לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4173 מאמרים 1260 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח

סובלים מכאבי גב תחתון חזקים?

פורסם בתאריך 28/09/2017      /      נכתב ע"י Droxit - בניית אתרים חכמים וקלים לניהול

כאבי גב תחתון חזקים מופיעים לרוב ללא אזהרה מוקדמת והם גורמים לסבל רב. באופן טבעי, הנטייה היא להיכנס למיטה ולשכב "לנח" אולם יותר ויותר מטפלים מאמינים שדווקא המשכיות התנועה היא התשובה הנכונה לטיפול בכאבי גב תחתון חזקים. אז מה עושים?

האם כאבי גב תחתון חזקים נפוצים?


מרבית האוכלוסייה סובלת בשלב כזה או אחר בחיים מכאבי גב תחתון חזקים. להערכת הגורמים המטפלים מדובר בכ-85-80 אחוז מבני האדם, מאחר והגב התחתון למעשה תומך במרבית משקל הגוף וסובל מנזקים לשרירים. לכן גם, לעיתים כאבי גב תחתון חזקים ככל שיהיו, יחלפו מעצמם אבל יש להם נטייה לחזור.

 

מה גורם לכאבי גב תחתון חזקים?


פגיעה בכל אחת מהרקמות, שמהן בנויה או על ידן נתמך עמוד השידרה, יכולה לגרום לכאבי גב תחתון חזקים. יותר מכך, בסמוך למערכת עמוד השידרה פועלות מערכות שרירים ורקמות נוספות, לרבות רצועות, מפרקים וגידים, שעלולות להיפגע ולהשפיע על עמוד השידרה או לגרום לנזקים לדיסק הבין חולייתי. בנוסף לכך, יכול להיות מצב נתון של כשל מבני בדיסק הבין חולייתי וכתוצאה מכך, העדר יכולת לבלום מכות, היווצרות לחץ ועוד. במקרה הזה, ייתכן ויחוש המטופל כאבי גב תחתון חזקים מקומיים גם באזור הישבן או הרגל ואף בכף הרגל, לרבות חולשה והתכווצות שרירים. קיימים גם מצבים של סכנה בריאותית של ממש שיש להביא בחשבון, כגון תסמונת זנב הסוס, הנגרמת מלחץ על צומת עצבים בחלקו התחתון של עמוד השידרה. טראומה, עומסי יתר ומחלות למיניהן, יכולות גם הן להוות גורמים לכאבי גב תחתון חזקים. 


האם לשכב או לרוץ?


ראשית, לפני שעושים מעשה מומלץ מאוד להתייעץ עם רופא או כירופרקט ולגשת לקבלת אבחון, על מנת שלא לגרום נזק. גם אם יוחלט שהמשך תנועתיות הוא המענה המתאים אז לא צריך להיות גיבורים ולנסות לצאת לריצה אלא להמשיך בתפקוד תנועתי שיגרתי. סביר להניח שבעת הופעת כאבי גב תחתון חזקים, יהיה צורך לוותר על נשיאת חפצים כבדים או כל תנועה שעלולה להגביר את הלחץ על עמוד השידרה. בכל מקרה, זו גם ההזדמנות ללמוד לבצע תנועות באופן נכון, כגון כיפוף ברכיים בעת הרמת משקלים כבדים. את כל אלו ועוד תרגילים, תוכלו לקבל במסגרת אבחון וטיפול כירופרקטי, שגם יקל על הכאבים וגם יעניק לכם כלים, כגון יציבה נכונה, הפחתת לחצים נפשיים, ביצוע מתיחות, ועוד, כחלק מדרכי התמודדות ומניעת כאבי גב תחתון חזקים. 

האם טיפול כירופרקטי יכול להקל על הכאבים?


מרבית הסיבות לכאבי גב תחתון חזקים הן סיבות מכאניות, הגורמות לפגיעה בחוליות, ברקמות ובמפרקים. במידה והכאבים מקרינים לרגליים, נמשכים מעל לשישה שבועות או גורמים לחוסר שליטה בסוגרים או חולשה, מומלץ לפנות לרופא. אולם, מרבית המקרים של כאבי גב תחתון חזקים נגרמים מישיבה ממושכת, הריון, השמנה, מחסור בפעילות גופנית, עייפות, יציבה לקויה, צריכה מוגברת של אלכוהול ועישון, ועוד, כך שהטיפול הכירופרקטי שאיננו כרוך בניתוחים או מתן תרופות, יכול להיות הפתרון הנכון והמיידי להקלה על כאבי גב תחתון חזקים.

כיצד מתבצע טיפול כירופרקטי בכאבי גב תחתון חזקים?


הטיפול הכירופרקטי משתייך לזרם הרפואה האלטרנטיבי וככזה, הוא נמנע משימוש בתרופות והתערבות כירורגית. שיטת הטיפול מבוססת על פעולה ידנית מהירה, שעושה מניפולציה מכאנית ומשחררת את החוליות ואת הכאב. היתרון הגדול של הטיפול הכירופרקטי בכאבי גב תחתון חזקים הוא היכולת של הכירופרקט למנוע כאבי גב תחתון חזקים ולא רק לטפל בהם כשהם מופיעים. הכירופרקט יאבחן ויאתר את מקור הכאב, הן בבדיקה פיזית והן בהסתמך על בדיקות הדמייה, ויבצע התערבות ידנית שתגרום להזזה מכאנית של החוליה הרלבנטית במטרה להסיר את הלחצים שרובצים עליה. בעקבות זאת, החוליה תחזור לטווח התנועה המלא והכאב יתפוגג. תהליך זה עורך מספר דקות ויכול להמשך מספר טיפולים, לצד תרגול עצמי שיסייע להצלחתו ובסופו של דבר יגרום לכאבי גב תחתון חזקים לחלוף. 

לא צריך לסבול, כאבי גב תחתון הם בעיה פתירה לרוב, פנו אלינו לקבלת אבחון ובדיקת כירופרקט ראשונית

1131 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת Droxit - בניית אתרים חכמים וקלים לניהול
מה יכול לגרום לכאב גב תחתון צד שמאלי? הגורמים והדרכים למניעת כאבי גב תחתון בצד שמאל
פורסם בקטגוריית כירופרקטיקה, לפני 5 שנים 6 חודשים
מה זה וובינר ואיך עושים את זה? שאלות ותשובות מרכזיות למתחיל
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 5 שנים 3 חודשים
עיצוב מדויק ופונקציונלי – 3 טיפים של מעצבת דירות יוקרה 3 טיפים של מעצבת מעצבת דירות יוקרה - ענת רגב
פורסם בקטגוריית עיצוב פנים, לפני 4 שנים 9 חודשים
מרחיבים: כך תהפכו תוספת בינוי לפנינה עיצובית השפעת עיצוב הפנים על תוספות חדרים והרחבת הבית
פורסם בקטגוריית עיצוב פנים, לפני 5 שנים 8 חודשים
מדפים מעוצבים משלימים את סגנון העיצוב של הבית מדפים מעוצבים מברזל כאלמנט אמנותי ופרקטי ליצירת חלל מרווח עם אמירה אישית
פורסם בקטגוריית עיצוב פנים, לפני 5 שנים 8 חודשים