לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4245 מאמרים 1288 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

האם כדאי לטפל ברכב במוסך יבואן או מוסך כללי ?

פורסם בתאריך 24/08/2017      /      נכתב ע"י דיגידם קידום אתרים

בעלי רכבים בירושלים, כמו גם בערים אחרות ברחבי הארץ, נתקלים בדילמה האם להכניס את רכבם לטיפול במוסך יבואן או במוסך כללי? לפני שניגש לטפל בשאלה זאת, ראשית, כדאי להדגיש את החשיבות שבטיפול ברכב במוסך מורשה. רבים טועים לחשוב כי המונח מוסך מורשה מתייחס רק למוסכי יבואן או מוסכי יצרן. למעשה, מוסך מורשה הוא כל מוסך אשר מורשה על ידי משרד התחבורה לעסוק בתחום זה. זאת, להבדיל ממוסכים שעובדים ללא רישיון. נדגיש כי לא מומלץ להתפתות ולטפל ברכב במוסך שאינו מורשה על ידי משרד התחבורה בכדי לחסוך בעלויות. זאת מכיוון שבמקרים בהם תיקון הרכב לא יעשה כראוי תיאלצו לשלם על טיפול חוזר בבעיה המקורית או חלילה גם על טיפול בבעיה נוספת שתיווצר עקב טיפול לקוי. מעבר להוצאות הכספיות, טיפול לקוי עלול לסכן את ביטחונכם ובטחון היקרים לכם. מאמר זה יעסוק, אם כן, בהבדלים שבין הכנסת הרכב לטיפול ברכב יבואן ובין מוסך בירושלים שהינו מוסך מורשה כללי.

אם כן, מהם ההבדלים בין הטיפולים במוסכים השונים, ומה עלינו לבדוק כשאנו מחפשים לדוגמא מוסך קיה בירושלים ?

  1. מקצועיות טיפול הרכב – אחת הטענות המרכזיות שמועלות לטובת הכנסת הרכב לטיפול במוסך יבואן הוא רמת המקצועיות הגבוהה יותר לעומת מוסכים כלליים. חשוב להבין, שטענה זו אינה בהכרח נכונה. מוסך כללי, אשר מקפיד על השתלמויות והכשרות שוטפות לעובדיו, יישאר מעודכן כל הזמן באשר לחידושים במערכות הרכב של היבואנים השונים. מוסך כזה יוכל לתת לכם שירות מקצועי לא פחות מזה של מוסך היבואן. כמו כן, חשוב מאד לדעת כי ניתן לערוך טיפולי רכב שוטפים במוסכים כלליים החל מן הטיפול הראשון מבלי לאבד את אחריות היבואן, כך שתוכלו לקבל שירות ממוסך היבואן לתיקון תקלות שבמסגרת האחריות ללא עלות אם יעלה הצורך. ודאו כי המוסך הכללי חותם בספר הרכב על ביצוע הטיפולים השוטפים, כך שתוכלו להציגו בפני מוסך היבואן אם יהיה צורך. הדבר גם יכול לעזור לכם כשתרצו למכור את הרכב, שכן תוכלו להוכיח כי הקפדתם על תחזוקה ראויה לרכב.
    כאמור, חשוב להקפיד ולבחור מוסך כללי אשר מחזיק רישיון של משרד התחבורה בתוקף. בנוסף, מומלץ להכניס את הרכב לטיפול במוסך שהינו חבר באיגוד המוסכים, כך שתהיה לכם כתובת לתלונות במידה וחלילה תהיה בעיה. מעבר לכך, ודאו כמובן שהמוסך מתאים ובעל ניסיון בטיפול בסוג הרכב שבבעלותכם, לדוגמא מוסך פורד בירושלים, מוסך אופל בירושלים וכו'.
  2. איכות חלקי החילוף – מוסכי יבואן משתמשים בחלקי חילוף מקוריים בלבד, דבר המייקר פעמים רבות במידה משמעותית את הוצאות טיפולי הרכב. זאת, למרות שפעמים רבות ניתן להשתמש בחלקי חילוף שאינם מקוריים, אך הם איכותיים ותקניים, ועלותם נמוכה יותר. מוסך כללי בדרך כלל יציע לכם שימוש בחלקי חילוף חלופיים במידה והתקלה וסוג הרכב מאפשרים זאת.
  3. מחיר הטיפול והחלפים – אין ספק שמחיר הטיפול והחלפים מהווים שיקול משמעותי עבור רוב הלקוחות. לרוב, מוסכי יבואן גובים מחירים גבוהים יותר ממוסכים כללים, הן על שעות העבודה והן על חלקי החילוף. ההפרש בין המחירים יכול להגיע לעיתים לעשרות אחוזים. לכן, מומלץ להשוות בין כמה מוסכים בירושלים ולבדוק את העלויות לפני הכנסת הרכב לטיפול.
  4. רמת השירות – בדרך כלל, מוסכי יבואן הם גדולים, וכתוצאה מכך הלקוח זוכה לפחות יחס אישי. בעת טיפול רכב במוסך כללי, הלקוח יכול לתקשר בדרך כלל ישירות מול בעל העסק, לשאול שאלות ולשוחח עמו בכל הקשור לטיפול הרכב, העלויות וכו'. ללא ספק, בעל רכב יחוש רגוע יותר אם ירגיש שהוא מקבל יחס אישי ויש 'עם מי לדבר'.

