לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3429 מאמרים 965 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

שמירה על מוצרים בבית מפני פגעי לחות באמצעות סופחי לחות

פורסם בתאריך 21/09/2017      /      נכתב ע"י קרן

סופחי לחות הם חומרים בעלי נטיה טבעית למשיכה של מולקולות מים באוויר. הם סופחים את הלחות מהסביבה ובכך מורידים את אחוזי הלחות בחלל בהם הם נמצאים. מדובר על חומרים זולים ונפוצים מאד (כולנו מכירים את השקיות בקופסת נעליים או באריזות של תרופות) אשר יכולים להגן על המוצרים שלנו.

הישראלי הממוצע רוכש מוצרים לבית במאות ואלפי שקלים בחודש, כאשר חווית קניה, מחיר ואטרקטיביות המוצר הם הפרמטרים שמובילים אותנו לרכוש מוצר מסויים. אך כולנו מכירים את התחושה שמגיעה כמה חודשים לאחר הקניה, כאשר המוצר שרכשנו התקלקל, נפגם, החליד, העלה עובש וכו'.

תנאי הסביבה בארץ מקשים על מוצרים להישמר לאורך זמן. לחות גבוהה וטמפרטורות גבוהות הן כר גידול לפטריות, עובש וכדומה. קורוזיה נוצרת במכשירים המכילים מתכות, כגון כלי עבודה ומוצרי חשמל וגורמת לקלקולם. אנחנו קונים סדינים במאות שקלים רק כדי לגלות שאחרי אחסון לתקופה של עונה הם התמלאו בעובש.

סופחי לחות, כגון סיליקה ג'ל הנפוץ, יכולים להפחית את רמת הלחות בחלל ובכך למנוע את התופעות שתוארו לעיל. אין צורך לייבש את החדר אלא מספיק להפחית את רמת הלחות מ80% ל50% ובכך למנוע את לעכב בצורה משמעותית את היווצרותן. 

למרות הפוטנציאל הגדול שגלום בסופחי לחות לצורך שמירה על מוצרים לאורך זמן, הם אינם מקבלים את היחס הראוי לו בשוק ובתודעה של הצרכן. בהתאם לכך קיימים מספר מועט של ספקים וחברות שמייצרות אריזות שמכילות סופחי לחות, אם כי יש מגוון מאד רחב בחנויות האינטרנטיות כגון Ebay.

לסיכום, סופחי לחות חשובים מאד לצורך הפחתת רמות הלחות בחדר ושמירה על המוצרים שלנו לאורך זמן.

687 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת קרן
שמירה על מוצרים בבית מפני פגעי לחות באמצעות סופחי לחות לח בישראל, לח מאד. ברוב אזורי הארץ, שוררים תנאי לחות של בין 60% ל90% לחות יחסית ממוצעת לאורך השנה. רמות הלחות גורמות למפגעים שכולנו מכירים - קורוזיה ועובש. ניתן לצמצם את המפגעים באמצעות שימוש בסופחי לחות
פורסם בקטגוריית צרכנות, לפני 3 שנים 5 חודשים