לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4245 מאמרים 1288 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

תוכנית עסקית לגיוס כספים

פורסם בתאריך 01/08/2017      /      נכתב ע"י forward

תוכנית העסקית מהווה מפת דרכים עבור העסק שלך וכוללת כמעט את כל ההביטים החשובים של העסק כגון :

1. ניתוח שוק וסקר שוק כולל סקר מתחרים מעמיק - חשוב מאד להציג תמונה אמיתית ואמינה של מצב שוק והתחרות .

2. תאור מדוייק ככל שניתן של המוצר / שרות - יתרונות, חסרונות, חסמנים אפשריים והזדמנויות קיימות . בדרך כלל משתמשים בשלב זה במודל SWOT . 

3. תאור כוח אדם הנדרש כולל הגדרת תפקידים וכולל עלויות 

4. תאור המערך התפעולי 

5. תוכנית שיווק - רצוי להציג שלב זה גנט שיווקי הכולל תכנון שנתי לאורך ציר הזמן של כל הפעולות השיווקיות הנדרשות לצורך הוצאה לפועל של התוכנית השיווקית. בשלב זה רצוי לעשות התאמה בין הצורך של השוק למוצר או לשרות תוך בחירה נכונה של ערוץ השיווק והתקציב הנדרש.

6. תאור מצב פיננסי - כולל דוח רווח והפסד לשנתיים עד שלוש קדימה כולל הסברים לכל סעיף. בשלב זה יש להציג גם את תוכנית ההשקעות ולהראות מה ה ROI של העסק כלומר מתי יוחזר הכסף למשקיעים או לבעלים. וכן דוח תזרים מזומנים 

7. סיכום המציג את עיקרי התוכנית 

8. תקציר מנהלים המציג את כל התוכנית ב 2-3 עמודים . יופיע בדרך כלל בתחילת התוכנית. 

אם התוכנית אמורה להיות מוגשת למשקיע מומלץ להציגה גם על מצגת מעוצבת ולא רק במסמך וזאת במטרה להעביר מסרים שיווקים באמצעות תמונות / סרטונים שיגרמו למשקיע להתחבר למוצר / שרות 

אם התוכנית אמורה להיות מוגשת לצורך קבלת הלוואה מהקרן בערבות המדינה יש להגישה על גבי טפסים מפורטים ואין צורך במצגת. מה שכן במידה והקרן תתקדם איתכם בתהליך מתן ההלוואה תתואם לכם פגישה עם כלכלן של הקרן ובפגישה מומלץ להציג את הרעיון העסקי בצורה שיווקית ומוכרת רצוי במצגת קצרה . 

בכל מקרה תוכנית עסקית יכולה לסייע לכם לא רק לקבלת הלוואה או גיוס כסף אלא גם בקבלת החלטה לעצמכם אם להקים ולפותח עסק חדש או לא . תוכנית שכזו תתן לכם מידע רב לגבי סיכויי הצלחת העסק בעתיד. 

מקווה שסייעתי לכם ... בהצלחה !!! 

משה הרשקו 

מנכ"ל FORWARD ייעוץ עסקי 

1154 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת forward
ההבדל בין עצמאי לבעל עסק מאמר העוסק בשאלה- האם עצמאי הוא בעל עסק? המחשבה להיות עצמאי ואדון לעצמך לא תמיד מתיישבת עם הצורך לנהל עסק ועם הצורך להיות מחוייב לספקים, עובדים ובעיקר ללקוחות שכלם. אז מה ההבדל בין עצמאי לבעל עסק? על זה ועוד במאמר הבא.
פורסם בקטגוריית עסקים קטנים ובינוניים, לפני 5 שנים 2 חודשים
בניית תקציב לעסק - למה זה חשוב? רעיון טוב ושיווק נהדר, לא בהכרח מספיקים על מנת לשמור על עסק יעיל ורווחי. לשם כך, יש לשים לב גם להוצאות ולראות את המאזן בכללותו תוך בניית יעדים ובדיקה תקופתית של מצב מאזן ההכנסות וההוצאות - חשוב לבנות תקציב לעסק!
פורסם בקטגוריית כלכלה, לפני 4 שנים 2 חודשים
יש לך רעיון לעסק חדש? תן למומחים לבדוק אותו! לפני שמקימים עסק חדש מומלץ לבדוק באופן מאד קפדני מהם סיכויי ההצלחה שלו. בדיקה שכזו נקראת בדיקת כדאיות טרום תוכנית עסקית.
פורסם בקטגוריית יזמות עסקית, לפני 4 שנים 10 חודשים
שלבים נדרשים בהקמת עסק הקמת עסק הוא דבר מורכב שיש לתכנן ולעשות בצורה מקצועית ומסודרת. המאמר הבא סוקר את השלבים הנדרשים בהקמת עסק.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 4 שנים 10 חודשים
הלוואה מהקרן בערבות המדינה - מה זה אומר? האם גם אתם זכאים? הלווואת בערבות המדינה היא כלי מעולה לעסקים לממן הקמת מיזמים, פתיחת עסקים חדשים או השקעה בפיתוח עסקי. מהם התנאים? מהם המסלולים? על כך ועוד במאמר הבא
פורסם בקטגוריית עסקים, מימון וכספים, לפני 4 שנים 10 חודשים