לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2920 מאמרים 746 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

קידום עסקי באמצעות סרטוני תלת מימד

פורסם בתאריך 07/02/2018      /      נכתב ע"י mvreitancoil

ישנם כלים רבים ושונים לקידום ושיווק של העסק ברשת האינטרנט, החל מפרסום ממומן בגוגל, קידום אורגני במנועי חיפוש, ועד לשיווק ברשתות החברתיות. כל הפלטפורמות משרתות צרכים שונים ומסעייות להגיע לקהלי יעד האופייניים לאותה פלטפורמה. אך מה קורה כאשר יש צורך בקידום רעיונות מורכבים יותר? רעיונות שההבנה שלהם מצריכה ידע מקצועי מעמיק. כיצד ניתן להביא את התכנים האלה לציבור הרחב ולפשט את ההבנה שלהם? וכל זאת מבלי ליצור זריקת מידע משעממת ומייגעת? חומרים ויזואליים תמיד כלים יותר להבנה וליצירת עניין מאשר חומרים כתובים. לתוכן הויזואלי יש גם פוטנציאל הגעה מכובד לקהלי יעד שונים הן במנועי חיפוש והן ברשתות החברתיות. צורה אחת של שיווק תוכן ויזואלי היא יצירת סרטונים בתלת מימד. 

באילו מקרים נבחר ליצור סרטונים בתלת מימד לצרכיי קידום?

המטרה העיקרית של יצירת סרטוני תלת מימד היא העברת חומר מורכב וקשה להבנה בצורה פשוטה ומובנת לכל. התוכן לרוב מועבר בצורה ויזואלית יפה הממחישה את התהליכים המוסברים בצורה ריאליסטית. המחשה זו עוזרת גם לאנשים ללא רקע בתחום המדובר להבין את התוכן המוצג לפניו. מסיבה זו סרטונים אלו מאוד נפוצים בשימוש בתחומים כגון רפואה (Medical Animation) והתעשייה (Industrial Animation). בתחומים אלה הסרטונים משמשים לשיווק וקידום תרופות חדשות, הליכים רפואיים פורצי דרך, טכנולוגיות מתקדמות, ועוד. ניתן להשתמש בסרטונים למטרות שונות מלבד השיווק, כגון סרטוני הדרכה, סרטוני מידע ללקוחות או מטופלים, חומר לימוד לסטודנטים, העשרת הידע של הצוותים ולגיוס משקיעים מתחומים שונים. 

כיצד נוצר סרטון האנימציה בתלת מימד?

מרבית העבודה נעשית מול חברת אנימציה מקצועית המתמחה בסרטוני תלת מימד לתחום הרפואה או התעשייה. התהליך מתחיל מפגישה עם לקוחות בה מתבצע גיבוש של רעיון וביסוס של יעדים. על צוות האנימציה להבין לשם מה נוצר הסרט ומי קהל היעד העיקרי שלו. מה חשוב שיהיה בסרט ואיזה מסר עליו להעביר. לאחר מכן הצוות המקצועי מתחיל במחקר ולימוד תחום עיסוקו הספציפי של הלקוח. לאחר קבלת בסיס טוב לגבי סוג הפרוייקט מתחילים לעבוד על סקיצות של תסריט ושל הפן הויזואלי. הסקיצות נשלחות לאישור הלקוח ולכאשר מתקבל אור ירוק מתחילה העבודה האמיתית. העבודה מתבצעת בעיקר בעזרת תוכנות מחשב משוכללות מאוד המאפשרות יצירת תמונות ריאליסטיות ויפות, הכוללות בניית פנים, חיכוי תנועות, הוספת צללים, צבעים, וכל מה שדרוש ליצירת תחושה אמיתית אשר תוכל להגיע ללקוחות מבעד למסך של מחשב, טלפון או טאבלת. 

כיצד ניתן לשווק באמצעות סרטונים אלו?

השאלה החשובה מכל היא כיצד ניתן להשתמש במוצר הסופי לקידום של העסק. מאחר ומדובר בתוכן ויזואלי, אפשרויות ההפצה הן רבות ומגוונות מאוד. ניתן להעלות את הסרטונים לאתר או בלוג, לפרסם אותם בחשבון הפייסבוק של החברה או הארגון, להעלות אותו לערוץ יוטיוב וערוצי וידאו אחרים, לצרף אותו לניזלטר התקופתי ולפרסם בפלטפורמות מקצועיות הרלוונטיות לאותו התחום. סרטונים איכותיים יופיעו גם במנועי חיפוש בעת ביצוע החיפוש של הלקוח אחר שירותים, מוצרים או הליכים דומים. בשורה התחתונה - טווח ההגעה הוא רחה מאוד והכל תלוי בקהל היעד שרוצים להגיע אליו. 

470 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת mvreitancoil