לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3074 מאמרים 825 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

דרכי ההדברה והמניעה של פשפש המיטה

פורסם בתאריך 01/01/2018      /      נכתב ע"י 20dedi20

המדריך המלא כיצד יש לבצע הדברת פשפשים

קיימים מספר סוגים שונים של פשפשים, פשפש גינות, פשפש סרחן, פשפש נחלים ופשפש המיטה. הפשפשים נחשבו מאז ומתמיד לטורפים ומזיקים לגידולים חקלאיים, אך זן הפשפשים  הנפוץ ביותר והמזיק לבני האדם הוא פשפש המיטה. על אף שמו פשפש המיטה אינו מצוי רק במיטות, הוא מצוי בסביבות גידול רבות, בכל מקום לח וחם. הפשפש ניזון מדם, ולכן הוא עוקץ את האדם ומוצץ את דמו. במשך עשרות השנים האחרונות הפשפש כמעט ונכחד. שנים רבות הוא לא הטריד, אך בשנים האחרונות החוקרים מאשרים: הפשפשים חזרו!

הדברת פשפשים – דברים שחשוב לדעת

הסימנים הראשוניים המעידים על נוכחות הפשפשים הוא הריח הלא נעים האופייני לפשפש. אנשים מבוגרים, יחסית, זוכרים את הריח הבלתי נעים ומתקשים לשכוח אותו.

סימנים נוספים המעידים על הימצאות הפשפשים היא הופעה של עקיצות על איברי הגוף. עקיצות הפשפש דומות לעקיצות יתושים, אך יותר גדולות מהם. גם מציאת פגרים ונשלים בין מצעי המיטה מעידה על הימצאות הפשפש.

גיליתם פשפשים – מה עושים?

הפשפשים רגישים לאור השמש. לכן כדאי לחשוף את כל המצעים והמזרונים לקרני השמש החזקות למשך יום אחד לפחות. לפני שאתם מכניסים את המצעים והמזרון חזרה אל תוך הבית, כדאי לשאוב אותם עם שואב אבק עוצמתי וחזק.

 

בשווקים יש תרסיסים שונים המיוחדים להדברת פשפשים ביתי. כדאי לנסות אותם. חשוב לציין כי במשך השנים פיתחו הפשפשים עמידות נגד חומרי הדברה ורק מדביר המשתמש בחומרי הדברה מקצועיים וחזקים יצליח להדביר את הפשפשים בהצלחה.

הדברת פשפשים נחשבת להדברה מורכבת וקשה יחסית מאחר והפשפש חודר אל סדקים צרים. כדי להדביר באופן מקצועי את הפשפשים יש לבצע סריקה יסודית בכל רחבי הבית בליווי פנס עם אור חזק במיוחד.

באזורים הנחשבים לאזורים נגועים יש לפזר חומרי ריסוס רעילים המאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות. הדברת הפשפשים עלולה להיות ארוכה ולהימשך על תקופת זמן ארוכה. לכן חשוב להימנע משימוש בכמויות גדולות של חומרי הדברה, לבחור חומרים בעלי רעילות נמוכה כדי לא לסכן את דיירי הבית ואת חיות המחמד.

לאחר פעולת הריסוס יבדוק המדביר את האפקטיביות של הפעולה, אם זה לא עזר הוא יגביר את המינונים של חומרי ההדברה מתוך הקפדה על אמצעי הזהירות.

 

562 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת 20dedi20
מהם הדרכים היעילות לביצוע הדברת חולדות הדברת חולדות היא אחת ההדברות הנפוצות ביותר. אנשים רבים מרגישים כי הם יכולים להילחם בנמלים, בג'וקים ובחרקים נוספים, אך הימצאות של חולדה בבית מרתיעה אותם והם מזעיקים מיד מדביר מקצועי מומחה בתחום הדברת חולדות.
פורסם בקטגוריית הדברה, לפני 2 שנים 6 חודשים
איך מבצעים הדברת פרעושים הדברה נגד פרעושים – חשוב לשמור על כללי הזהירות בכל מקרה שבו אתם מבצעים הדברת פרעושים חשוב לשאול את המדביר מהם החומרים שבהם הוא משתמש והאם הם מאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות. בקשו מהמדביר הנחיות מפורטות מה עליכם לעשות לפני ההדברה ואיך להתנהג אחריה. בררו כמה זמן עליכם להמתין עד לשטיפת הרצפה הראשונה לאחר ההדברה, אם יש לכם תינוק בבית אל תאפשרו לו לזחול על הרצפה לפני השטיפה הראשונה. לעתים, אם לא תהיה ברירה, שטפו את הרצפה מיד לאחר ההדברה, זה אומנם יפגע באפקט ההדברה, אך הזהירות קודמת לכול.
פורסם בקטגוריית הדברה, לפני 2 שנים 6 חודשים