לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2444 מאמרים 542 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
לוח תכלס

התנהלות כלכלית נכונה על פי לוח החגים העברי לוח תכלס

פורסם בתאריך 27/11/2017      /      נכתב ע"י רון גל

פרשת השבוע מדגימה חשיבה נכונה ותכנון וניהול הולם של חיינו, מבלי יותר מדי הפתעות בלתי צפויות. חשוב להציב מטרה, לקבוע יעדים מדידים ולהבין מהן הפעולות הנדרשות כדי לוודא שאנו לא מובילים את עצמנו למחוזות בלתי רצויים

 

פרשת אמור עוסקת בשני נושאים עיקריים, דיני הכהנים ומעגל השנה. תיאור החגים המתחיל במועד התדיר ביותר - יום השבת,  ומשם סביב לוח  - פסח, ימי ספירת העומר, ראש השנה, יום כיפור וסוכות.

 

הסבר המעגל בא ללמד אותנו מספר דברים, ביניהם ההתייחסות לתכנון השנתי. היכולת לחזות מראש עוגנים שמוסכמים על כולם והאפשרות לפעול על פיהם. תכנון נכון מתבטא בכל תוכנית עבודה שבכל ארגון: מועדי החופשות, התחלות פרויקטים, נקודות שיא במכירות, גיוס כח אדם ועוד.

 

אך התורה אינה מצביעה רק על תקופות החגים, אלא מתחילה בנקודה מאד מעניינת, ההתבוננות מתחילה דווקא דרך שגרת היוםמיום שלנו. אחת לשבוע, עוצרים רגע - שובתים, ומתקדמים לשבוע לאחריו. ואף יותר מכך - נותנם הזדמנות לתכנן.

 

דַּבֵּר אֶל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל וְאָמַרְתָּ אֲלֵהֶם מוֹעֲדֵי ה' אֲשֶׁר תִּקְרְאוּ אֹתָם מִקְרָאֵי קֹדֶשׁ אֵלֶּה הֵם מוֹעֲדָי: שֵׁשֶׁת יָמִים תֵּעָשֶׂה מְלָאכָה וּבַיּוֹם הַשְּׁבִיעִי שַׁבַּת שַׁבָּתוֹן מִקְרָא קֹדֶשׁ כָּל מְלָאכָה לֹא תַעֲשׂוּ שַׁבָּת הִוא לַה' בְּכֹל מוֹשְׁבֹתֵיכֶם (ויקרא, כ"ג, ב'-ג').

 

תכנון נכון על בסיס לוח תכלס יכול להיות דרך להתנהלות כלכלית במשפחה. תכנון הוצאות עונתיות אינן יכולות להתבצע בעונה עצמה, אלא מספר עונות קודם. כך לדוגמה, תכנון הוצאות הקיץ, כמו חופשה משפחתית, קייטנה, מנוי לבריכה ועוד, אפשר לתכנן מבעוד מועד כבר בחודשי החורף. בגדים, מומלץ לקנות בסוף עונה כבר לעונה הבאה.

 

רבים מאיתנו חוששים מתכנון בשל חסמים שונים, למשל התחייבות לביצוע תוכנית, אי-עמידה בציפיות - מציאות אשר יוצרת לנו אילוצים והרבה כיבויי שריפות בחיינו. וכך, דווקא לוח תכלס המעגלי, שחוזר על עצמו, מאפשר לעצור ולתכנן לאן נרצה להגיע, עם נקודות עגינה.

 

ל"ג בעומר שחל השבוע יכול להוות נקודת עגינה כזו. יש לנו כחודשיים עד תחילת הקיץ על מנת לתכנן בבניית המטרות מה נרצה להשיג לעצמנו. חסכון של סכומי כסף לטובת הוצאוה מסויימות, היערכות לפרויקט בעבודה או בבית, ותכנון מפורט מה נדרש לעשות כדי שפרויקט זה ייצא לפועל.

 

תכנון נכון בנוי ממספר אלמנטים הכוללים: הצבת מטרה, קביעת יעדים מדידים למטרה והבנה מהן הפעולות הנדרשות למימוש היעדים. כל זאת שמים במסגרת לוח תכלס על מנת שכל משימה תקבל תאריך לביצוע, ולא פחות חשוב מכך - מעקב ובקרה על התכנית כדי לוודא שאכן המשימות נעשות להשגת היעד הרצוי.

 

יחד עם זאת חשוב לזכור, שכל תכנון הוא גם בסיס לשינויים, ואם יש צורך לשנות יעדים, בשל צרכים או סדרי עדיפויות שהשתנו, יש לעדכן את התוכנית ובהתאם את כל תהליך הביצוע. נראה, שפרשת השבוע שלנו נותנת תזכורת טובה לחשיבה נכונה, תכנון נכון, ובדרך זו גם ניהול נכון יותר של חיינו מבלי יותר מדי הפתעות בלתי צפויות.

497 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת רון גל
ההשפעה על הגוף: ויאגרה, קמגרה ג'ל, סיאליס, ויאגרה למציצה מתי כדאי ליטול את התרופה? עם או בלי אוכל? מדוע יש ליטול תרופות מסוימות פעם ביממה, ואחרות כמה פעמים? מהו ציפוי, ממה מורכב, ומדוע הוא חשוב? מהן תופעות לוואי, ומדוע הן קורות? מה אתם יודעים על התרופות שאתם נוטלים
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 1 שנים 6 חודשים
סוף סוף ויאגרה ללא מרשם גם בישראל כך החליט משרד הבריאות למרות כל זאת, במשרד הבריאות יטיל מספר הגבלות על רכישת התרופה. כך למשל רק גברים מעל גיל 35 יוכלו לרכוש את התרופה ורק לאחר תשאול דיסקרטי של הרוקח שיוודא שאין חשש לנזק בריאותי. בנוסף, רכישת הכדורים תוגבל ל-2 גלולות של 50 מ\"ג או 4 גלולות של 25 מ\"ג בכל קנייה. עם השינוי הדרמטי הזה, ישראל מצטרפת לבריטניה
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 1 שנים 5 חודשים
לא רק ויאגרה לא רק סיאליס שומרים על זקפה כדי שלא יגידו לכם זה קורה לכולם: גם אם כבר קרתה לכם פדיחה במיטה וגם אם אתם פשוט מעוניינים למנוע אותה מראש - אתם חייבים למסגר את הרשימה הזו, של כל הדרכים שיעזרו לכם לשמור על הזקפה
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 1 שנים 7 חודשים
ויאגרה וסיאליס גם זיקפה וגם סיכונים מחקר רחב היקף שכלל מעל 11 אלף גברים גילה כי אלה שנטלו תרופות לזיקפה דוגמת ויאגרה, סיאליס ולביטרה היו בסיכון כפול לאובדן שמיעה. הערכה: בעת נטיפלת התרופה, גוברת זרימת הדם לאוזניים - תהליך שעלול להוביל לאובדן שמיעה.
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 1 שנים 11 חודשים
סיאליס - גם לבעיות זקפה וגם לטיפול בערמונית מוגדלת מינהל המזון והתרופות האמריקני אישר את תרופת הזיקפה "סיאליס" כטיפול בהגדלה שפירה של הערמונית, מצב בו לוקים מרבית הגברים בעולם לאחר גיל 50. התופעה גורמת לבעיות השתנה
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 1 שנים 9 חודשים