לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4599 מאמרים 1367 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

תכנון מקדים במשחק שש בש

פורסם בתאריך 17/02/2018      /      נכתב ע"י NetGames

כמו בדמקה, שחמט ושאר משחקי הלוח הפופולאריים, גם משחקי שש בש מחייבים את השחקן לחשיבה אסטרטגית הכוללת תכנון מהלכים מקדימים.

בניגוד למשחקי לוח אחרים, תכנון המהלכים העתידיים של השחקן לא תלוי אך ורק בתגובות שלו לתנועות ולמהלכים של היריב אלא תלוי גם באלמנט נוסף: אלמנט המזל, כלומר בתוצאת זריקת הקובייה. גורם נוסף זה המשתלב במערך הנתונים שיש לשקלל לפני כל תנועה על לוח השש בש מוסיף למעשה ממד של עניין ואטרקטיביות למשחק, והוא אולי סוד הקסם של משחקי שש בש.

יחד עם זאת, על שחקני שש בש מקצועיים לחשוב על תכנון מקדים אסטרטגי בזמן המשחק ולהוסיף לכך את סיכויי הטלת הקובייה השונים. מכיוון שהמוח האנושי לא פועל באותה צורה כמו מחשב, אי אפשר ממש לשקלל את כל מערך האפשרויות הסטטיסטיות תוך כדי המתנה למהלך היריב, אבל שחקני שש בש מקצועיים הצליחו לגבש עקרונות ייסוד המאפשרים להם להעריך בצורה מדויקת יותר את שלל התוצאות והאפשרויות של מהלכים במשחק.

מדהים לראות משחק של שחקני שש בש מקצוענים. תוכלו לראות כיצד הם פועלים במהירות, מיד לאחר זריקת הקובייה. בניגוד לשחקני שחמט שנוטים לקחת את הזמן ולהתעמק בלוח לפני כל הזזת כלי משחק, שחקני שש בש פועלים במהירות לאחר שהם רואים את תוצאת הקובייה ולכן למשחקי שש בש תחרותיים יש אופי וקצב מהיר יותר.

כיצד מבצעים תכנון מקדים לפני משחק שש בש?

איך הם עושים זאת? האם יש למוח של שחקני שש בש מקצועיים יכולות חישוב מהלכים ייחודיות שאין לאנשים אחרים? התשובה היא כמובן לא, והפתרון לתעלומה נעוץ בתכנון מקדים שהם עורכים ממש בתחילת המשחק.


כאשר שחקני שש בש מקצועניים מתחילים את המשחק, הם מיד מתחילים בניסיון לאבחן את האופי של השחקן המתמודד מולם. הם מאבחנים את סגנון המשחק שלו, אגרסיבי ומהיר או הגנתי ואיטי, ואז מתחילים לתכנן יעדים למהלך המשחק. יעדים אלו יכולים להשתנות במהלך המשחק, אבל ברמת העיקרון, התכנון המקדים של משחק השש בש נשאר יציב וכל מהלכי המשחק יהיו בהתאם לתכנון מקדים זה.

מובן שאת יכולת התכנון המקדים האפקטיבי לא רוכשים באמצעות קריאת ספרים או מאמרים באתרי שש בש באינטרנט, אלא באמצעות תרגול אינסופי משחק אחר משחק. אך מובן שכל אחד מכם יכול לפתח יכולת זו ואין ספק כי תכנון מקדים של אסטרטגיית המשחק יכול להפוך את המשחק שלכם לטוב יותר, מקצועי יותר וכמובן להעלות את סיכויי ההצלחה שלכם לנצח משחקי שש בש על המחשב או בכל פלטפורמת משחק אחרת.

1342 צפיות
5 כניסות
מאמרים נוספים מאת NetGames
וורדל בעברית - משחק מילים - נחשו את המילה בכל יום משחק וורדל הוא משחק מילים ממכר מאוד ויש הטוענים שמשחק ניחוש מילה ב-6 ניחושים הפופולרי בעולם כיום.
פורסם בקטגוריית משחקים, לפני 2 חודשים 3 ימים
פריב משחקים - משחקים חדשים כל יום אין ספק שמשחקי פריב ברשת זהו הפיתרון הטוב ביותר לילדים וילדות בשעות הפנאי ואני אסביר גם מדוע.
פורסם בקטגוריית משחקים, לפני 3 שנים 10 חודשים
משחקי בנות ברשת חינם משחקי בנות ברשת הם הדבר הכי חם בעולם המון בנות מתוקות חולות על משחקי בנות כאלו ואחרים ורוצות רק פאן לשחק בהם כל היום.
פורסם בקטגוריית משחקים, לפני 6 שנים 3 שבועות
שש בש אונליין - טיפים למתחילים כולם אוהבים לשחק שש בש באינטרנט וכמעט כולם מתגאים בכישורי המשחק שלהם, אבל על מנת שתהיו תותחים אמיתיים במשחק, לא מספיק לדעת את החוקים.
פורסם בקטגוריית משחקים, לפני 5 שנים 7 חודשים
משחק באבלס - משחק הבועות הפופולארי ביותר משחק באבלס הוא דבר ידוע ומוכר לכל האנשים כולם רוצים לשחק באבלס ולחרוש עליו כל החברים שלי אומרים כי משחק באבלס מעביר להם את השעמום ובנוסף גם חברות של אמא שלי טוענות כי משחק באבלס מעביר להם את הזמן בעבודה כאשר משעמם להן.
פורסם בקטגוריית משחקים, לפני 3 שנים 10 חודשים