לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3645 מאמרים 1075 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
דליפת שתן

חיות על הקצה

פורסם בתאריך 25/02/2018      /      נכתב ע"י adva2

אנשים שונים סובלים מתופעות שונות אשר עשויות לגרום להם אי נעימות ואפילו סבל. במקרים רבים ניתן לטפל בתופעה ממנה סובלים על ידי תרופות ואמצעים אחרים ולעיתים אפשר רק להשלים עם המצב ולהשתמש במה שניתן. הליכה לשירותים אמורה להיות נשלטת ולקרות תוך מודעות מלאה ברגע שבה השלפוחית מלאה. במקרים רגילים אין כל בעיה וברגע הנכון נגיע אל חדר השירותים ונפתר מן העול. אך ישנם מצבים שמסיבות שונות אין שליטה מלאה על נמצב ואז עלולה להתרחש דליפה לא מבוקרת של שתן.

הסיבות לדליפת שתן

דליפת שתן יכולה לקרות מסיבות שונות ונשים רבות מתמודדות אתה. בעיה זו פוגעת בשגרת החיים ולעיתים קרובות גם מביישת את מי שסובלת ממנה. להלן כמה סיבות שעלולות לגרום לדליפת שתן:

יכול להיות שהגורם הוא זמני בלבד ויחלוף ברגע שתיפתר הבעיה הזמנית. דלקות בדרכי השתן הן אחד הגורמים הנפוצים אך גם עצירות ושימוש בתרופות מסוימות עשויות לגרום לה.
סיבות נוירולוגיות כמו מחלת הפרקינסון או אלצהיימר עשויות להיות מקור לבעיה. גם ארשת נפוצה יכולה להיות כרוכה בדליפת שתן.
נזק פיזי לרצפת האגן שנגרם מעודף  מאמץ, ניתוחים שונים באזור וגם הריונות עלולים גם הם להביא לתופעה.
תופעת השלפוחית הרגיזה מתרחשת כשהשריר שמפעיל אותה פועל בצורה מוגברת ושולח אתכן לשירותים גם כשהשלפוחית אינה מלאה.

כיצד מאבחנים דליפת שתן?

בדיקה כללית אצל רופא המשפחה או אצל הגניקולוג עשויה לתרום לאבחון הבעיה. גם בדיקות דם ושתן יתרמו לאבחון מהיר. אם נדרשות בדיקות מקיפות יותר אז יתכן שיידרש אולטרסאונד ואמצעים נוספים שיאששו את הממצאים. פניה למרפאה שמתמחה בתחום תהיה בדרך הנכונה והמתאימה. אין כל טעם להמשיך ולסבול מבעיה ניתן להתגבר עליה.

הטיפול בבעיה הוא מגוון, החל מטיפול התנהגותי אשר מדבר על שינויים באורח החיים, נטילת תרופות בזמן ושתיית נוזלים. ניתן גם להיעזר בפיזיותרפיה שתתרום לחיזוק של שרירי האגן. אם מדובר בשלפוחית רגיזה ניתן להשתמש בתרופות שונות אשר מסייעות הפחתה של כיווצים בלתי רצוניים, וקיימת גם אפשרות של ניתוח לטיפול בדליפת שתן. מומלץ לפנות ולקבל מידע נוסף בנושא.

942 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת adva2
מנסרים לכם בית ישנם שני מקרים עיקריים בהם נעשה שימוש בניסור בטון. בשני המקרים יהיה עלינו לפנות לחברה מקצועית אשר מחזיקה בציוד המתאים ובידע.
פורסם בקטגוריית בניה אקולוגית, לפני 3 שנים 6 חודשים
חלוק אנטי סטטי לעבודה בטוחה מפעלים שונים מייצרים מוצרים אשר היצור שלהם כרוך בסביבה מוגנת. רכיבים שונים אשר רגישים יותר לסביבה עשויים להינזק כתוצאה מחשיפה לחשמל סטטי.
פורסם בקטגוריית ביטוח אובדן כושר עבודה, לפני 3 שנים 8 חודשים
קניית דומיין: כרטיס הביקור שלכם לאתר הדומיין הוא כתובת האתר שלכם. אותה הכתובת שכולם מקלידים בשורת החיפוש או מבחינים בה בפלייר המודפס שלכם. משום כך, תמיד אומרים שחשוב לבחור שם דומיין קליט המתאים לקונספט של האתר שלכם או לשם החברה. בדרך זו תוכלו להגדיל את הכניסות לאתר ובהתאם לכך גם את ההכנסות שלכם.
פורסם בקטגוריית אינטרנט, לפני 3 שנים 1 חודשים
מתיחת בטן - מה עושה ולמי מתאים? ניתוח אסתטי יכול לשפר מצב רוח ודימוי עצמי כשעושים אותו ברגע הנכון
פורסם בקטגוריית קוסמטיקה וטיפוח, לפני 2 שנים 3 חודשים
פסיכומטרי מותאם - מי צריך והאם זה קל לקבל הקלות? המודעות לצרכים מיוחדים וללקויות למידה גם הנגישה את הפסיכומטרי לאנשים אלה
פורסם בקטגוריית חינוך ולימודים, לפני 2 שנים 3 חודשים