לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3421 מאמרים 961 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח

איך מעצבים בית סגנון ישראלי?

פורסם בתאריך 03/12/2017      /      נכתב ע"י Droxit - בניית אתרים חכמים וקלים לניהול

ככלל, הישראלים מאוד אוהבים את הסגנון המודרני והפרקטי אבל הם לא מוכנים לוותר על אלמנטים כפריים, חום ביתי וחיבור למורשת ולטבע. לכן, סגנונות עיצוב עולמיים, השאובים ברובם ממדינות אירופה של לפני מאות שנים ועד לכפרים של המזרח התיכון, הפכו לטרנדים ישראליים. מעצבת פנים בשרון, מסבירה שהשילוב בין הסגנונות הוא זה שיוצר את העיצוב הישראלי הפופולארי כל כך. 

מה מאפיין את הסגנונות?


מעצבת פנים בשרון אומרת שלכל סגנון יש מאפיינים ואמירה משלו. הדבר יכול לבוא לידי ביטוי באלמנטים חיצוניים במעטפת הבית והפתחים, כגון חלונות עץ או חלונות בלגיים או בחלל עצמו, כגון תקרות גבוהות. כמובן גם לצבעים, מרקמים וחפצים שונים יש תפקיד מרכזי בעיצוב הישראלי. על מנת לא לייצר עומס על העניין ולא לאבד את הסגנון הישראלי הרצוי בתוך שלל האפשרויות, ממליצה מעצבת פנים בשרון, להתרכז בשילוב המאפיינים המרכזיים המאגדים את כלל הסגנונות האירופאים והכפריים העתיקים יחד עם הסגנון המודרני. 

שילוב פרובנסי עם מודרני


מעצבת פנים בשרון מסבירה שאלמנטים כפריים הם אלו שייתנו לבית את המראה הפרובנסי, הטוסקני והאירופאי וכי חשוב לשמור על הרוגע והפרקטיות שמביא עמו הכפר לתוך העיר. אין הדבר אומר שצריך לוותר על צבעוניות, מדגישה מעצבת פנים בשרון אלא להתמקד בצבעים הכפריים הטבעיים, כגון החומים, לצד הצבעים המודרניים, כגון הלבנים. בנוסף, הסגנון המודרני מביא איתו את הפרקטיות והנוחות לבית, שתי תכונות שמאפיינות מאוד את הרצון והצרכים הישראליים. לכן, ממליצה מעצבת פנים בשרון שהעיצוב המודרני ייתמך ויתמוך בשימושיות. עיצוב כזה מחוייב להיות פונקציונאלי מאוד, בעל מראה טבעי ותוך חלוקת החללים לצורות גיאומטריות וקווים ברורים ונקיים. צריך לזכור שהשימוש בחומרים המודרניים מתיימר להיות טבעי אולם בסופו של דבר, הגרניט פורצלן, למשל, על יתרונותיו ביצירת אווירה מודרנית ונקייה, הוא חומר מתקדם המאפיין את העידן המודרני. לכן, לתוך המסגרת הזו, ממליצה מעצבת פנים בשרון, לצקת את הסגנון הכפרי באמצעות חפצים, צבעים ואלמנטים שמקורם בטבע ובעבר. כך למשל, זכוכית, ברזל, אבן ועץ, המשמשים גם לעיצוב המודרני, צריכים להיות מעוצבים בסגנון הכפרי. מעצבת פנים בשרון ממליצה, להתמקד בריהוט לצורך כך, למשל, שולחן עץ מאסיבי עם עיטורים, פרזולי ברזל המעטרים את חלונות האלומיניום הבלגי, רצפת עץ או פרקט דמוי עץ, חיפוי לבנים על הקירות הפנימיים והחיצוניים, שימוש בחומרים כגון נחושת ופליז וכדומה. חשוב לציין אומרת מעצבת פנים בשרון, שסגנון כפרי איננו סגנון מצועצע או קיטשי ויש להקפיד על מינון נכון ועיצובים רגועים, שמשתלבים עם הסביבה הפנימית והחיצונית. 

צבעים, חפצים ואלמנטים משולבים


אלמנט נוסף שמכניס את הכפריות הביתה הוא הצבע. הצבעים החמים, צבעי חול, חום, אדמה, עץ עתיק ועד לצבעים של כחול טורקיז, כחול ים, תכלת, ירוק דשא וכדומה- כולם יכולים לתת נגיעות פרובנסיות, טוסקניות וכפריות, הלקוחות מאירופה והמזרח התיכון, כך שהצבעים עצמם מייצרים את הסגנון הרצוי ומשליטים אותו בבית. את כל אלו יש לשפוך לתוך הלבן, שחור, בז', צהוב, אפור, אדום וכדומה, של הסגנון המודרני. מעצבת פנים בשרון 
מזכירה ששימוש בצבעים מומלץ בכל הקשור למרקמים ובדים לכן, הסגנון הכפרי יכול להשתלב עם המודרני באמצעות ריפוד ספות בצבעי בז' עם עיטורים, שטיחים בצבעי שמנת, וילונות תחרה מעוטרים, כריות בצבעי אדמה וכדומה. בכל הנוגע לבחירת החפצים, ממליצה מעצבת פנים בשרון לשלב אלמנטים המאפיינים את הסגנון הכפרי, כגון אריחים מצויירים המאפיינים את הסגנון הפרובנסי או שימוש בשמנת ועץ, לרבות משטחי עץ במטבח במקום שיש, המאפיינים את הסגנון הטוסקני. גופי תאורה, אהילים, מנורות ועד לפרטי האמנות וחפצי הנוי יכולים לתת את הטאצ' הסופי שיוצר את הבית הישראלי. 

מעצבת פנים בשרון ממליצה להתייעץ לפני שמתחילים לעצב את הבית מחדש, בכדי למנוע מצב שבו ייווצר "בלגן ישראלי". ענת רגב מעצבת פנים מקפידה על פונקציונאליות מודרנית עם נגיעות כפריות, פנו אליה בכל שאלה!

772 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת Droxit - בניית אתרים חכמים וקלים לניהול
מה זה וובינר ואיך עושים את זה? שאלות ותשובות מרכזיות למתחיל
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 3 שנים 4 חודשים
עיצוב מדויק ופונקציונלי – 3 טיפים של מעצבת דירות יוקרה 3 טיפים של מעצבת מעצבת דירות יוקרה - ענת רגב
פורסם בקטגוריית עיצוב פנים, לפני 2 שנים 10 חודשים
מרחיבים: כך תהפכו תוספת בינוי לפנינה עיצובית השפעת עיצוב הפנים על תוספות חדרים והרחבת הבית
פורסם בקטגוריית עיצוב פנים, לפני 3 שנים 9 חודשים
מה יכול לגרום לכאב גב תחתון צד שמאלי? הגורמים והדרכים למניעת כאבי גב תחתון בצד שמאל
פורסם בקטגוריית כירופרקטיקה, לפני 3 שנים 7 חודשים
מדפים מעוצבים משלימים את סגנון העיצוב של הבית מדפים מעוצבים מברזל כאלמנט אמנותי ופרקטי ליצירת חלל מרווח עם אמירה אישית
פורסם בקטגוריית עיצוב פנים, לפני 3 שנים 9 חודשים