לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4447 מאמרים 1318 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
כריתת שד

כריתת שד

פורסם בתאריך 12/01/2018      /      נכתב ע"י TalDarb

נשים בישראל ובעולם מאובחנות כחולות סרטן שד. מחלות תורשתיות, תזונה לקויה ומאפיינים נוספים עלולים לפגוע בבריאות האישה. הטיפול בסרטן השד נקבע בהתאם לסוג ולחומרת הדרגה של המטופלת. לעתים ניתן להסתפק בטיפולים כימותרפיים בלבד, אך במקרים חמורים יותר יש צורך לעבור ניתוח כריתת שד. לפני ביצוע הפעולה, מקבלת המטופלת את כל המידע הדרוש לה.

באילו מקרים ספציפיים מבצעים ניתוח כריתת שד

הרופא בוחן כל מקרה לגופו, אך ישנם מקרים מסוימים שבהם יש צורך לבצע את הניתוח. זה יכול להיות שלב מחלה מתקדם יותר (דרגה 3), בעוד מדובר בגידול גדול של 5 ס"מ ויותר. במקרים אחרים מדובר בגידול שיש לו מספר מוקדים או בגידול אשר מצוי בעטרה או בפטמה. הרופא מחליט אם לבצע כריתה חלקית או כריתה מלאה. לפעמים, כאשר השד קטן מדיי והניתוח אינו מצליח, מבצעים כריתה מלאה.

בין כריתה חלקית למלאה

כריתת שד חלקית מתבצעת במקרים שבהם הגידול לא הספיק להתפשט. כאשר מבצעים רק כריתה חלקית, נחסכת מהאישה הטראומה שבאיבוד השד, והיא משוחררת לביתה מבית החולים לאחר כמה ימים. כמו כן, לעתים מבצעים שחזור חלקי של השד כדי להחזיר את הסימטריה שאבדה. מנגד, לעתים יש צורך לבצע כריתה מלאה. כך למשל, כאשר האישה אינה מוכנה לעבור טיפולים בקרינה בגלל מחלות שונות או היריון. לאחר ביצוע הכריתה המלאה, מבצעים גם שחזור שד.

מה צריך לעשות לפני הניתוח

לפני ביצוע כריתת השד, מבצעים כמה הכנות הכרחיות:

  • סקירת ההיסטוריה הרפואית עם הרופא.
  • בחינת כל הבדיקות השונות – ממוגרפיה, MRI וכדומה. 
  • כ-8 שעות לפני הניתוח חשוב להיות בצום. כשעתיים לפני הניתוח חשוב להימנע משתיית מים ותה ללא תוספות. 
  • לפני הכניסה לחדר הניתוח יש צורך להסיר טבעות, עגילים ותכשיטים אחרים. 
  • לפני תחילת הניתוח קיימת אפשרות לקבל תרופות הרגעה ולוודא עניינים אחרונים עם הרופא המטפל. 

המקום לבצע בו את הניתוח

ניתוח לכריתת שד הוא פעולה מורכבת, ולכן חשוב לפנות לאנשי מקצוע. המרכז הרפואי איה מדיקל מספק שירותים לנשים במגוון רחב של תחומים: גניקולוגיה, טיפול במחלות רחם, מחלות שחלה וכדומה. 

 

1140 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת TalDarb
בחירת גניקולוג . לכן, כדי למזער את הקושי, בחירת הגניקולוג היא חשובה מאין כמותה.
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 5 שנים 5 חודשים
בגדי עבודה לחורף בגדי עבודה לחורף צריכים להיות עמידים במיוחד אך לא על חשבון החימום והמראה החיצוני שלהם. כיום אין כל צורך להתפשר על מראה
פורסם בקטגוריית ביגוד, לפני 5 שנים 4 חודשים
שחלות פוליציסטיות הנה כל מה שעלייך לדעת. ראשית, חשוב שתדעי כי שחלות פוליציסטיות, ללא כל הפרעה נוספת, אינן בהכרח מצביעות על התסמונת המקושרת עם הפרעות בביוץ ובהתעברות.
פורסם בקטגוריית בריאות נשים, לפני 5 שנים 5 חודשים
כדאי להשכיר צימרים במירון? ישנם מגוון אטרקציות שונות המיועדות למשפחות דתיות, שמספקות להן את הנופש הטוב ביותר. אחת מן האטרקציות הללו היא השכרת צימרים במירון.
פורסם בקטגוריית תיירות וטיולים, לפני 5 שנים 8 חודשים
כיצד לבחור קבלן שיפוצים בחיפה? לא מעט אנשים מחפשים קבלן שיפוצים בחיפה, על מנת לשפץ ולשדרג את הדירה שלהם. כל אחד רוצה הרי לחיות בדירה נעימה ואסתטית, ולצורך כך...
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 5 שנים 9 חודשים