לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3469 מאמרים 986 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

למה כל כך חשוב לעשות ביטוח חיים כשיש ילדים?

פורסם בתאריך 21/09/2017      /      נכתב ע"י haimcohen00012

אם עדיין לא עשיתם ביטוח חיים ויש לכם ילדים, המאמר הזה בשבילכם! במאמר הבא לא נסביר מהו ביטוח חיים, אתם כבר בטוח יודעים, אלא נסביר למה ביטוח חיים כל כך חשוב!

לכל הורה יש את השיקול שלו, האם צריך ביטוח חיים על סכום כזה,  או שמא אם יקרה לי משהו, הם יסתדרו כבר לבד! ההמלצה של אדם מיושב ורציונאלי היא תמיד לעשות ביטוח חיים כל עוד מישהו יפגע באופן כלכלי בלכתו בטרם עת.

תבינו, אם אתם באמת מתחשבים במשפחה שלכם ומעוניינים או רוצים שהיא תמשיך להתקיים מבלי להיכנס למעגל העוני או אפילו שיהיה להם רווחה כלכלית או חיים נוחים מבחינה כספית לאחר מוות בטרם עת, הדרך היחידה להבטיח זאת היא רק באמצעות ביטוח חיים, השוואת מחירים כמובן היא לא החלק הארי פה.

לשם הבנת החשיבות תנסו רגע לדמיין משפחה ממוצעת, אבא, אמא, ילד וילדה, כלב ודגים שגרים בבית בבעלותם עם משכנתא של נניח 600,000 ש"ח למשך 20 שנה והחזר חודשי של 3500 ש"ח לחודש. כעת נניח ששני ההורים עובדים ומשתכרים 10,000 ש"ח נטו כל אחד. בנוסף נניח שמלבד הביטוח חיים למשכנתא שהבנק מחייב אותם יש לכל אחד קרן פנסיה עם שכר מבוטח של 13,000 ש"ח.  עכשיו תנסו לדמיין שאחד מבני הזוג יצא לרגע מהמשוואה, נפטר בטרם עת...

מה יקרה עכשיו?

- המשכנתא תבוטל לחלוטין כי חברת הביטוח תשלם לבנק את יתרת החוב!
- קרן הפנסיה תשלם לבן הזוג השני קצבת שארים נניח של 10,000 ש"ח נטו לחודש.

 

מה עוד יקרה?

- היעדרותו של בן הזוג מהמשפחה תצטרך להתמלא באמצעות הוצאה כספית, יתכן ובן הזוג שישאר יפחית את היקף המשרה שלו כדי להיות עם הילדים?  יתכן ובן הזוג שיישאר יאלץ לשכור עזרה "מטפל/ת" כדי להשלים את הפער.

- קצבת השארים אמנם מקובעת אך לא לוקחת בחשבון את הגידול הפוטנציאלי של בן הזוג שנפטר בשכר, כלומר אם בגיל 30 אותו אדם הרוויח 10,000 ש"ח נטו, היה מרוויח בגיל 50 שכר נניח כפול 20,000 ש"ח נטו. כלומר רמת החיים מתקבעת לפי השכר שהיה ערב מותו.

 

לסיכומו של עניין, נסו רגע לצאת מהקופסה וחשבו כמה ביטוח חיים פרטי נוסף אתם צריכים, לפחות כל עוד ההוצאות גדולות והילדים קטנים יותר, לאחר מכן עשו השוואת מחירי ביטוח חיים באמצעות האינטרנט או באמצעות סוכן הביטוח האישי שלכם. לאחר שתבינו שהתוספת למחיר היא כל כך זניחה בגילאים הצעירים ביחס לתמורה אם חו"ח יקרה משהו. תיווכחו בעצמכם שזה הפתרון הנכון.

777 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת haimcohen00012
מיומנה של סוכנת ביטוח איך נראה יום של סוכנת ביטוח ובמה התפקיד שונה ממקצועות אחרים במשק? המאמר מוצג כראיון ומהווה דרך נוספת להציג את עולמם של הסוכנים אותם החברות הישירות נהנות להשמיץ ולהכפיש
פורסם בקטגוריית ביטוח אחריות מקצועית, לפני 3 שנים 6 חודשים
הר הביטוח? מה צריך לדעת ואיך להשתמש בו משרד האוצר הקים לאחרונה מערכת חכמה לבדיקת ביטוחים, המערכת נותנת אינדיקציה ראשונית לגבי ביטוחים אודות המבוטח ונותנת את האפשרות להעריך אם קיים כפל ביטוח
פורסם בקטגוריית ביטוח כללי, לפני 3 שנים 6 חודשים