לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
1972 מאמרים 400 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
תיקון מוצרי חשמל

מוצרי חשמל מקולקלים - לתקן או לא לתקן?

פורסם בתאריך 24/01/2018      /      נכתב ע"י שלומית א.

"כבר לא בונים אותם כמו פעם" הוא משפט שבטח יצא לכם לשמוע לא פעם, בהקשר של מוצרי חשמל שהתקלקלו. ואכן, נדמה כי מוצרי החשמל של ימינו אינם מאריכי חיים כמו מכונת הכביסה שהיתה לסבתא, והם נוטים להתקלקל תוך שנים ספורות. כשמוצר חשמלי ביתי כמו מכונת כביסה, טלויזיה או מדיח כלים מתקלקל, עולה באפן טבעי השאלה -  האם לזרוק אותו ולקנות חדש, או להשקיע בתיקון המוצר? ההחלטה האם לזרוק או לתקן היא לא החלטה פשוטה והיא תלויה במספר גורמים כמו גיל המוצר, עלויות התיקון ועוד. בטרם מקבלים החלטה זו כדאי להתייעץ עם בעל מקצוע- טכנאי תיקון מוצרי חשמל, כדי להגיע להחלטה המשתלמת ביותר עבורכם.

 

מתי כדאי לתקן מוצר חשמלי שהתקלקל ומתי לא?

 

כאמור, ישנם כמה גורמים המשפיעים על ההחלטה האם לתקן מוצר חשמלי או לא, ביניהם- עלות התיקון של המוצר, עלות מוצר חדש, גיל המוצר, הרגלי שימוש ועוד. כלל אצבע בסיסי בנושא תיקון מוצרי חשמל הוא זה: כל עוד מחיר התיקון הוא כשליש ממחיר המוצר - כדאי לבצע את התיקון ולא לקנות מוצר חדש. קחו בחשבון שביקור טכנאי לתיקון מכשירי חשמל עולה בין 180-250 ש"ח, לא כולל עלות של חלקי חילוף במידה ויהיה צורך בהם. בשל כך, אם מדובר במוצר חשמלי קטן שהתקלקל שעלותו נמוכה מעלות ביקור טכנאי, למשל- קומקום חשמלי, טוסטר, רדיו, מכשיר DVD וכדומה - עדיף לוותר על התיקון ולרכוש מכשיר חדש.

 

במקרים של מוצרי חשמל יקרים יותר כמו מקרר, מדיח כלים, מכונת כביסה וכדומה - יש לבדוק קודם באיזו תקלה מדובר ומה תהיה עלות התיקון שלה. להלן כמה דוגמאות:

 

מכונות כביסה - תיקון תקלות טיפוסיות במכונות כביסה יעלה בסביבות 1000 ש"ח, כך שאם מדובר במכונה חדשה יחסית או מכונה יקרה של יצרן אמין במיוחד - שווה להשקיע בתיקון ולא לקנות מכונת כביסה חדשה.

תנורי בישול - תקלות מינוריות כדאי לתקן, אבל אם המכשיר יצא לגמרי מכלל שימוש או שצריך להחליף את דלת התנור - עדיף לקנות תנור חדש.

מדיחי כלים - כל עוד לא מדובר בלוח פיקוד אלקטרוני שהתקלקל- כדאי לתקן כי לרוב התיקונים יהיו נמוכים לעומת עלות של מדיח חדש.

מזגנים - להוציא מקרים של בעיות במנוע או במדחס המזגן - כדאי לתקן שכן העלות תהיה נמוכה יותר מעלות מזגן חדש.

מייבשי כביסה - כאן ההחלטה תלויה בסוג המכשיר וגילו. מייבשים יקרים מתוצרת טובה מאריכי חיים, וכדאי לתקן אותם. מייבשי כביסה מהדור החדש יותר הם אולי זולים יותר, אך הם גם מתקלקלים מהר ואז עדיף באמת לשקול רכישה של מייבש חדש.

 

חשוב לזכור: לפני שמזמינים שירות תיקון מוצרי חשמל כדאי לבדוק כמה דברים, כמו למשל: האם עדיין יש אחריות על המוצר? במקרה זה יש לפנות לחברה המספקת שירות תיקונים עבור היצרן. כמו כן, הרבה תקלות הן למעשה תוצאה של תפעול לקוי של המכשיר וניתן לסדר אותן לבד ובקלות יחסית, לכן כדאי לקרוא שוב את חוברת ההוראות של היצרן בטרם מזמינים טכנאי.

274 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת שלומית א.
בניה מתקדמת היא גם בניה ירוקה בניה מתקדמת היא שיטת בניה לה לא מעט יתרונות. לא רבים יודעים זאת, אך שיטת הבניה המתקדמת היא גם שיטת בניה ירוקה במהותה, אשר מתחשבת בסביבה ושואפת לצמצום הנזק הסביבתי הנגרם במהלך תהליך הבניה.
פורסם בקטגוריית בניה אקולוגית, לפני 5 חודשים 2 שבועות
מדריך לקניות בעלי אקספרס הדגשים החשובים בהזמנת מוצרים מעלי אקספרס
פורסם בקטגוריית קניות וביקורות מוצרים, לפני 8 חודשים 4 שבועות
כיצד ניתן לאטום גג מרוצף? גגות ומרפסות מרוצפים יכולים להפוך בקלות לנקודת התורפה של הבית כולו, אם לא דואגים לאטום אותם כהלכה כנגד מי גשמים, תוך שימוש בחומרי איטום מתאימים בלבד. מהן שיטות האיטום המקובלות כיום לאיטום גגות מרוצפים?
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 1 שנים 3 חודשים