לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4581 מאמרים 1388 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

בדיקת דופלר למי שצריך

פורסם בתאריך 24/11/2017      /      נכתב ע"י TalDarb

המערכות הרפואיות המתפתחות בשנים האחרונות הן מערכות מאוד מתוחכמות שהצילו הרבה מאוד חיים של אנשים, והצליחו לגלות במחלות מקדימות. אחד הדברים שאנו צריכים לבצע כאשר אנו מרגישים בעיה מסוימת בעורקים, היא בדיקת דופלר, והסיבה לכך היא שהבדיקה הזו היא בדיקה מאוד חשובה למי שנוטה לקבל מחלות מסוכנות באזור הוורידים והעורקים. הבדיקה היא בדיקה אשר דומה לאולטרסאונד, והיא ממוקדת יותר לאזורים רגישים כמו הוורידים.

כיצד עובד האולטרסאונד?

בדיקת דופלר היא דומה לאולטרסאונד, ולכן חשוב להבין כיצד עובד הבסיס:

  • גלי קול – מהמכשיר נשלחים גלי קול, וכאשר גלי הקול פוגעים בעצם מסוים, הם חוזרים חזרה אל המכשיר, וכך המכשיר מקבל את האותות
  • הצג – על הצג מופיעות התוצאות הסופיות, לדוגמה כמו שהרבה אנשים ראו, וזהו לגבי התינוק. גלי הקול פוגעים בעובר, והם מוחזרים אל הצג.

האם גלי הקול הללו מסוכנים לנו?

חשוב להבין כי אין שום סכנה בכך, והגלים הם סה"כ טבעיים וטובים. באותה מידה אנו יכולים לצעוק, וגלי הקול יהיו חזקים יותר.

במה בדיקת דופלר שונה מאולטרסאונד?

השוני הוא שהבדיקה הזו היא ממוקדת יותר אל זרימת הדם בוורידים. גלי הקול נשלחים אל הוורידים, ולפי הזרימה של הדם, הרופאים יכולים לדעת אם הזרימה היא תקינה או לא. במידה והזרימה היא איטית, כנראה שיש דבר מסוים שחוסם את הדם, ובמידה והזרימה היא זרימה בלחץ גבוה, אז יש לחץ דם.

על אילו תסמינים מצביעה הבדיקה?

בדיקת דופלר מצביעה על מספר תסמינים:

  • פקקת וורידים עמוקה – זהו מצב שיש קריש דם שתקוע באחד העורקים או הוורידים הפנימיים של הגוף. מצב זה הינו מצב שמצריך טיפול רפואי מידי, והוא יכול להימשך לפחות מספר ימים, עד מספר חודשים.
  • לחץ דם גבוה – מצב זה יכול להיווצר ממספר סיבות. אצל אנשים צעירים שאין נטייה לכך בגנים, יכול להיות שזה בגלל השמנת יתר, ומצב שבו יש חסימה של הוורידים בגל חומרים מסוכנים, כמו לדוגמה כולסטרול.

חשוב מאוד להקפיד על הבריאות, ולבדוק כי אין לנו שום מצב דומה לכך. עשו את הבדיקה במידה ואתם חוששים בגלל כאבים מסוימים, או אי נעימויות.

1172 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת TalDarb
בחירת גניקולוג . לכן, כדי למזער את הקושי, בחירת הגניקולוג היא חשובה מאין כמותה.
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 5 שנים 11 חודשים
בגדי עבודה לחורף בגדי עבודה לחורף צריכים להיות עמידים במיוחד אך לא על חשבון החימום והמראה החיצוני שלהם. כיום אין כל צורך להתפשר על מראה
פורסם בקטגוריית ביגוד, לפני 5 שנים 10 חודשים
שחלות פוליציסטיות הנה כל מה שעלייך לדעת. ראשית, חשוב שתדעי כי שחלות פוליציסטיות, ללא כל הפרעה נוספת, אינן בהכרח מצביעות על התסמונת המקושרת עם הפרעות בביוץ ובהתעברות.
פורסם בקטגוריית בריאות נשים, לפני 5 שנים 11 חודשים
כדאי להשכיר צימרים במירון? ישנם מגוון אטרקציות שונות המיועדות למשפחות דתיות, שמספקות להן את הנופש הטוב ביותר. אחת מן האטרקציות הללו היא השכרת צימרים במירון.
פורסם בקטגוריית תיירות וטיולים, לפני 6 שנים 2 חודשים
כיצד לבחור קבלן שיפוצים בחיפה? לא מעט אנשים מחפשים קבלן שיפוצים בחיפה, על מנת לשפץ ולשדרג את הדירה שלהם. כל אחד רוצה הרי לחיות בדירה נעימה ואסתטית, ולצורך כך...
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 6 שנים 3 חודשים