לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4076 מאמרים 1231 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

דוקרנים להרחקת יונים

פורסם בתאריך 11/10/2017      /      נכתב ע"י mark gramider

דוקרנים נגד יונים – כל מה שחשוב לדעת

 

דוקרנים נגד יונים, השיטה הנפוצה והיעילה ביותר להרחקת יונים. הדוקרנים למעשה הופכים את המשטח עליו עומדת היונה ללא נוח לעמידה, והיא מעדיפה לעזוב ולקנן במקום אחר. יש סוגים שונים של דוקרנים שנבדלים זה מזה בחומר ממנו הם עשויים, בצורה וברוחב. אז איך אפשר לדעת במה לבחור?

דוקרנים נגד יונים – סוגים

יונים ידועים בעקשנותם, זו הסיבה שקיימות מספר שיטות להרחיקם. דוקרנים נגד יונים היא אומנם השיטה הנפוצה ביותר, אך היא לא מתאימה לכל מקרה ומומלץ להיעזר באיש מקצוע. את הדוקרנים נגד יונים בתקינים במקומות שונים כדוגמת גגות, סוככים, אדני חלון, מרזבים ועוד.
קיימים בשוק דוקרנים נגד יונים מחומרים שונים – פלסטיק, ברזל ונירוסטה.

דוקרנים נגד יונים מפלסטיק – דוקרני פלסטיק הם הדוקרנים הכי זולים והכי פחות יעילים. הדוקרנים פונים כלפי מעלה ואולי מציקים קצת ליונה, אבל לא מונעים ממנה מלנחות על המשטח. כמובן שפלסטיק זה חומר עמיד פחות לפגעי מזג האוויר וגם לא כל כך אסתטי. אם יש לכם יונה אחת או שתיים שמציקות על המזגן – דוקרני הפלסטיק יכולים לעזור ולסלק אותן, קחו בחשבון שבכדי להתמודד עם בעיית יונים אמיתית בצורה יסודית, דוקרני הפלסטיק הם לא הפתרון בשבילכם.

דוקרנים נגד יונים מנירוסטה – דוקרנים נגד יונים מנירוסטה הם היעילים ביותר, ומחירם בהתאם. לדוקרני הנירוסטה צורה של W והם מתפרסים לזוויות שונות. הדוקרנים מונעים מהיונים לא רק את העמידה על המשטח, אלא גם את הנחיתה עליו, וכך מגרשים את היונים. דוקרני נירוסטה הם כמובן גם עמידים יותר בפני פגעי מזג האוויר.

דוקרנים נגד יונים – יתרונות

1. היתרון העיקרי של השיטה דוקרנים נגד יונים, הוא בכך שמדובר בפתרון " ירוק " שאינו פוגע ביונה בכלל, אלא רק מרחיק אותה. זאת בניגוד לשיטות הרחקת יונים אחרות כמו לדוגמא מלכודות או מוצרים אלקטרונים ותרסיסים שונים הפוגעים ביונים.

2. יתרון נוסף של השיטה הוא קלות ההתקנה שלהם. כיום, יש דוקרנים מדגמים שונים, בהתאמה לסוג המשטח: למשל: למשט צר יתאים דוקרן בצורה של האות N, לעומת משטח רחב יותר שם  יתאים דוקרן בצורה של W, וכן הלאה, בהתאם לגודל השטח ולאופיו.

לסיכום, דוקרנים נגד יונים זו השיטה הנפוצה ביותר ולא סתם. לשיטה דוקרנים נגד יונים יתרונות רבים ובמידה ומתקינים אותם באופן הראוי, גם מוכיחה את עצמה במבחן התוצאה.
רצוי להיעזר באיש מקצוע אשר יודע להרחיק את  היונים לצמיתות.

 

 

 

 

1099 צפיות
3 כניסות
מאמרים נוספים מאת mark gramider