לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3369 מאמרים 941 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

בעיה בכרטיס אלקטרוני - האם כדאי לתקן או לקנות חדש?

פורסם בתאריך 24/09/2017      /      נכתב ע"י laptoplabcoil

ככל שהטכנולוגיה הולכת ומתפתחת כך יש יותר מכשירים שיש בהם רכיבים אלקטרוניים. למעשה הרכיב מהווה חלק חשוב בכל מכשיר חכם ובלעדיו פעילותו לא תהיה תקינה או לא תתאפשר בכלל. במקרים בהם מתרחשת תקלה ברכיב עומדות בפנינו מספר אפשרויות לטיפול במצב - לתקן את הרכיב, לקנות כרטיס אלקטרוני חדש או לקנות מכשיר חשמלי חדש. לכל מצב את היתרונות שלו, והכל מסתכם במה משתלם יותר. בניגוד לתקלות אחרות, תיקון הכרטיס אינו אפשרי בתנאי בית ומצריך פנייה למעבדה המתעסקת בתקלות מעולם המכשירים האלקטרוניים. 

האם מומלץ לתקן או לקנות כרטיס חדש?

אין תשובה אחת נכונה לשאלה הזאת. הכל תלוי בהיקף הנזק וגודל התקציב העומד לרשות האדם האינדיבידואלי. לא תמיד יהיה ניתן לתקן את הכרטיס ואז נצטרך לפנות לאפשרות של קניית רכיב חדש או מכשיר חדש. פעמים רבות עלות כרטיס חדש יכולה להגיע לזו של המכשיר, ולכן לא מעט אנשים מעדיפים לפסוח על הרכיב ורכוש מחשב או טלפון חדשים לחלוטין. במידה וכן מתאפשר לתקן את הכרטיס, הרי שתהליך החידוש יכול להיות יעיל כמו קניית כרטיס חדש והמשתמש לא ירגיש כלל בהבדל. תהליך החידוש גם זול יותר בצורה משמעותית ויכול לעזור להאריך את חייה מכשיר למשך תקופה ארוכה מאוד. איכות העבודה כמובן תלויה גם באיכות המומחים שפניתם אליהם. מומלץ לבחור מעבדת אלקטרוניקה ותיקה עם ניסיון מוכח, אשר תוכל לתת מענה גם למקרים המאתגרים יותר. 

במה כרוך תהליך התיקון של הרכיב?

במסגרת תהליך חידוש הכרטיס, המשתמש מוסר את הרכיב החדש למעבדה ומקבל אותו בחזרה במצב הרבה יותר טוב. על מנת לבצע את החידוש נעשה שימוש במכשור מתקדם אשר מאפשר להאריך את חייהם באופן משמעותי. מבחינת המכשיר עצמו - במידה והעבודה נעשתה בצורה מקצועית אנו לא אמורים לראות הבדלים מבחינת הפעילות בין החידוש לבין רכיב חדש. לרוב לפני תחילת העבודה מתבצע תהליך של בדיקה ואבחון המצב, על מנת לעמוד על האפשרויות העומדות בפני המשתמש ולאחר מכן ניתנת המלצה מתאימה לפי חומרת ואופי התקלה. 

מדוע נבחר לתקן את הרכיב האלקטרוני שלנו?

השאלה הראשונה שנשאלת היא: "האם שווה בכלל לטרוח?". כאמור, התשובה תלויה בגורמים רבים:

עלות - במידה וניתן לתקן את הרכיב ולהחזיר אותו לפעילות התקינה, הרי שהעלות תהיה נמוכה הרבה יותר מרכישה של כרטיס אלקטרוני חדש. עלות הכרטיס החדש משתנה מטלפון לטלפון וממותג למותג, אך לרוב מדובר ברכיב יקר שעלותו אינה רחוקה מזו של מכשיר חדש. 

מחסור בהיצע - פעמים רבות, במכשירים שקצת התיישנו, היצע הרכיבים והמכשירים יורד וקשה למצוא אותם במצב טוב. ככל שהמכשיר ישן יותר ככה קשה יותר למצוא את הרכיב ולרוב נצטרך להסתפק בכרטיס יד שניה שמוצאים באינטרנט. במקרה כזה ללא ספק עדיף לתקן קודם את הכרטיס שלנו. 

הרגלי משתמש - אנשים רבים נוטים להתרגל למכשיר שבהם הם משתמשים ואינם מוכנים להיפרד ממנו. גם לא בשביל דגם זהה אחר. במידה וקיים ערך סנטימנטלי למכישר לא פשוט להחליף אותו במשהו אחר. וככל שהזמן עובר היצע מכשירים ורכיבים דומים הולך וקטן ואז האפשרות היחידה שנשארת היא לתקן. 

תיקון כרטיסים אלקטרוניים היא אלטרנטיבה זולה וזמינה המאפשרת להאריך את חיי המכשיר. התיקון מעניק לנו חלון הזדמנויות גדול יותר במהלכו נוכל להחליט מה מתאים לנו לעשות בהמשך, האם לעבור למכשיר אחר ואם כן אז לאיזה? תמיד עדיף לקבל החלטות אחרי ביצוע בדיקה ומחקר מעמיק ולא לקפוץ להחלטות חפוזות בגלל לחץ זמן. 

 

743 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת laptoplabcoil