לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2907 מאמרים 739 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

איתור נזילות

פורסם בתאריך 17/10/2017      /      נכתב ע"י paz

איתור נזילות - איך עושים זאת
בשנים האחרונות, ההכרה בנזילות הפכה לפשוטה תודות לטכנולוגיה שהתפתחה בנושא. כיום, עם מכשירים טכנולוגיים מתקדמים, אמצעים שיכולים לזהות דליפות עם מקסימום דיוק, הרס וטרחה מינימלית. ישנם מספר סוגים של עזרי איתור נזילות. אחד העזרים המוצלחים והמדויקים ביותר הוא המצלמה התרמית.
כל חלק, גוף או חפץ בעולם פולט חום שונה. המצלמה התרמית יכולה להיות מדומה ומתורגמת לפליטה החום של כל אובייקט לתמונה, ועל ידי הטמפרטורה שלה ניתן לראות ולבחון מה העין האנושית לא יכולה לעשות.

איתור דליפות עם מצלמה תרמית עוזר לנו לראות ולאתר דליפות דרך מגוון רחב של חומרים כי הטמפרטורה שונה ואינו מבדיל בין צינור מים דולף.
לדוגמה, צינור מים בתוך הקיר יש טמפרטורה שונה מאשר הקיר המקיף את הצינור, כך המצלמה תרמית יכול לעבד את התמונה ואתה תראה אותנו בתוך הצינור בתוך הקיר.

כמובן, כאשר יש דליפה או פיצוץ בצינור, המצלמה התרמית מראה לנו איפה יש התפשטות של מים בתוך הקיר או הרצפה כ באמצעות הבדלים טמפרטורה ולכן הדרך לזהות את הדליפה היא מָהִירה.

ישנם מספר גורמים בצינור המים, אשר אחראי על אספקת מים לבית. הסיבה העיקרית, הנפוצה ביותר היא בלאי של צינורות מתכת ישנים חלודה, של צינורות פלסטיק שונים  המפרקים של אלה משוחררים או ניזוקו כתוצאה של נזק אחר אלמנט, אם נזק מקרי או נזק פלסטיק מכוונת צינורות שגרמו לחור או סדק. מצלמות תרמיות מראות לנו איפה  הדליפה ומסייע לנו לזהות דליפות מים.

605 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת paz