לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2831 מאמרים 710 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

בדיקת דופלר למי שצריך

פורסם בתאריך 24/11/2017      /      נכתב ע"י TalDarb

המערכות הרפואיות המתפתחות בשנים האחרונות הן מערכות מאוד מתוחכמות שהצילו הרבה מאוד חיים של אנשים, והצליחו לגלות במחלות מקדימות. אחד הדברים שאנו צריכים לבצע כאשר אנו מרגישים בעיה מסוימת בעורקים, היא בדיקת דופלר, והסיבה לכך היא שהבדיקה הזו היא בדיקה מאוד חשובה למי שנוטה לקבל מחלות מסוכנות באזור הוורידים והעורקים. הבדיקה היא בדיקה אשר דומה לאולטרסאונד, והיא ממוקדת יותר לאזורים רגישים כמו הוורידים.

כיצד עובד האולטרסאונד?

בדיקת דופלר היא דומה לאולטרסאונד, ולכן חשוב להבין כיצד עובד הבסיס:

  • גלי קול – מהמכשיר נשלחים גלי קול, וכאשר גלי הקול פוגעים בעצם מסוים, הם חוזרים חזרה אל המכשיר, וכך המכשיר מקבל את האותות
  • הצג – על הצג מופיעות התוצאות הסופיות, לדוגמה כמו שהרבה אנשים ראו, וזהו לגבי התינוק. גלי הקול פוגעים בעובר, והם מוחזרים אל הצג.

האם גלי הקול הללו מסוכנים לנו?

חשוב להבין כי אין שום סכנה בכך, והגלים הם סה"כ טבעיים וטובים. באותה מידה אנו יכולים לצעוק, וגלי הקול יהיו חזקים יותר.

במה בדיקת דופלר שונה מאולטרסאונד?

השוני הוא שהבדיקה הזו היא ממוקדת יותר אל זרימת הדם בוורידים. גלי הקול נשלחים אל הוורידים, ולפי הזרימה של הדם, הרופאים יכולים לדעת אם הזרימה היא תקינה או לא. במידה והזרימה היא איטית, כנראה שיש דבר מסוים שחוסם את הדם, ובמידה והזרימה היא זרימה בלחץ גבוה, אז יש לחץ דם.

על אילו תסמינים מצביעה הבדיקה?

בדיקת דופלר מצביעה על מספר תסמינים:

  • פקקת וורידים עמוקה – זהו מצב שיש קריש דם שתקוע באחד העורקים או הוורידים הפנימיים של הגוף. מצב זה הינו מצב שמצריך טיפול רפואי מידי, והוא יכול להימשך לפחות מספר ימים, עד מספר חודשים.
  • לחץ דם גבוה – מצב זה יכול להיווצר ממספר סיבות. אצל אנשים צעירים שאין נטייה לכך בגנים, יכול להיות שזה בגלל השמנת יתר, ומצב שבו יש חסימה של הוורידים בגל חומרים מסוכנים, כמו לדוגמה כולסטרול.

חשוב מאוד להקפיד על הבריאות, ולבדוק כי אין לנו שום מצב דומה לכך. עשו את הבדיקה במידה ואתם חוששים בגלל כאבים מסוימים, או אי נעימויות.

498 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת TalDarb
כיצד לבחור קבלן שיפוצים בחיפה? לא מעט אנשים מחפשים קבלן שיפוצים בחיפה, על מנת לשפץ ולשדרג את הדירה שלהם. כל אחד רוצה הרי לחיות בדירה נעימה ואסתטית, ולצורך כך...
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שנים 5 חודשים
חברות תרגום - הצורך שלכם בהם על מנת להצליח במשימה זו, אנו נשכיר את שירותיהן של חברות תרגום, ונבקש מהן תרגום של כל הדברים שאנו צריכים.
פורסם בקטגוריית תרגום, לפני 2 שנים 2 חודשים
הכל על משיכת כספי פנסיה הגעתם לגיל הזהב? מזל טוב! הגיע הזמן למשוך את כספי הפנסיה שלכם ושתתנהלו מולם נכון. עוד לא הגעתם לגיל הזהב? אתם זקוקים דחוף לבצע משיכת כספי פנסיה על מנת לסגור חוב כלשהו..
פורסם בקטגוריית פרישה ופנסיה, לפני 2 שנים 4 חודשים
משרד עורכי דין בירושלים קיימים חוקים רבים, אך לא כולם מכירים אותם מהסיבה שאין להם עיסוק יום יומי בחוקים אלו. לכן, קיים משרד עורכי דין בירושלים
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 2 שנים 6 חודשים
שחלות פוליציסטיות הנה כל מה שעלייך לדעת. ראשית, חשוב שתדעי כי שחלות פוליציסטיות, ללא כל הפרעה נוספת, אינן בהכרח מצביעות על התסמונת המקושרת עם הפרעות בביוץ ובהתעברות.
פורסם בקטגוריית בריאות נשים, לפני 2 שנים 1 חודשים