לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3364 מאמרים 940 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
הלוואה חוץ בנקאית

באילו נסיבות מומלץ לקחת הלוואות גישור?

פורסם בתאריך 26/03/2018      /      נכתב ע"י ofekcapital

באילו נסיבות מומלץ לקחת הלוואות גישור?

ענף ההלוואות פורח בישראל בשנים האחרונות ויותר ויותר ישראלים מוצאים בו את הפתרון שלהם לבעיות שונות. לא ניכנס כאן לדיון האם בכלל כדאי לקחת הלוואות או שעדיף להימנע מהן, מה שהתשובה אליו כמובן תלוי בנסיבות. יש הלוואת שונות בשוק, הלוואות קצרות טווח והלוואות ארוכות טווח, הלוואות בריבית כזו או אחרת ועוד. אחת מאותן ההלוואות הללו היא הלוואת גישור, הלוואה שמאפשרת שימוש מוקדם בכספים עתידיים. במילים אחרות, אתם צריכים כסף עכשיו ויודעים בוודאות שאמור להיכנס לכם אותו הסכום או יותר מזה מאוחר יותר, והגישור הוא על התקופה שבין לבין.

דוגמאות לכספים שעשויים להתקבל

 • מכירת דירה – יש לכם דירה בבעלותכם ואתם רוצים למכור אותה ולאחר בירורים שונים אתם יודעים בוודאות שתוכלו למכור אותה בעוד שנה בסכום מסוים. בין לבין אתם צריכים כסף ואתם יודעים שאם תיקחו הלוואה תוכלו להחזיר אותה עם כספי הדירה ואתם לוקחים הלוואת גישור עד שתמכרו את הדירה. במצב כזה יכול להיות שהלווה ישלם רק את הריבית עד למכירת הדירה מה שבחישוב שלו משתלם לו.
 • תוכנית חיסכון – יש לא מעט אנשים שיש להם תוכנית חיסכון קיימת, תוכנית אשר אמורה להיפתח בתאריך מסוים ואם הם יפתחו את התוכנית לפני תום הזמן הם יפסידו כסף. הם לא רוצים כמובן להפסיד את הכסף ולא רוצים לפגוע בחיסכון אך הם צריכים סכום מיידי ומתכוונים לשלם את ההלוואה עם כספי החיסכון ביום שהחיסכון ייפתח. זו עוד דוגמא להלוואת גישור פופולארית.
 • קופות גמל, קרנות השתלמות ואחרות – עוד דוגמא לאפשרות של הלוואת גישור היא קופות גמל או קרנות השתלמות שקיימות בבעלות הלווה אך הוא לא יכול לפתוח אותן לפני תאריך מסוים או שהוא יכול לפתוח אך להפסיד. גם במקרה כזה הלוואת גישור יכולה להיות הפתרון הטוב ביותר.

אז מתי כדאי לקחת את הלוואת הגישור?

את הלוואת הגישור כדאי לקחת רק במצב אחד – מצב או אתם בטוחים ב-100% שהכספים העתידיים אכן יגיעו אליכם. אם אתם לא בטוחים שזה אכן המצב ואם אתם חוששים שלא תקבלו את הכספים שלכם מכל סיבה שהיא אולי כדאי שתשקלו לקחת הלוואה אחרת. הלוואה אחרת עשויה להיות הלוואה עם נקודות יציאה ללא תשלום ריבית, קנסות או עמלות.

האופציות האחרות

יש מגוון אופציות להלוואות בתנאים שונים. היום שלא כמו בעבר יש מגוון חברות פיננסיות שמאפשרות לקחת הלוואה, ואלו ההלוואות החוץ בנקאיות. הבנקים גם אם ממשיכים להציע הלוואות ויכול להיות שדווקא בבנק ובסניף שלכם תוכלו למצוא את ההלוואה הטובה ביותר.

