לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3955 מאמרים 1188 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מי רשאי להתקין דודי שמש?

פורסם בתאריך 29/11/2017      /      נכתב ע"י שביט

דוד השמש הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר עבור שגרת החיים של רבים מאתנו, ולא רבים מאתנו יודעים כי מדובר למעשה בהמצאה ישראלית. כן, כבר בשנות החמישים הבינו בישראל את יכולת הניצול של השמש החמה באזורנו ברוב ימי השנה, והאפשרות לחמם באמצעותה את מי הדוד, וכך לחסוך לא מעט חשמל וזיהום אוויר. מאז ועד היום, דוד שמש הפך למרכיב בלתי נפרד ממרבית הבתים במדינת ישראל, וסטנדרט מחייב כמעט בכל בית חדש. עם זאת, כמובן שהתקנת דוד השמש היא חלק מקצועי וחשוב ביותר בהתחשב בכך, ועלינו לפנות לגורם מקצועי ברמה הגבוהה ביותר כאשר אנחנו רוצים להתקין דודי שמש. השאלה שצריכה להישאל כרגע היא, כמובן, מי רשאי להתקין דודי שמש? ובכן, התשובה לכך היא כמובן די פשוטה – טכנאי דודי שמש מוסמך. כעת, נבין בדיוק מיהו הטכנאי הזה ומה הופך את איש המקצוע המקצועי והמוסמך לעבוד בהתקנה זו לכזה.

מהי ההכשרה הנחוצה עבור התקנה איכותית של דודי שמש?

הכשרה – ראשית, חשוב להבין כי טכנאי דודי שמש הוא דמות מקצועית שצריכה גם לעבור הכשרה מקצועית. משום שמדובר במרכיב חשוב כל כך של חיינו, ובמרכיב שמחובר באופן ישיר למערכת הצנרת בבית שלנו, מדובר למעשה באיש מקצוע שצריך לעבור הכשרה מקיפה בכל מה שנוגע לצנרת ולמערכות ניקוז בבית, ומשום כך טכנאי דודי שמש הוא בדרך כלל איש מקצוע בעל הכשרה כזו או אחרת בתחום השרברבות. יתרה מכך, דוד שמש הוא כמובן מכשיר בעל תכונות ייחודיות משלו ובעל דגשים חשובים במיוחד להתקנה איכותית ונכונה, ומשום כך יש צורך בהכשרה ספציפית על המכשירים האלה – שמגיעה בדרך כלל בהיקף הנרחב ביותר בדרך של ניסיון ושל התלמדות.
התלמדות – טכנאי דודי שמש מוסמך הוא איש מקצוע שצריך לעבור לא מעט זמן בחפיפה ובהתלמדות עד אשר הוא מוסמך מספיק לביצוע עבודה זו כמוביל או בכוחות עצמו. משום כך, בדרך כלל כל צוות של טכנאי דודי שמש יורכב מאיש מקצוע מנוסה ומוסמך ומטכנאי עוזר, שנמצא בדרך כלל בתהליך של התלמדות והסמכה. כאשר אתם רוצים להתקין דוד שמש בבית שלכם, אתם רוצים לדעת כמובן שאתם פונים לאיש מקצוע מוסמך ואיכותי שזהו לא הדוד הראשון שהוא מתקין – ומשום כך חשוב מאוד לבדוק שאכן מדובר באיש מקצוע מוסמך ברמה הגבוהה ביותר, עם ניסיון מתאים בתחום.

דודי שמש הם ללא ספק מרכיבים מהותיים בחיים של כל אחד מאתנו – וההתקנה שלהם חשובה ביותר

בהתחשב בכמה שאנחנו תלויים בדוד שמש בחימום מים, בייחוד בימי הקיץ ולמעשה ברוב ימי השנה בהם השמש מחממת את מי הדוד, ובהתחשב בחיסכון העצום באנרגיה ובכסף שהדוד מעניק לנו – אסור לנו להתפשר על פחות מהתקנה מקצועית ברמה הגבוהה ביותר של דודי שמש.

2448 צפיות
3 כניסות
מאמרים נוספים מאת שביט