לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4245 מאמרים 1288 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

שיתוק מוחין על רקע רשלנות רפואית בהריון ולידה

פורסם בתאריך 09/08/2017      /      נכתב ע"י דיגידם קידום אתרים

שליש לערך מתביעות הפיצויים בשל רשלנות רפואית או רשלנות בניתוח המגיעות לבית המשפט בשנה הינן עקב רשלנות רפואית בהיריון או בלידה. רבות מן התביעות הללו הן על רקע של שיתוק מוחין של הילד, הגורם להאטה משמעותית בהתפתחות של הילד ומתבטא במוגבלויות פיזיות, תפקודיות ומוטוריות קלות עד קשות מאוד. דרגות הפגיעה שונות, ויכולות לנוע מבעיות בזחילה או ישיבה במקרים קלים ועד פיגור שכלי במקרים קשים.

 

שיתוק מוחין יכול להיווצר בעקבות נסיבות אשר התרחשו במהלך תקופת ההיריון, במהלך הלידה, ואף לאחריה. לדוגמא, שיתוק מוחין יכול להיגרם כתוצאה מדלקת קרום המוח, חום גבוה מאוד או חבלת ראש שקרתה לתינוק. למרבה הצער, במקרים מסוימים לא ניתן היה למנוע שיתוק מוחין, אך אם ישנן הוכחות כי היה ניתן למנוע את המצב ושהוא נגרם עקב רשלנות רפואית של הצוות או הרופאים, על המוסד הרפואי לפצות את הורי הילוד והילוד עצמו על נזקיהם.

מאמר זה יעסוק בגורמים אפשריים לשיתוק מוחין ועילות לתביעה, אך חשוב לציין כי בכל חשד לנזק עקב רשלנות רפואית מומלץ לפנות ולקבל ייעוץ של עורך דין רשלנות רפואית. עו''ד רשלנות רפאוית מומחה אשר מתמחה בתחום ובעל ניסיון רב, יתן את העצה הנכונה ביותר.

 


ישנם מספר גורמים לשיתוק מוחין כבר בשלבי ההריון, ביניהם:

 

מחלה שחלתה בה האם במהלך ההריון, כגון אדמת או דלקת קרום המוח.
חוסר חמצן בדם האישה ההרה.
חוסר חמצן אצל העובר הגורם למצוקה עוברית, אשר יכול להיגרם עקב הסתבכות חבל הטבור סביב צוואר העובר, קשרים הנוצרים בחבל הטבור או הינתקותו.
פגמים מולדים במוח העובר אשר פוגעים בהתפתחותו.


בין הגורמים לשיתוק מוחין בשלבי הלידה ניתן למנות את אלו:

 

רעלת הריון בה לקתה האם, זיהום אליו נחשף היילוד וכדו'..
לידה מוקדמת שבעקבותיה נולד התינוק כפג (לידה לפני שבוע 37 בהריון) או משך לידה ארוך במיוחד.
מצוקה של העובר במהלך הלידה או סיבוכים אחרים בהתנהלותה.
לידה מכשירנית שבוצעה בצורה לא נכונה.

טיפול רשלני בתינוק מיד לאחר הלידה.


שיתוק מוחין מוגדר כנכות קשה, ואחוז הנכות ברוב הפעמים נקבע ל- 100 אחוזים. בעקבות כך התביעות על רקע של שיתוק מוחין עקב רשלנות רפואית הינן תביעות גדולות מאוד המגיעות לסכומים של מיליוני שקלים. הסיבה לכך היא העלות הגבוהה של טיפול בילד בעל שיתוק מוחין במהלך חייו. ביכולתם של הפיצויים להקל על הנפגע ובני משפחתו ולסייע להם בעלויות הכרוכות בטיפול בו עבור טיפולים שעליו יהיה לעבור, אחזקה של רכב מתאים, מכשור רפואי וסיעודי שיוכל להיעזר בו, הפסדים כספיים של ההורים עקב המקרה, כגון הפסדי שכר עבודה, פנסיה ועוד, וכן פיצויים עבור הכאב, הסבל, אובדן השליטה של הסובל על גופו ואובדן סיכוייו להמשיך את חייו הבוגרים וליהנות מהם כאדם רגיל.

 

רשלנות בהריון תיקבע לדוגמא באם התקיימה אחת או יותר הנסיבות הבאות:

 

מעקב רשלני אחרי התפתחות העובר במהלך ההריון.
רשלנות באבחון בעיות רפואיות אצל העובר.
אי-הפניית האם במהלך ההריון לבדיקות או  פיענוח תוצאותיהן באופו לא נכון.

רופא שלא סיפק לאם מידע על תוצאות חריגות של בדיקות במהלך ההריון.

