לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3492 מאמרים 993 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

ניסור וקידוח בטון, מה זה? ומתי נצטרך את זה?

פורסם בתאריך 21/03/2018      /      נכתב ע"י אברהם

ניסור וקידוח בבטון זה עבודה שמצריכה ניסיון ודיוק רב וכמובן לדעת איך להשתמש עם המסור שעשוי עם להבים מיהלום שבעזרתם אנו עושים את עבודת הניסור בבטון.

הזמנים שבהם היו חותכים ומוצאים את הבטון בצורה ידנית בעזרת פטישים כבר מאחורינו, פעם זה היה נחשב לעבודת פרך שנמשכת המון זמן ורמת הקושי והמאמץ שלה היו גדולים מאוד.

הדבר היחיד שיכול להתמודד עם הכוח של הבטון, הוא אומנם נראה מרהיב אבל הוא הרבה יותר קשוח משחשבתם, הוא היהלום. כיום אין מסור בטון שלא נמצא בו יהלום. היהלום שוכן לו בתוך הלהבים החדים של המסור, יהלום הוא מינרל קשה העשוי מפחמן נקי, ובעזרתו נוכל לנסר כל קיר בטון או שיש שנרצה.

תוך כדי השימוש כשמנסרים בבטון, המנסר מוסיף צינור מים למסור והניסור מתבצע ביחד עם זרם מים שגם גורם בעזרתו לרכך את הבטון שבו מבוצע העבודה וגם מונע מהאבק וכל מיני אבנים קטנות שניתזות מהקיר בעת הניסור לעוף, הפעולה הזאת (הזרם מים) עוזרת גם לאווירה נקייה ומפחיתה משמעותית את כמויות האבק וגם עוזרת לבטיחות של המנסר עצמו שלא יעוף עליו חתיכות בטון.
להב המסור בטון בעת השימוש בו הוא מסתובב במהירות של שבע מאות סיבובים לדקה אחת! ובעזרת שימוש מקצועי בו, המסור נותן חיתוך מושלם וחלק, מדויק, וברמה הכי גבוהה שהקדמה מאפשרת כיום.

השימוש ביהלום הוא לא רק בניסור וקידוח בבטון, הצורך ביהלום גדול מאוד בכל מה שקשור לליטוש, חיתוך, השחזה וכדומה ומהסיבה שהיהלומים הם המינרל הקשוח בעולם, אז הם מספקים עבודה מדויקת ומצוינת בנושא הזה, בעיקר בגלל הכוח הישרדות שלהם, יהלום יכול להחזיק לאורך המון שנים כשהוא משחיז דברים קשיחים מבלי להישבר.

אם אתם חושבים שזה בזבוז להשתמש ביהלומים שזה התכשיט הכי יפה בעולם, לצורך ניסור וקידוח בבטון. אז תהיו רגועים, היהלומים שבהם משתמשים במכונות ניסור הם יהלומים למי שמבין, עם דרגת ניקיון מאוד קטנה ובגלל הסיבה הזאתי הם אינם ראויים להיות על תכשיטים.
אם שאלתם את עצמיכם פעם למה משתמשים ביהלומים מלאכותיים? אז התשובה היא, בגלל שהטבע לא מספק לנו מספיק יהלומים כדי לעשות בהם שימוש תעשייתי, אז מייצרים יהלומים מלאכותיים שבהם משתמשים בענפים כמו של ניסור וקידוח בבטון וכדומה.
העומק שבהם מתייצרים היהלומים הטבעיים (שמשמשים לעבודה תעשייתית ולא לתכשיטים) הוא מאתיים וחמישים ק"מ מתחת לאדמה! ומתבשלים שם עם 1200 מעלות צלזיוס.

.

אז איך תדעו לבחור את החברת ניסור וקידוח בבטון הטובה ביותר בשבילכם?

אז אם אתם צריכים חברת ניסור וקידוח בטון, אז דבר ראשון חשוב מאוד לשמוע המלצות על החברה שאתם הולכים לקחת. לראות כמה באמת החברה הזאת טובה, מנוסה ו-וותיקה. אנו ממליצים לכם תמיד לשמוע את ההמלצות מאנשים שאתם בעצמכם מכירים אישית.

הסיבה היא פשוטה, מפני שאם ניסור או קידוח או כל עבודות הבטון, מתבצעת שיטה לא כמו שמקובלת ולא תואמת את תנאי השטח ואת סגנון העבודה הספציפית, אז זה יכול לפגוע בצורה משמעותית גם בתשתיות של כל הבניין וגם בשאר המבנה שנועד לקדוח בו. אז לא כדאי להתפשר ולקחת חברה מתחילה אם היא יותר זולה בכמה שקלים, ויש לברור ממש ולבחור בקפידה את החבר ניסור בטון שלכם.

 

1854 צפיות
3 כניסות
מאמרים נוספים מאת אברהם