לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4576 מאמרים 1385 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
מסטקטומי סרטן השד

מהו ניתוח מסטקטומי?

פורסם בתאריך 31/10/2017      /      נכתב ע"י TalDarb

מחלת הסרטן מגיעה לבני האדם כמכה קשה מאוד, מאחר וזאת מחלה שקשה מאוד לטפל בה, ומעט אנשים מצליחים לשרוד את המחלה הזו. המחלה הינה מסוכנת, ומכריחה אותנו להישאר עם המון כוח רצון. ישנם אנשים שמצליחים לגלות גידולים בגופם, שתרם פותחו והתפשטו על הגוף, ומצליחים להסיר את מוקד הסכנה מהגוף. כך לדוגמה נשים שמגלות זאת בשדיים שלהן.

מה עושים במקרה שמתגלה סרטן בשד?

על מנת להסיר את השד, מבצעים ניתוח להסרה של השד. ההסרה היא יכולה להיות או חלקית, או מלאה. לרוב, נשים רבות מעדיפות לבצע הסרת שד מלאה, ששמה המקצועי הוא מסטקטומי, מאחר והסרה מלאה מסירה כל מקור סכנה שיש בשד, וכך הוא נעלם. ישנם נשים שיעדיפו לעשות ניתוח למפקטומי, שהוא ניתוח להסרה חלקית.

מתי תחליטי לעשות ניתוח מסטקטומי?

להסרה מלאה ישנם מספר סיבות, שלרוב נראות הגיוניות לנשים:

גידול מרכזי – כאשר הגידול נמצא או במרכז השד, או בדיוק מאחורי הפטמה, הסכנה היא שההתפשטות תהיה רחבה
שדיים קטנות – אישה עם שדיים קטנות שתבצע הסרה חלקית, עלול להיגרם עיוות בשד, והגודל שלו יהיה קטן הרבה יותר.
מספר מוקדים – כאשר מקור הסרטן מתחלק בכמה מוקדים שונים בשד, ההמלצה היא לבצע ניתוח להסרה מלאה על מנת לנטרל את כל המוקדים האפשריים והקיימים, מתוך סכנה להתפשטות בשאר הגוף.
העדפה – ישנן נשים שיעדיפו לעשות הסרה מלאה מטעמים אישיים.

מה במקרה של הסרה חלקית?

הסרה חלקית היא הסרה שלא מתבצעת על כל השד, אך מומלצת לנשים בעלי שדיים גדולות יותר. אישה עם שדיים גדולות שמעדיפה לעשות הסרה חלקית, המלצתנו היא לשקול הקטנה של השד השנייה, על מנת לתאם את הגודל של השד. במידה ואישה איננה מרוצה מגודל השד שלה, ישנה אפשרות לעשות הגדלה של השד המנותחת. אישה שמפריעה לה הגודל של השד המוסרת, יכולה לרכוש לעצה ריפוד לשדיים, הנקרים "צדפים".

הסרת השד היא חלק הכרחי על מנת לגבור על הסיכונים של המחלה המסוכנת הזו. לקביעת תור, צרי קשר עוד היום, הבטיחי לעצמך ניתוח ברמה גבוה, אמינה, שתסיר כל סכנה משדייך.

1490 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת TalDarb
בחירת גניקולוג . לכן, כדי למזער את הקושי, בחירת הגניקולוג היא חשובה מאין כמותה.
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 5 שנים 11 חודשים
בגדי עבודה לחורף בגדי עבודה לחורף צריכים להיות עמידים במיוחד אך לא על חשבון החימום והמראה החיצוני שלהם. כיום אין כל צורך להתפשר על מראה
פורסם בקטגוריית ביגוד, לפני 5 שנים 10 חודשים
שחלות פוליציסטיות הנה כל מה שעלייך לדעת. ראשית, חשוב שתדעי כי שחלות פוליציסטיות, ללא כל הפרעה נוספת, אינן בהכרח מצביעות על התסמונת המקושרת עם הפרעות בביוץ ובהתעברות.
פורסם בקטגוריית בריאות נשים, לפני 5 שנים 11 חודשים
כדאי להשכיר צימרים במירון? ישנם מגוון אטרקציות שונות המיועדות למשפחות דתיות, שמספקות להן את הנופש הטוב ביותר. אחת מן האטרקציות הללו היא השכרת צימרים במירון.
פורסם בקטגוריית תיירות וטיולים, לפני 6 שנים 2 חודשים
כיצד לבחור קבלן שיפוצים בחיפה? לא מעט אנשים מחפשים קבלן שיפוצים בחיפה, על מנת לשפץ ולשדרג את הדירה שלהם. כל אחד רוצה הרי לחיות בדירה נעימה ואסתטית, ולצורך כך...
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 6 שנים 3 חודשים