לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
1933 מאמרים 386 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

נטורופתיה אירידולוגיה והרפואה המערבית הקונבנציונלית

פורסם בתאריך 14/06/2018      /      נכתב ע"י Prosites.Pro

האירידולוגיה מהכלים האבחוניים היעילים ברפואה האלטרנטיבית

אירידולוגיההרפואה המערבית הקונבנציונלית הקלסית, בעת המודרנית, מבוססת במאות האחרונות את עמדתה הטיפולית במתן מענה לסימפטומים והתערבות תרופתית לצורך הכחדה או עוררות של תפקודים שונים. בשונה מנטורופתיה המנסה להשפיע ולהפעיל את מנגנוני הריפוי העצמי של הגוף ובכך לרפאו ולהשיבו לאיזון. הרפואה המודרנית לוקחת צעדי התערבות במנגנוני הגוף בצורה חריפה ביותר. בשל כך גם מפתחי הכלים האבחוניים נטו להתעלם מהאירידולוגיה כמכשיר אבחוני יעיל.

הדוגמא הקיצונית ביותר הנה הקרנות רדיואקטיביות על מנת להרוג תאים סרטניים בחולים שעברו הליכים כירורגיים להוצאת גידולים או בחולים שסובלים מסרטן ללא ניתוח. דוגמא נוספת להתערבות קיצונית שאינה כירורגית היא התרופות הפסיכיאטריות אשר מסתמכות על יצירת האתה או עוררות של העברה עצבית במערכת העצבים המרכזית על מנת להשפיע על תהליכי חשיבה ומצבים רגשיים.

האירידולוגיה הנו כלי אבחוני יעיל ביותר על פי הגישה הנטורופתית מכיוון שהוא מאפשר לצפות ולראות את מקורם של השיבושים ואיתור הגורמים ולא הסימפטומים בהם מקובל לטפל בדרך כלל ברפואה המודרנית.

במאה השנים האחרונות, הגורם המשפיע ביותר על מחקרים בתחום הרפואה היא תעשיית התרופות אשר במקרים רבים לא אפשרה עריכת מחקרים מדעיים מנקודות מבט של הנטורופתיה ואפילו עריכת מחקרי עומק משמעותיים על האירידולוגיה כשיטה אבחונית. תעשיית התרופות כמו תעשיית הטבק בעיקר בארה"ב מנעו כל העמקה מדעית בחקר יעילותה של הנטורופתיה והשימוש בכלים אבחוניים אלטרנטיביים כמו האירידולוגיה אשר לחלקם יסודות בידע בעל ערך שהוכחד הם הכחדת תרבויות שונות ובמקרים מסוימים ידע זמין שנמנעה השפעתו בשל אינטרסים כלכליים.

סיכום אירידולוגיה ונטורופתיה ומערכת הבריאות

לסיכום ניתן להגיד שכיום גם הרפואה המודרנית מכירה בגישות אלטרנטיביות שונות והרפואה האלטרנטיבית תופסת יותר ויותר מקום כחלק משירותי הבריאות הציבוריים. כיום מקובל כבר כמו באירידולוגיה,  לאתר שינויים בדפוסים של גלגל העין על מנת לאבחת תופעות בריאותיות שונות אך עדיין נשמרת הגישה הטיפולית לתופעות אלה בהתאם לגישת הרפואה הקונבנציונלית. בעוד כאשר אתם עוברים אבחון באירידולוגיה אצל נטרופת הוא יתאים לכם דרך התערבות על פי גישה זאת. במדינות מסוימות במערב (בעיקר באירופה) התווספו לימודי רפואה משלימה ללימודי הרפואה הרגילים כחלק ממסלולי ההכשרה ארוכי הטווח. כמו כן ניתן למצוא ברבים מבתי החולים מנהלי מחלקות אשר מרחיבים את ידיעותיהם בתחום הנטורופתיה והרפואה המשלימה.

103 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת Prosites.Pro
מערכת מולטימדיה לרכב רוצים להחליף את המערכת באוטו למערכת מולטימדיה לרכב. מערכת שמשדרגת את חווית הנסיעה שלך ושל בני משפחתך? חברת רדיו סיטי מספקת מערכות מולטימדיה לרכב כולל התקנה בבית הלקוח או העסק בזמן שמתאים לכם, הצוותים שלנו פרוסים בכל הארץ. לפרטים נוספים היכנסו לאתר האינטרנט שלנו לקטגוריה "מערכת מולטימדיה לרכב".
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 3 חודשים 2 ימים
שקיות ניילון בתחילת שנות ה - 60 מהנדס שוודי בשם גוסטב סטן ת'ולין פיתח את את הרעיון של שקיות ניילון על ידי קיפול יריעות פלסטיק וייצר לראשונה את שקיות הניילון המוכרות לנו. שקיות הניילון מיוצרת בדרך כלל מחומר הנקרא פוליאתילן המשתייך אל קבוצת החומרים התרמופלסטיים, המתאפיין במשקלו הקל וגמישות חלקית.
פורסם בקטגוריית תעשיה, לפני 1 חודשים 2 שבועות
מחשבים ניידים ותקשורת סלולרית לזמן מה עלה הסברה שהטלפונים הסלולריים ובעיקר מחשבי כף היד (אחיהם הגדולים) ידחקו את רגליהם של המחשבים הניידים ממרבית שווקי המחשבים הניידים אולם יצרני המחשבים הניידים החלו נוקטים בשני צעדים חשובים על מנת להבטיח את המשך השימוש וההסתמכות על מחשבים ניידים ככלי מרכזי של כל עבודה משרדית הנעשית מחוץ למשרד וכמובן גם מתן מענה מתאים לצרכים של תלמידים וסטודנטים.
פורסם בקטגוריית מחשבים ניידים, לפני 2 חודשים 3 שבועות
קרטונים למעבר דירה - העונה החמה בכל שנה מתעורר ביקוש גדול לקרטונים למעבר דירה, בתאריכים יולי אוגוסט כאשר ישנה עלייה חדה במעברי הדירות. זה הזמן הטוב ביותר עבורנו ועבור ילדינו לביצוע המעבר. בזמן שהילדים נהנים בקייטנות, במפגשים עם החברים, אטרקציות כאלה ואחרות אנו ההורים מתחילים להתארגן למעבר דירה.
פורסם בקטגוריית מעבר דירה, לפני 2 חודשים 3 ימים
טיפול בפיברומיאלגיה לפני שניכנס לאמצעים והדרך העדיפה לטיפול בפיברומיאלגיה ולדוגמאות לשני מחקרים העוסקים בתחום יש להדגיש שפיברומיאלגיה נתפסת כיום כתסמונת רב מערכתית מורכבת שלה סימפטומים מרובים שעוצמת הנוכחות שלהם ומאפייניהם משתנים ממטופלת למטופלת אולם לכולם מכנה משותף והוא כאבים ועייפות כרונית המלווים (או נגרמים) שיבושים משמעותיים של פעילות בלוטת התריס.
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 3 חודשים 18 שעות