הלוואה חוץ בנקאית

כפי שציינו יש היום אפשרויות מגוונות ללקיחת הלוואה שלא במסגרת הבנק. הלוואות חוץ בנקאיות יכולות להיות הלוואות מחברות אשראי כמו ישרכרט, לאומי קארד ואחרות ויכולות להיות הלוואות מחברות ביטוח או גופים פיננסיים שונים. הלוואות חוץ בנקאיות עשויות להיות בריבית גבוהה יותר מכיוון שהביטחון של החברות הללו נמוך יותר בהחזרים, אך ישנם יתרונות שונים להלוואות כאלו והנה כמה מהן:

 • העברה לבנק – הלוואות חוץ בנקאיות אלו אומנם הלוואות שניתנות על ידי גופים שונים כמו חברות אשראי, אך הן מועברות ישירות לחשבון הבנק. אחד היתרונות של ההלוואות הללו הוא שהן מועברות תוך זמן קצר, בדרך כלל תוך יום אחד עד שלושה ימי עסקים מרגע שמגישים את הבקשה.
 • הבנק סירב? הלוואה חוץ בנקאית – יש לא מעט אנשים שמגיעים להלוואות חוץ בנקאיות לאחר שהם ניסו את מזלם בבנק. יכול להיות שהבנק לא אישר אך חברת האשראי אישרה את ההלוואה וכך למעשה הם מתגברים על הבעיה עם הבנק
 • מחוץ למסגרת האשראי בבנק – לכל אדם יש מסגרת אשראי בבנק, מסגרת אשר כוללת את חשבון העובר ושב שלו, את ההלוואות שיש לו, את סך ההורדות העתידיות ועוד. במקרה והוא מגיע לתקרת מסגרת האשראי הוא לא יקבל ברוב המקרים עוד הלוואה מהבנק, והפתרון במקרה כזה הוא הלוואה חוץ בנקאית. הלוואה חוץ בנקאית לא קשורה בשום דרך למסגרת האשראי של הבנק.
 • התאמה אישית – יש חברות פיננסיות שונות שמציעות הלוואות חוץ בנקאיות בהתאם לקבוצות שונות. כך לדוגמא יש הלוואות לעסקים קטנים, הלוואות לעצמאיים, הלוואות לרכב וכדומה.
 • בלי ערבים ובטחונות – אם אתם צריכים הלוואה מהירה, הלוואה שלא תדרוש מכם להחתים ערבים או לא תדרוש מכם להביא בטחונות, הלוואה חוץ בנקאית היא הפתרון בשבילכם. זה נוח לאנשים רבים ובעיקר לאלו שלא רוצים לערב חברים או בני משפחה.

איך לוקחים הלוואה?

 • בחינת הצרכים – הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא לבחון את הצרכים שלכם. האם אתם באמת זקוקים להלוואה? האם יכול להיות שתצליחו תוך זמן קצר להתגבר על המצוקה הכספית ויכול להיות שאתם יכולים לוותר עליה? האם יש לכם מקורות אחרים כמו בני משפחה או חברים שיכולים לסייע לכם?
 • בחינת יכולת ההחזר – הלוואה צריך להחזיר והדבר החשוב ביותר לפני שלוקחים כל הלוואה שהיא היא לבחון את יכולת ההחזר. חשוב לוודא שאכן אפשר להחזיר את הסכום ואפשר לעמוד בזמני ההחזר כי אם לא כן זה יהיה מלווה בריביות וקנסות מה שיכול להגיע גם עד ההוצאה לפועל.
 • וודאו גם לטווח הרחוק – אם אתם עומדים לפני לקיחת הלוואה תוודאו שלכל אורך ההחזר תוכלו לעמוד בו בהתאם לשינויים בחיים. כך לדוגמא אם יש לכם אירוע משפחתי כלשהוא בעוד שנתיים אתם צריכים לקחת אותו בחשבון.

הלוואת גישור אם כן היא אופציה מצוינת שניתן לקחת אותה אם יודעים בוודאות שאמורים לקבל כספים. אם לא יודעים זאת בוודאות ישנן גם אופציות נוספות שכדאי לבחון אותן.

650 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת ofekcapital
הלוואות לעסקים גדולים לעומת הלוואות לעסקים קטנים להלן כמה הבדלים בין הלוואות לעסקים גדולים ובין הלוואות לעסקים קטנים והאופציות השונות שקיימות שכדאי להכיר
פורסם בקטגוריית הלוואות ומימון, לפני 2 שנים 5 חודשים
פתרונות מימון עסקים הקיימים בשוק אם יש לכם עסק קיים אתם יודעים כמה עבודה הוא דורש. אתם צריכים להשקיע 24 שעות ביממה בשביל לקדם אותו ובשביל לאפשר לו לצמוח עוד ועוד.
פורסם בקטגוריית הלוואות ומימון, לפני 2 שנים 6 חודשים