לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2620 מאמרים 615 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
שחלות פוליציסטיות

שחלות פוליציסטיות

פורסם בתאריך 24/12/2017      /      נכתב ע"י TalDarb

במהלך הביקור הגניקולוגי, הממצאים הראו כי שחלותייך פוליציסטיות? הנה כל מה שעלייך לדעת. ראשית, חשוב שתדעי כי שחלות פוליציסטיות, ללא כל הפרעה נוספת, אינן בהכרח מצביעות על התסמונת המקושרת עם הפרעות בביוץ ובהתעברות. 

התסמונת הפוליציסטית

תסמונת שחלות פוליציסטיות הינה הפרעה רב-מערכתית המאובחנת בעקבות התסמינים הבאים:

  • חוסר איזון הורמונלי הגורם להעדר ביוץ ולאי-סדירות במחזור החודשי. בדרך כלל נשים הלוקות בתסמונת מתקשות להתעבר.
  • שחלה פוליציסטית – כלומר ליקוי במבנה השחלות
  • במקרה זה, השחלות בדרך כלל מוגדלות פי כמה משחלות רגילות ומכילות מספר זקיקים אשר נתקעו באמצע תהליך ההבשלה ולא הגיעו לכדי ביוץ.
  • עודף הורמוני- מין זכריים - המתבטאים באקנה, עור שמן ושיעור יתר
  • סיבוכי התסמונת עשויים להוביל להפרשות עודפות של אינסולין וכתוצאה מכך לתחלואה בסוכרת מסוג 2, למחלות כלי-דם ולב, לעודף לחץ דם ולסרטן רירית הרחם.
  • כמו-כן, נשים הלוקות בתסמונת עשויות ללקות בעודף השמנה

הטיפול בתסמונת

בשל העובדה כי המקור לתסמונת אינו יודע בדרך כלל, מוענק טיפול נקודתי לתסמינים השונים. כך למשל, בהשמנה נוהגים לטפל באמצעות תזונה מותאמת, ברמות האינסולין מטפלים באמצעות טיפול ייחודי לחולי סוכרת, בתופעת האקנה מטפלים באמצעות תרופות המפחיתות את הפרשות החלב (כמו רואקוטן) והסדרת המחזור מתרחשת באמצעות גלולות למניעת הריון (שאף עשויות להפחית את תופעת האקנה). בהפרעות הביוץ מטפלים באמצעות תרופות הורמונליות המגרות את השחלות כדי להביאן לפעילות תקינה ונמרצת לכדי ביוץ.

תופעות לוואי

הטיפולים בדרך כלל מסייעים להצלחה, אך לצידה הלוקות בתסמונת עשויות לסבול ממגוון תופעות לוואי. הטיפול באקנה עשוי להביא ליובש בעור, רגישות לקרני השמש ולהפרעה בתפקוד הכבד. שימוש ממושך בגלולות למניעת הריון עשוי להגביר את הסיכון ללקות בקרישיות-יתר, בייחוד אם מדובר בנשים מעשנות. טיפולי הביוץ ההורמונליים עשויים להוביל לסיכון לתסמונת שחלתית מגורה יתר על המידה ובכך לסכן את חייהן.

טיפולים נוספים

ישנו טיפול המשפר את היבטי התסמונת. מדובר למעשה בהתערבות כירורגית המתבצעת בהרדמה כללית. בתהליך זה מנקבים נקבים זעירים בכל שחלה ומעבירים בהן זרם חשמלי. מחקרים מדווחים כי אחוזים רבים (90%) מהמטופלות מתאזנות מבחינה הורמונלית.

מרכז איה מדיקל מתמחה בטיפול שחלות פוליציסטיות ודוגל בטיפול מקצועי, תומך, אישי ומכיל לאורך כל הדרך.  

558 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת TalDarb
חברות תרגום - הצורך שלכם בהם על מנת להצליח במשימה זו, אנו נשכיר את שירותיהן של חברות תרגום, ונבקש מהן תרגום של כל הדברים שאנו צריכים.
פורסם בקטגוריית תרגום, לפני 1 שנים 10 חודשים
הכל על משיכת כספי פנסיה הגעתם לגיל הזהב? מזל טוב! הגיע הזמן למשוך את כספי הפנסיה שלכם ושתתנהלו מולם נכון. עוד לא הגעתם לגיל הזהב? אתם זקוקים דחוף לבצע משיכת כספי פנסיה על מנת לסגור חוב כלשהו..
פורסם בקטגוריית פרישה ופנסיה, לפני 2 שנים 4 ימים
משרד עורכי דין בירושלים קיימים חוקים רבים, אך לא כולם מכירים אותם מהסיבה שאין להם עיסוק יום יומי בחוקים אלו. לכן, קיים משרד עורכי דין בירושלים
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 2 שנים 2 חודשים
אימון אישי עוזר להתפתחות האדם אנשים רבים מגיעים לשלבים בחיים שהם בקיעים בהם, אינם יודעים כיצד להתקדם, מה צריך לעשות בשלב הזה, וכן הלאה. ישנם המון סיטואציות שהן חוזרות על עצמן מפעם לפעם אצל כל אדם, והסיטואציות הללו הן סיטואציות שכל אדם זקוק להדרכה. על מנת לעשות זאת, מבצעים אימון אישי אצל כל אדם שצריך.
פורסם בקטגוריית אימון אישי, לפני 1 שנים 11 חודשים
מקרן להשכרה כאשר אתם זקוקים להובלה של דירה לא תלכו לקנות משאית לצורך העניין. בדרך כלל מה שתעשו זה להתקשר לחברת הובלות טובה והם כבר יגיעו עם המשאית שלהם ויעשו את העבודה על הצד הטוב ביותר.
פורסם בקטגוריית עסקים אחר, לפני 1 שנים 9 חודשים