתם לא יודעים למי לפנות? המאמר הזה ייעזר לכם וינסה לענות על כל השאלות שלה. ניהול פרויקטים בבנייה מצריך בדרך כלל ידע מקצועי רב בתחומים שונים וניסיון בפרויקטים מסוג זה כיוון ובניה היא משימה מורכבת. כיוון ומדובר על פרויקט בניה גדול, פרויקט תמ''א 38 או כל פרויקט אחר ישנו צורך ולפנות לחברת ניהול פרויקטים בבניה.
פורסם בקטגוריית תמא 38, לפני 1 שנים 10 חודשים