לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3070 מאמרים 824 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

טיפול בפיברומיאלגיה

פורסם בתאריך 21/06/2018      /      נכתב ע"י Prosites.Pro

מחקרים עדכניים וטיפול בפיברומיאלגיה

טיפול בפיברומיאלגיה לאור גילויים מדעיים ב-2018

לפני שניכנס לאמצעים והדרך העדיפה לטיפול בפיברומיאלגיה ולדוגמאות לשני מחקרים העוסקים בתחום יש להדגיש שפיברומיאלגיה נתפסת כיום כתסמונת רב מערכתית מורכבת שלה סימפטומים מרובים שעוצמת הנוכחות שלהם ומאפייניהם משתנים ממטופלת למטופלת אולם לכולם מכנה משותף והוא כאבים ועייפות כרונית המלווים (או נגרמים) שיבושים משמעותיים של פעילות בלוטת התריס.

יש לציין כי על פי דעתנו יש לפנות לצורך טיפול בפיברומיאלגיה לרופא העוסק בתחום ולו ניסיון מוכח והצלחות בינלאומיות רבות בעזרה למטופלות להתגבר על הסימפטומים מעוררי הכאב והסבל ולשוב לתפקוד יומיומי מלא.

אנו כותבים בלשון נקבה כי אחוז הלוקים בתסמונת בקרב הנשים גבוה באופן משמעותי מאחוז הגברים.

טיפול בפיברומיאלגיההטיפול בפיברומיאלגיה נגזר לרוב ממאפייני ההכשרה וההתמחות של הרופא המטפל. המשמעות היא שרופא כאב יטפל במניעת כאב, גסטרולוג יסדיר את פעילות העיכול ורופא שהתמחותו אנדוקרינולוגיה ייגש לטיפול בפיברומיאלגיה מנקודת ראות זאת.

כיום מקובלת הגישה הרואה בפיברומיאלגיה תסמונת רב מערכתית שלה גורמים מורכבים ואף גורמי משנה שמעוררים ומחריפים את הגילויים הסימפטומטיים. המחקרים בתחום הפיברומיאלגיה גם הם כאמור, מושפעים משדה התמחותו של החוקר. חוקרים מסוימים מתמקדים בתפקודים הורמונליים, חוקרים מתחום הפסיכיאטריה והנפש חוקרים את ההשפעות של המצב המנטלי. חוקרי מוח מנסים לאתר תופעות נירולוגיות שהימצאותן מקבילה לנוכחותה של התסמונת.

שדה המחקר בתחום הפיברומיאלגיה צעיר ומכאן שגם הטיפול בפיברומיאלגיה עדיין אינו אחיד ובמקרים רבים החולות סובלות מטיפולים טרום אבחוניים שאינם מצליחים לתת מענה לסבלן.

טיפול בפיברומיאלגיה לאור שני מחקרים אחרונים.

נציג בקצרה שני מחקרים שעוסקים בפיברומיאלגיה ומתוכם יש להניח, נגזרת שיטת הטיפול.

מחקר אחד עוסק בתחום ההעברה העצבית במוח.

"Functional Brain Network Mechanism of Hypersensitivity in Chronic Pain"

 "מנגנון תפקודי מוח של רגישות יתר לכאב כרוני" המחקר התפרסם ב- 2018  Scientific Reports

. (UnCheol Lee, Minkyung Kim, KyoungEun Lee, Chelsea M. Kaplan, Daniel J. Clauw, Seunghwan Kim, George A. Mashour & Richard E. Harris)

במחקר זה נבחנה העוררות והפעילות העצבית של חולות שאובחנו כחולות בפיברומיאלגיה. תהליכי ההעברה העצבית ושרשרת התגובה במוח של חולות אלה התאפיין ברגישות גבוהה. המחקר הצליח להדגים קשר מובהק בין סבל מכאב כרוני שמושפע מרגישות יתר ופעילות נירולוגית בעלת מאפיינים של תגובתיות יתר. המחקר עסק בניסיון לאתר גורמים לכאב הכרוני וסביר להניח שהטיפול בפיברומיאלגיה  שייגזר מעמדת המחקר הנו טיפול להרגעת הפעילות הנירולוגית לצורך הנמכת הפעילות העצבית המצביעה על כאב.

המחקר השני נערך אף הוא בקרב 42 חולות מאובחנות בפיברומיאלגיה.

טיפול בפיברומיאלגיההמחקר נערך בבריטניה ובאירופה במקביל על ידי מספר גופי מחקר וטיפול בפיברומיאלגיה. המחקר בחן את השפעותיה של מדיטציית חמלה על הכאבים הכרוניים  של החולות בפיברומיאלגיה. "Effectiveness of compassion meditation for treating fibromyalgia"
February 27, 2018 by Gemma Bradley, University of Derby
המחקר מצביע על הפחתה משמעותית עד כדי 40% ויותר בכאבים והסבל עליהן מדווחות המטופלות לאחר תהליך ללמידה ותרגול של מדיטציית חמלה. סביר להניח שהטיפול שיומלץ יהיה הגברת תרגול המדיטציה לחולות בפיברומיאלגיה.

