לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4581 מאמרים 1388 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

הר הביטוח? מה צריך לדעת ואיך להשתמש בו

פורסם בתאריך 17/09/2017      /      נכתב ע"י haimcohen00012

אם ניסיתם להשתמש בהר הביטוח, או רק עכשיו אתם שומעים על המונח הזה, המאמר הזה בשבילכם!

הר הביטוח, הינה מערכת חכמה לבדיקת ביטוחים, המערכת נותנת אינדיקציה ראשונית לגבי ביטוחים אודות המבוטח ונותנת את האפשרות להעריך אם קיים כפל ביטוח. המערכת פונה אחת לחודש לכל חברות הביטוח ומקבלת מידע מפורט ברמת תעודת זהות אודות הלקוח עבור הנתונים הבאים:

- ביטוח אלמנטרי (רכב, דירה, מבנה, תכולה).

- ביטוחי בריאות (סיעוד, תאונות אישיות, מחלות קשות, רפואי).

- ביטוח חיים (ריסק, אובדן כושר עבודה, נכויות).

המערכת תציג את סוג הביטוח, מס' הפוליסה, העלות החודשית, מתי התחיל ובאיזה חברה כמובן!

תמונה מהר הביטוח

 

 

 

 

 

 

מה ניתן לעשות עם המידע לאחר שנכנסנו לאתר הר הביטוח?

התשובה לשאלה זו הינה מורכבת. מחד, נוכל לקבל מידע ראשוני ומכאן לקבל אינדיקציה לגבי לאן לפנות ומה צריך לדעת. מאידך, חסר פרטים מאוד מאוד מהותיים לגבי סוג הביטוח? מה מכסה? מה מוחרג? מה ההיקף? וכד'

לטובת ההבנה, להלן ריכוז של הבעיות אותם יוצר האתר, מיזם הר הביטוח בהחלט טוב ושימושי לנו, אך כאמור המידע המוצג מאוד בסיסי:

באתר נקבל התראות  שלא בהכרח נכונות אודות כפל ביטוח – לעיתים תתריע המערכת על כפלים ביטוחים, אולם יתכן והמבוטח תכנן מלכתחילה לרכוש כיסוי ביטוחי מ-2 חברות ולא בהכרח מדובר בכפל! (ביטוח חיים ב-2 חברות נותן פיצוי מכל אחד, כך גם לגבי תאונות אישיות וכד').
המידע המוצג הינו חסר וחלקי - למערכת כוונה להציג מידע ביטוח ברמת האינדיבידואל לפי ת.ז, מאידך כאשר יש כמה מבוטחים בפוליסה אחת - ביטוח בריאות לדוגמה, נקבל תמונה לקויה ולא נכונה .
אין לנו אינפורמציה לגבי היקף הביטוח והחרגות בו – אמנם נקבל מידע על איזה ביטוחים מבחינת הכותרת, אך לא נוכל לדעת מה היקף הביטוח! איך אפשר לעשות השוואת מחירי ביטוח חיים אם אנחנו לא יודעים איזה סכום ביטוח אנו מבוטחים? למעשה המערכת שולחת אותנו להיכנס לאתר של חברת הביטוח ולנסות להבין בכמה אנחנו מבוטחים.

מידע חסר ולעיתים בכלל לא קיים - תתפלאו, אתר ממשלתי, פיקוח של משרד האוצר, אבל בכל זאת חלק מחברות הביטוח מצפצפות על ההנחיות ולא שולחות מידע! אמנם 95% מהמידע יופיע, אך כשאנו באים לעשות סדר בביטוחים ומידע נוסף על הר הביטוח, אנו רוצים לראות הכל. מסתבר שיש סיכוי של 5% שיחסירו מאיתנו מידע... למה? - שאלה מצויינת, אין עדיין תשובה, יתכן ומדובר בחבלי לידה קשים.

לסיכום, הר הביטוח יוזמה מצויינת אך לא יותר מכיוון ראשוני, את יתר העבודה תיאלצו לעשות באופן עצמאי ומול סוכן ביטוח, אחרת ככל הנראה תלכו לאיבוד במידע לא רלבנטי או חלקי.

 

1274 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת haimcohen00012
מיומנה של סוכנת ביטוח איך נראה יום של סוכנת ביטוח ובמה התפקיד שונה ממקצועות אחרים במשק? המאמר מוצג כראיון ומהווה דרך נוספת להציג את עולמם של הסוכנים אותם החברות הישירות נהנות להשמיץ ולהכפיש
פורסם בקטגוריית ביטוח אחריות מקצועית, לפני 6 שנים 2 חודשים
למה כל כך חשוב לעשות ביטוח חיים כשיש ילדים? אם עדיין לא עשיתם ביטוח חיים ויש לכם ילדים, המאמר הזה בשבילכם! במאמר הבא לא נסביר מהו ביטוח חיים, אתם כבר בטוח יודעים, אלא נסביר למה ביטוח חיים כל כך חשוב!
פורסם בקטגוריית ביטוח חיים, לפני 6 שנים 2 חודשים