 

רשלנות בלידה תיקבע באם מתגלה כי התינוק סובל משיתוק מוחין למרות הריון שעבר בצורה תקינה, אך קרו נסיבות במהלך הלידה אשר יתמכו בקביעת רשלנות רפואית, כגון:

 

רשלנות בזיהוי גורמי סיכון כמו זיהומים שנחשפה אליהם היולדת או אי התייחסות ראויה אליהם.
רשלנות במעקב אחר מצב היולדת ועובר במהלך הלידה.
טיפול לא נכון בעובר אשר נכנס למצוקה עוברית.
אי מתן של זירוז לידה בזמן הנכון.
לידה באמצעות מכשירים שבוצעה באופן לא-נכון.
במידה והיה צורך בניתוח קיסרי, אך הוא לא בוצע, וכתוצאה מכך העובר ניזוק במהלך לידה טבעית.
טיפול לא נכון ביילוד לאחר הלידה.

 

יש לציין כי לרוב פוסק בית המשפט לטובת התובעים, כאשר נראה שהסבירות לנזק כתוצאה מרשלנות גבוהה מהסבירות לנזק מסיבה אחרת.
 

1216 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת דיגידם קידום אתרים
טיפים לשיפוץ חדר אמבטיה שיפוץ אמבטיה הינו נושא שעולה בדרך כלל לקראת מעבר לבית חדש או לקראת תהליך שיפוץ כולל של הבית הקיים. שיפוץ חדר האמבטיה יכול לשפר משמעותית את איכות החיים בבית ולהעניק לנו אפשרות להתפנק ולהירגע ב"ספא" פרטי משלנו.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 6 שנים 5 חודשים
מוסכים בירושלים בכל יום מגיעים לירושלים אלפי אנשים חדשים. כיוון והדרכים לירושלים עוברות דרך הרים, ישנם מקרים רבים בהם המון נהגים נתקלים בתקלה ברכב ונתקעים בירושלים. מקרים בהם התקלה לא קשה לטיפול, נהגים עצמם בדרך כלל מטפלים ברכב, אך אם זו תקלה מסובכת יותר, הם מוצאים את עצמם בחיפושים עבור מוסך טוב לסוג הרכב שלהם.
פורסם בקטגוריית כלי רכב, לפני 5 שנים 7 חודשים
מטופלים חולי לב – השתלות שיניים ביום אחד המשמעות של בעיות רפואיות כמו מחלות לב היא השתלת אביזרים מלאכותיים כגון קוצבי לב, מסתמים מלאכותיים, תומכי עורקים (סטנטים) ו/או נטילת תרופות קבועות לדילול דם ותרופות אחרות. מחלות לב יכולות להיות נרכשות (התקף לב, אי ספיקת לב ועוד) או מולדות (מומים בלב כמו דליפות מסתמים ובעיות מבניות נוספות). במהלך טיפולי שיניים לחולי לב עלולים להיווצר סיבוכים דוגמת זיהומים במסתמים, הפרעות לאביזרים המלאכותיים, תגובה לתרופות הניתנות בזמן הטיפול ואף התנגשות בין תרופות. חולי לב רגישים לטיפולים רפואיים ולכן יש לבדוק היטב את מצבם הרפואי לפני טיפולי שיניים, למשל, השתלות שיניים. במידה ומקפידים על הכנה נכונה ועל טיפול מקצועי, חולי לב יכולים לעבור את כל סוגי טיפולי השיניים, כמו השתלות שיניים בהרדמה מלאה או השתלות שיניים ביום אחד.
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 6 שנים 11 חודשים
איך לבחור מוסך ללא ספק כל בעל רכב מבקש להכניס את מכוניתו לטיפול במוסך מקצועי אשר יספק לו את השירות הטוב ביותר, במחיר המשתלם ביותר. אם כן, מה חשוב לדעת לפני שבוחרים מוסך?
פורסם בקטגוריית כלי רכב, לפני 7 שנים 3 חודשים
מוסכי יונדאי יונדאי היא חברת רכב קוריאנית אשר נחשבת לאחד ממותגי הרכב המובילים בין יצרני הרכב בעולם, ודגמי המכוניות שלה לפופולריות רבה גם בישראל. זאת, כיוון שרכביה נחשבים לאמינים, איכותיים ומתאימים לצרכים של הנהג הישראלי ומשפחתו. חברת יונדאי מיובאת דגמים שונים לארץ, ביניהם רכבים פרטיים דוגמת יונדאי i10, יונדאי i20, יונדאי i30, יונדאי i35 Elantra, יונדאי Veloster ועוד, כמו גם רכבים מסחריים דוגמת יונדאי i800 וכן רכבי שטח ופנאי כגון יונדאי ix35 ויונדאי Santa Fe. כתוצאה מן הפופולריות הרבה של רכבי יונדאי בישראל, קיים צורך גובר בשירותי מוסך מקצועיים ברחבי הארץ, ובכלל זאת בשירותי מוסך יונדאי בראשון לציון.
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 5 שנים 7 חודשים