מחקר זה אינו סוטר את המחקר הראשון ובמידה מסוימת אף מאושש את המסקנה שפיברומיאלגיה הנה תסמונת מורכבת שמתאפיינת ביציאה מאיזון של מערכות רבות. פיזיולוגיות, עצביות, נירולוגיות, הורמונליות, נפשיות, רגשיות ותודעתיות. רק מתוך עמדה המקבלת את המורכבות של התסמונת ומאפייני חוסר האיזון שלה ניתן להתחיל ולמצוא לה מזור. אחד הפתרונות שעוזרים ומשמשים כלי משמעותי בהחזרת האיזון למערכות שונות הוא הגואיפנזין  במינונים ייחודיים לכל חולה וחולה.

646 צפיות
3 כניסות
מאמרים נוספים מאת Prosites.Pro
להחזיר את הסודות לארון שירות במטבח ארון שירות למטבח או ארון אחסון למטבח… השם לא קובע, אבל יכולת ההתאמה והשילוב בין הצרכים המדוייקים, המרחב הזמין, והעיצוב הקיים כבר במטבח, הוא הסוד. סוד אותו פותרים אצלנו, נגריית אהרון כהן, פעם אחר פעם כאשר ניגשים לייצור ארון שירות למטבח כתוספת. נגריית אהרון כהן מתמחה ביצור ארון שירות למטבח בבית ובמשרד בהתאמה אישית מדויקת לצורכי הלקוח. אם גם במטבח שלכם מתקיימות הפגנות מעת לעת, הפגנות של בלגן הנובע מחוסר מרחב אחסון, או מקומות אחסון לא נוחים שאינם מאפשרים לסדר את המטבח בנוחות, אל תהססו לפנות אלינו. אנו נייצר עבורכם את ארון השירות המתאים ביותר.
פורסם בקטגוריית נגרות, לפני 2 שנים 1 שבועות
משאיות מנוף - הנפה, שינוע והנפה מנופי יוני מפעילה צי משאיות מנוף לכיסוי כל סוגי הובלות ועבודות מנוף אשר מתבצעות בעזרת משאיות עליהן מתקן מנוף. גודל המשאיות והמנוף מותאם לכל משימה ומשימה בהתאם למאפיינים של המטען, שטח האיסוף ומיקום יעדו של המטען. מנופי יוני מספקים לכם משאיות מנוף על פי הזמנה מראש אך מאפשרים גם הזמנת שירותי משאית מנוף חירום בקריאה מידית.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 1 שנים 11 חודשים
שתל דנטלי - התחליף האולטימטיבי שתל דנטלי כיום, נתפס כפרוצדורה כירורגית מובנת מאליה. קשה לדמיין כיום תהליך של שיקום הפה, ללא קשר לפגיעה או הנזק הדנטלי, שעורר את הצורך בשיקום הפה. ללא תהליך של שיקום שיתבסס על השתל הדנטלי. אנו ממליצים לכם לפנות למרפאה העוסקת בשיקום הפה ואסתטיקה דנטלית שמבססת את התהליך אל שתל דנטלי. זה אמנם תהליך מורכב אולם תוצאותיו מעניקות למטופל שיפור משמעותי ביותר באיכות חייו.
פורסם בקטגוריית רפואת שיניים, לפני 2 שנים 2 שבועות
מערכת מולטימדיה לרכב רוצים להחליף את המערכת באוטו למערכת מולטימדיה לרכב. מערכת שמשדרגת את חווית הנסיעה שלך ושל בני משפחתך? חברת רדיו סיטי מספקת מערכות מולטימדיה לרכב כולל התקנה בבית הלקוח או העסק בזמן שמתאים לכם, הצוותים שלנו פרוסים בכל הארץ. לפרטים נוספים היכנסו לאתר האינטרנט שלנו לקטגוריה "מערכת מולטימדיה לרכב".
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 2 שנים 2 שבועות
מחשבים ניידים ותקשורת סלולרית לזמן מה עלה הסברה שהטלפונים הסלולריים ובעיקר מחשבי כף היד (אחיהם הגדולים) ידחקו את רגליהם של המחשבים הניידים ממרבית שווקי המחשבים הניידים אולם יצרני המחשבים הניידים החלו נוקטים בשני צעדים חשובים על מנת להבטיח את המשך השימוש וההסתמכות על מחשבים ניידים ככלי מרכזי של כל עבודה משרדית הנעשית מחוץ למשרד וכמובן גם מתן מענה מתאים לצרכים של תלמידים וסטודנטים.
פורסם בקטגוריית מחשבים ניידים, לפני 2 שנים 1 שבועות