לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3363 מאמרים 939 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
רמקולים שקועים

3 טיפים לקניית רמקולים שקועים

פורסם בתאריך 27/03/2018      /      נכתב ע"י VicVic

מוזיקה בכל רחבי הבית זה משהו שרבים מאתנו מייחלים לו

למשל אנו רוצים להאזין לרדיו בזמן הכנת ארוחת צהריים במטבח, או להאזין למוזיקה במסיבה בכל אזור וחדר בתוך הבית. עם זאת, למעטים מאתנו יש את המקום (או הנטייה) להתקין רמקולים מדפיים או רצפתיים בכל חדר בבית.

אבל, בוא נהיה גלויים... הצליל שנובע מהפחיות שתלויות על התקרה במשרד רופא השיניים שלך זה לא בדיוק האפקט שאתה מקווה למצוא במסע שלך בעקבות צליל עילאי. אז איך אתה יכול להבטיח שאיכות הצליל במטבח שלך יהיה טובה באותה המידה כמו איכות הצליל בסלון?

רמוקלים שקועים סראונד סאונד

תבחר ברמקולים תקרתיים שמתאפיינים בחלק אחורי סגור לחלוטין. אם הרמקולים בהם אתה בוחר פתוחים מאחור, הצליל לא תוכנן במלואו. החלל בתקרה – כמות הבידוד – כמות המקום לפני הקיר הבא או מכשול אחר – כל אלה ישפיעו על הצליל. אם תבחר ברמקול עם חלק אחורי סגור לחלוטין, מצד שני, תדע שהמעצב תכנן היטב את הרמקול כך שיניב את הצליל הטוב ביותר, ללא  קשר למיקומו. לתפוקת הבס והטרבל ישנה איכות ידועה, לא משנה אם הרמקול שקוע בתוך אריח אקוסטי או תקרת עץ.

תחשוב על המיקום. אותם כללי ההפרדה שחלים על התקנת רמקולים עצמאיים מסורתיים, חלים גם עם התקנה של רמקולים שקועי תקרה. תדמיין לעצמך משולש. אם בדרך כלל אתה נמצא ליד הכיור כשאתה מאזין לרמקולים שקועים – מכין ארוחת ערב או כל דבר אחר – תוודא שהמרחק בין הרמקולים הוא לפחות מחצית מהמרחק עד עמדת ההאזנה. אם אתה עומד במרחק של 3.5 מטרים מהרמקולים, זה אומר שהמרחק בין הרמקול השמאלי לימני צריך להיות 3.5 מטרים לכל היותר ו- 1.8 מטרים לכל הפחות.

היזהר מהחזרה. לעתים קרובות רמקולים שקועים מהווים אפשרות כמעט בלתי נראית לעין לחדרי סלון בהם בדרך כלל מתבצעת האזנה לסטריאו. אם תמקם את הרמקולים קרוב מדי לאח או חלון גדול, אתה עלול לשמוע החזרות מהמשטח הקשיח שיקלקלו את הצליל. כמו כן, וודא שהרמקולים שלך אינם קרובים מדי לפינות החדר – הפינות האלה יהפכו את הבס למוגזם.

744 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת VicVic