לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3655 מאמרים 1082 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
מס הכנסה

הכול אודות מס הכנסה על הגרלות ופרסים

פורסם בתאריך 20/03/2018      /      נכתב ע"י Law-offices

הכול אודות מס הכנסה על הגרלות ופרסים

כמעט כל אחד מאתנו חולם על זכייה גדולה בלוטו, על קבלת פרס שישנה את חייו כזה שיהפוך אותם למהנים יותר ונוחים יותר. זכייה בלוטו או בכל הגרלה אחרת היא בסבירות נמוכה מאוד, אך עדיין יש לא מעט אנשים שזוכים בעיקר בסכומים קטנים או בינוניים. אם גם אתם חולמים על זכייה בלוטו או בכל הגרלה אחרת וגם אתם משקיעים כספים בכל שבוע במילוי טופס או בגירוד של טופס אחר כדאי שתדעו משהו חשוב – אם תהיו בין יחידי הסגולה שאכן זוכים, תצטרכו להתחלק עם המדינה בכסף שלכם. כן, גם המדינה רוצה לנגוס בזכייה מה שמגדיל את ההכנסות שלה במאות מיליוני שקלים בשנה.

מס הכנסה

הרגע לו חיכיתם...

אז החלטתם שגם השבוע אתם ממלאים לוטו או שדווקא השבוע אתם ממלאים בניגוד לשבועות אחרים בהם אתם לא עושים את זה. מילאתם את הטופס ויש לכם תחושה טובה ועכשיו אתם מחכים איתו ליום ההגרלה. יום ההגרלה מגיע ואתם להפתעתכם מגלים שזכיתם בסכום כסף נאה, סכום כסף שיכול לסדר אתכם ולעיתים גם את הילדים ואפילו את הנכדים שלכם. אבל רגע, לפני שאתם צורחים את הסכום כדאי שתדעו שלא כולו יגיע אליכם, חלק ממנו המדינה תיקח והיא תיקח את זה במקור מה שאומר שפועל הוא שמפעל הפיס ייתן לכם את הסכום שזכיתם פחות מס ההכנסה אותו הוא יעביר לרשות.

זכייה עד סכום של 49,560 ₪

אם גירדתם כרטיס חיש גד וזכיתם בעשרים אלף שקלים (20,000 ₪!) גם הרווחתם את הכסף וגם אתם לא צריכים לשלם על כך מס. הפטור כיום מתשלום מס על זכיות מהגרלות או מפרסים עומד היום על סכום של 49,560 ₪, ויש פטור מלא. מס הכנסה מכיר בזה שזכיות קטנות לא הופכות את הזוכים לעשירים ומאפשר ליהנות מכל סכום הזכייה במקרה כזה. אך מה עם זכיתם בסכום מעל הסכום הזה? כמה תצטרכו לשלם מס אם לדוגמא תזכו במאה אלף שקלים? הנה קצת מידע על הפטורים מתשלום מס שעומד היום על 35 אחוזים מערך הזכייה.

זכייה מעל לסכום של 49,560 ₪

אם זכיתם בסכום של מעל לסכום זה הסכום שעליו יש פטור מזכייה שהולך וקטן. כך לדוגמא אם זכיתם בדיוק בסכום הזה הפטור שלכם יקטן ב-10,000 ₪ מה שאומר בפועל שעד 39,560 לא תצטרכו לשלם מס ויהיה לכם פטור מלא ועל יתרת הזכייה תצטרכו לשלם 35%. כך גם אם תזכו בסכום של 59,560 ₪ הפטור המלא שלכם יהיה על 39,560 ₪ ועל השאר תצטרכו לשלם מס. אם תזכו ב-90,000 ₪ הפטור שלכם יהיה רק על 9120 ₪ והוא ימשיך לרדת עד לסכום זכייה של 99,120 ₪ אז כבר אין פטור ותשלמו על כל הסכום. כך לדוגמא אם תמלאו לוטו ותזכו בשני מיליון שקלים תצטרכו לשלם את מלוא המס שעומד על 35%, ובפועל זה ייצא לכם 1,400,000 ₪ ביד (סכום שכולנו נשמח בו גם לאחר תשלום המס)

תשלום מס בהתאם לטפסים

אם אתם מאלו שממלאים לוטו ומשקיעים בכמה טפסים בכל שבוע, יכול להיות שיתמזל מזלכם. תשלום הזכייה על פרסים והגרלות הוא על כל זכייה בנפרד או במקרה של הלוטו על כל טופס בנפרד, מה שאומר שאם תמלאו שני טפסים ובכל אחד מהם תזכו בארבעים אלף שקלים לא תצטרכו לשלם מס לעומת טופס אחד עם זכייה של שמונים אלף שקלים עליו תצטרכו לשלם 35 אחוזי מס. על פי החוק הנוגע לתשלום מס על הגרלות וטפסים כל זכייה נחשבת בפני עצמה מה שגם עשוי לגרום לאנשים למלא יותר טפסים...

