לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4245 מאמרים 1288 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח

מכינים את הדוד לחורף - כל מה שאתם צריכים לבדוק

פורסם בתאריך 13/10/2015      /      נכתב ע"י reuvenaviran

כשהטמפרטורות מתחילות לרדת, סופות הגשמים מתקרבות והרוח נושבת - זה הזמן שלכם כידוע להדליק את דוד החשמל, וליהנות ממים חמים. גם דוד השמש שלכם יעבוד יותר מהרגיל, שכן בימים הפחות מעוננים בחורף אולי תעדיפו להסתמך עליו. זה כמובן מחייב אתכם להכין היטב את שני הדודים לחורף הקרוב.

חבל שתגלו את התקלות ברגע האחרון. במקום זה - אתרו אותן בהקדם, ותוכלו גם למצוא עבורן פתרונות פשוטים יותר וזולים יותר.

הכינו את הדוד לחורף

אז מהם הדגשים החשובים לקראת החורף?

  • החלפת מסנן האבנית - אם אין לכם מסנן אבנית אנחנו קודם כל ממליצים לכם בחום לקנות אחד עבור הדוד שלכם. אם כבר השכלתם לקנות מסנן אבנית - כדאי להחליף אותו. בתוך המסנן ישנו חומר פעיל בשם סיליפוס שכדאי לרענן בכל שנה מחדש. זה יבטיח לכם שהאבנית לא תצטבר מחדש בחורף הקרוב. יש לזכור כי הצטברות של אבנית תקשה מאד על הדוד לחמם, תגרום לחשבון חשמל מופרז, וזאת לצד מים שלא יהיו חמים כראוי.
  • בדיקת דליפה - לקראת החורף כדאי לעלות על הגג ולוודא שאין שום דליפה מהדוד שלכם. אל תשכחו שדליפות הן עניין שקשה יחסית לתקן - מה גם שזה יקשה מאד על המערכת לחמם. יש אזורים בדוד ובצנרת שאם הם דולפים אפשר לתקן אותם בהקדם. אם הדליפה היא מהדוד עצמו - אין מנוס אלא לקנות דוד חדש.
  • החלפת רכיבים ישנים - הדבר בעיקר נכון לקולטים שהם ישנים יחסית. קולט שהוא בן 9 שנים לפחות הוא כבר קולט מיושן שיתקשה מאד בעבודה, אגם אם תנקו אותו היטב. רצוי להחליף אותו לקראת החורף הקרוב ולהצטייד בקולט חדש ועוצמתי.
  • בדיקת עומס חשמל - לקראת ההפעלה של דוד החשמל בקיץ, כדאי לבצע קודם כל בדיקת עומסים ולוודא שדוד החשמל לא גורם לקצר בבית (זה רכיב שצורך לא מעט חשמל). מומלץ להפעיל את דוד החשמל כשעוד כמה מכשירים חשמליים פועלים בבית - וכך תוודאו שהכל תקין, ושאין שום סכנה לקצר.

בדיקת עומס חשמל

מתי לבצע את כל הבדיקות הללו?

אתם יכולים לבצע אותם כבר עכשיו! אל תשכחו לאמצע החור כשתהיו בבעיה אמיתית. איתור וגילוי מקודם יאפשר לכם להזמין במהירות טכנאי שיציע לכם תעריף זול יותר מתעריף החורף, ולקבל פתרון הולם לבעיה.

באדיבות: פאר עמוס דודי שמש בנתניה והשרון

4591 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת reuvenaviran