לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3469 מאמרים 986 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

איגוד לשכות המסחר: "ההגבלות שהחוק הדן בתיירות המרפא,עלול לחסל תיירות רפואית

פורסם בתאריך 20/08/2017      /      נכתב ע"י דרור אטרי

איגוד לשכות המסחר: " ההגבלות שהחוק הדן בתיירות המרפא,עלול לחסל את התיירות הרפואית לישראל" !

ועדת העבודה דנה בחוק תיירות המרפא, מדובר בהצעת חוק ממשלתית ובהצעת חוק פרטית של יו"ר סיעת המחנה הציוני מרב מיכאלי שבאות להסדיר את התיירות לישראל למטרת קבלת טיפול רפואי.

נציגי לשכת המסחר וסוכני התיירות הרפואית הזהירו שההגבלות שהחוק יטיל עלולות לחסל את התיירות הרפואית לישראל. יו"ר ועדת העבודה, ח"כ אלאלוף הבהיר: "שירות תיירות המרפא לא יהיה על חשבון המטופלים הישראלים"

ראש מנהל רפואה במשרד הבריאות, ד"ר ורד עזרא, הסבירה שהחוק מיועד להבטיח ש"לא תהיה העדפה לתייר על פני מטופל ישראלי בזמינות, באיכות ובמשאבים. הטיפול לתיירים יינתן בשעות אחר הצהריים. משרד הבריאות יאכוף זאת. ההכנסות מתיירות המרפא ישמשו להשקעה בתשתיות בבתי החולים. יתקיים מרשם לסוכנים ונורמות ברורות, תוך שקיפות מידע לתייר, שיידע מה מצפה לו".

יו"ר ועדת העבודה, ח"כ אלי אלאלוף (כולנו), אמר בפתח הדיון ש"אני רואה סביבי אנשים עם שרוך כתום (לוביסטים, ש"א), וכאלה שאמורים ללבוש שרוך כזה ושכחו. אני מבהיר: קבוצת האינטרסנטים הזאת לא תשיג את מטרותיה. שירות תיירות המרפא לא יהיה על חשבון המטופלים הישראלים". לדבריו, "אין כוונה לחסל את הענף הזה ואין שום סיבה לפגוע בו, אבל זכויות האזרחים הן הדבר הראשון במעלה". אלאלוף הודיע כי דיון המשך בהצעת החוק יתקיים במהלך פגרת הכנסת בחודש ספטמבר.

ח"כ מאיר כהן מ"יש עתיד" אמר לנציגי הסוכנים: "אל תאיימו עלינו. אנחנו מקבלים המון תלונות על אפליה מציבור החולים הישראלי. נסדיר את התחום". מיכאלי אמרה ש"נחסום את השטף הבלתי סביר הזה על חשבון האזרחיות והאזרחים שלנו. נאפשר תיירות מרפא כמובן, אבל לא שימוש במשאבים שאנחנו משלמים עליהם מכיסנו, מבלי לוודא השקעה חוזרת במערכת הבריאות בישראל. זה עקום". ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) אמר ש"תיירות המרפא היא עוגן כלכלי חשוב. לא נסכים לחקיקה שתחסל את הענף הזה, אלא נסדיר את התחום. לא נאפשר לכל אחד לעסוק בזה".

מנהל תחום תיירות רפואית באיגוד לשכות המסחר, רונן סולומון, אמר לעומת זאת ש"אם נסרבל ונקשה, התייר הרפואי לא יגיע לפה וייסע לגרמניה או לתורכיה". מנכ"ל חברת טראסטמד, אבי עטיה הזהיר "אתם תשפכו את התינוק עם המים, יש להסתפק בחוזר מנכ"ל לבתי החולים שיאסור העדפת תיירים על ישראלים".

להמשך קריאת הכתבה של שחר אילן מכלכליסט, לחצו כאן: 

http://www2.calcalist.co.il/articles/0,7340,L-3717942,00.html

 

801 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת דרור אטרי
לשכות ישראל- צרפת וירושלים מאחדים כוחות מפגש בין נשיא לשכת המסחר מר דרור לבין נשיא לשכת המסחר ישראל- צרפת ד"ר דניאל רואש ובכירה במשרד החוץ לשעבר הגברת דינה סורק.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 3 שנים 6 חודשים
ממשיכים להרחיב את המעגלים העסקיים בישראל לשכת המסחר מרחיבה את המעגלים העסקיים בישראל
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 3 שנים 6 חודשים
לשכת המסחר מקדמת את הסחר הבינלאומי של ישראל עם קוסטה ריקה!!! השבוע (יום ג', 28.8.17) התקיים מפגש פסגה בין נשיא לשכת המסחר מר דרור אטרי, לבין שגריר קוסטה ריקה, מר אסטבן פנרודEsteban Penrod , בבית לשכת המסחר. את המפגש יזם חבר הנהלת הלשכה מר דוד אברהם. המפגש התקיים במעמד סגני נשיא הלשכה, מר עו"ד חגי אברהמי ועו"ד ליאור כספי, וחברי הנהלת הלשכה: מרסלו ירקוני, סטלה אבידן, דוד אברהם ונפתלי קרויטרו. על הפרק נבחנו העמקת הקשר ושיתוף הפעולה הבינלאומי בין שתי המדינות.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 3 שנים 6 חודשים
הפורום הכלכלי של גדרה יוצא לדרך ! הפורום הכלכלי של גדרה יוצא לדרך, ויסייע לבעלי עסקים מגדרה בכל האתגרים מולם הם מתמודדים.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 3 שנים 6 חודשים
לשכת המסחר מברכת את יניב רפאל - שמאי מקרקעין על הצטרפותו ללשכה! לשכת המסחר מברכת את יניב רפאל - שמאי מקרקעין בכיר, לרגל הצטרפותו ללשכת המסחר.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 3 שנים 7 חודשים