ניכוי מס במקור

מס הכנסה לא יושב ומחכה שהזוכים ישלמו לו והוא לא לוקח סיכון בכך מה שאומר שהוא לוקח את הכסף אותו הוא צריך לקבל למס עוד לפני שהזוכה מקבל את הזכייה לידיו. ניכוי כזה נקרא "ניכוי מס במקור" מה שאומר שמפעל הפיס במקרה של זכייה אצלו של מעל לסכום המדובר מעביר את תשלום המס ישירות למס הכנסה והזוכה רואה בצ'ק שלו את הסכום פחות המס. זו עוד דרך של רשויות המס לקבל לידיהם את מה ש"מגיע להם", הנתח שלהם מהזכיות.

מס על הכנסות גבוהות

מס הכנסה גם גובה מס נוסף על הכנסה גדולה והיא מוגדרת כיום ל-641,880 ₪ מה שאומר שפועל שכל מה שמעבר לזה בשנת המס מנוכים ממנו 3 אחוזים. כך לדוגמא אם בן אדם מסוים מרוויח 100,000 ₪ בשנה וזוכה במיליון שקלים בלוטו (נטו לאחר תשלום מס על הזכייה) מה שאומר שסך כל ההכנסות שלו בשנה זו הוא 1,100,000 ₪, הוא ישלם 3 אחוזים על ההפרש בין ההכנסה הכוללת שלו לבין הסכום שהוגדר שהינו 641,880 ₪. חשוב לדעת גם את זה כשזוכים בסכומי כסף גדולים בלוטו או בכל דרך אחרת.

זכייה גדולה – תשלום מס גדול

החלום לזכות בסכום כסף גדול הוא חלום משותף כמעט לכולנו, כולנו רוצים לחיות חיים טובים יותר וחלק מאתנו אף שוקעים בחלומות ומשקיעים כספים בסיכויים הקלושים לזכות. מי שממלא לוטו או טוטו או כל הגרלה אחרת צריך לדעת שלא כל הכסף ילך לכיסו, וכמה שהוא יקבל יותר ככה הוא ישלם יותר אך בסופו של דבר זכייה היא זכייה וכל סכום מעל ל-0 הוא סכום שכל אחד היה רוצה בכיסו. חוקי המס הללו אולי נראים לנו מרגיזים ומכבידים אך חשוב שכולנו נזכור שתשלומי מס הכנסה כמה תשלומי מס אחרים אמורים לחזור אלינו בדמות שירותי בריאות טובים יותר, בטחון טוב יותר, חינוך טוב יותר וכדומה.

2152 צפיות
11 כניסות
מאמרים נוספים מאת Law-offices
עורכי דין נזקי גוף נזקי גוף הוא אחד מהתחומים המעניינים והוורסטיליים ביותר בתחום המשפטים.
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 2 שנים 9 חודשים
גירושין בהסכמה טקס הגירושין הינו טקס משמעותי אשר עיקרו הוא שחרור הדדי של בני הזוג זה מזו. למעשה הופכים בני הזוג לאחר הגירושין, מבני זוג, לשני אנשים נפרדים אשר ממשיכים להיות שותפים בתהליך גידול הילדים.
פורסם בקטגוריית נישואין, זוגיות ואהבה, לפני 3 שנים 2 חודשים
הסכמי גירושין - דברים שחשוב שתדעו עליהם במרבית המקרים, גירושין ממקמים אתכם, במידה רבה, בנקודת שפל בחייכם. גם אם אתם הייתם אלה שיזמו אותם, משבר רגשי הוא כמעט בלתי נמנע, שלא לדבר על הקריעה מהילדים, מההרגלים, מהתפישה הזוגית, ומכל מה שהשתמע מהיותכם בזוגיות, היותכם \"משפחה\".
פורסם בקטגוריית גירושין, לפני 3 שנים 7 חודשים