הודות לתיקון בחוק ההגבלים, בעל רכב יכול לטפל ברכבו בכל מוסך לפי בחירתו, מבלי לאבד את אחריות היבואן, וזאת כל עוד המוסך מחזיק ברישיון של משרד התחבורה. כך, יש באפשרות בעל הרכב להשוות בין מוסכים ולהחליט לאיזה מוסך להכניס את רכבו, בין אם מדובר בטיפול תקופתי לרכב, טיפול בתקלה או טיפול רכב לאחר תאונה.

3529 צפיות
3 כניסות
מאמרים נוספים מאת דיגידם קידום אתרים
טיפים לשיפוץ חדר אמבטיה שיפוץ אמבטיה הינו נושא שעולה בדרך כלל לקראת מעבר לבית חדש או לקראת תהליך שיפוץ כולל של הבית הקיים. שיפוץ חדר האמבטיה יכול לשפר משמעותית את איכות החיים בבית ולהעניק לנו אפשרות להתפנק ולהירגע ב"ספא" פרטי משלנו.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 6 שנים 5 חודשים
מוסכים בירושלים בכל יום מגיעים לירושלים אלפי אנשים חדשים. כיוון והדרכים לירושלים עוברות דרך הרים, ישנם מקרים רבים בהם המון נהגים נתקלים בתקלה ברכב ונתקעים בירושלים. מקרים בהם התקלה לא קשה לטיפול, נהגים עצמם בדרך כלל מטפלים ברכב, אך אם זו תקלה מסובכת יותר, הם מוצאים את עצמם בחיפושים עבור מוסך טוב לסוג הרכב שלהם.
פורסם בקטגוריית כלי רכב, לפני 5 שנים 7 חודשים
מטופלים חולי לב – השתלות שיניים ביום אחד המשמעות של בעיות רפואיות כמו מחלות לב היא השתלת אביזרים מלאכותיים כגון קוצבי לב, מסתמים מלאכותיים, תומכי עורקים (סטנטים) ו/או נטילת תרופות קבועות לדילול דם ותרופות אחרות. מחלות לב יכולות להיות נרכשות (התקף לב, אי ספיקת לב ועוד) או מולדות (מומים בלב כמו דליפות מסתמים ובעיות מבניות נוספות). במהלך טיפולי שיניים לחולי לב עלולים להיווצר סיבוכים דוגמת זיהומים במסתמים, הפרעות לאביזרים המלאכותיים, תגובה לתרופות הניתנות בזמן הטיפול ואף התנגשות בין תרופות. חולי לב רגישים לטיפולים רפואיים ולכן יש לבדוק היטב את מצבם הרפואי לפני טיפולי שיניים, למשל, השתלות שיניים. במידה ומקפידים על הכנה נכונה ועל טיפול מקצועי, חולי לב יכולים לעבור את כל סוגי טיפולי השיניים, כמו השתלות שיניים בהרדמה מלאה או השתלות שיניים ביום אחד.
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 6 שנים 11 חודשים
איך לבחור מוסך ללא ספק כל בעל רכב מבקש להכניס את מכוניתו לטיפול במוסך מקצועי אשר יספק לו את השירות הטוב ביותר, במחיר המשתלם ביותר. אם כן, מה חשוב לדעת לפני שבוחרים מוסך?
פורסם בקטגוריית כלי רכב, לפני 7 שנים 3 חודשים
מוסכי יונדאי יונדאי היא חברת רכב קוריאנית אשר נחשבת לאחד ממותגי הרכב המובילים בין יצרני הרכב בעולם, ודגמי המכוניות שלה לפופולריות רבה גם בישראל. זאת, כיוון שרכביה נחשבים לאמינים, איכותיים ומתאימים לצרכים של הנהג הישראלי ומשפחתו. חברת יונדאי מיובאת דגמים שונים לארץ, ביניהם רכבים פרטיים דוגמת יונדאי i10, יונדאי i20, יונדאי i30, יונדאי i35 Elantra, יונדאי Veloster ועוד, כמו גם רכבים מסחריים דוגמת יונדאי i800 וכן רכבי שטח ופנאי כגון יונדאי ix35 ויונדאי Santa Fe. כתוצאה מן הפופולריות הרבה של רכבי יונדאי בישראל, קיים צורך גובר בשירותי מוסך מקצועיים ברחבי הארץ, ובכלל זאת בשירותי מוסך יונדאי בראשון לציון.
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 5 שנים 7 חודשים