לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2332 מאמרים 511 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

טיפול בפיברומיאלגיה

פורסם בתאריך 21/06/2018      /      נכתב ע"י Prosites.Pro

מחקרים עדכניים וטיפול בפיברומיאלגיה

טיפול בפיברומיאלגיה לאור גילויים מדעיים ב-2018

לפני שניכנס לאמצעים והדרך העדיפה לטיפול בפיברומיאלגיה ולדוגמאות לשני מחקרים העוסקים בתחום יש להדגיש שפיברומיאלגיה נתפסת כיום כתסמונת רב מערכתית מורכבת שלה סימפטומים מרובים שעוצמת הנוכחות שלהם ומאפייניהם משתנים ממטופלת למטופלת אולם לכולם מכנה משותף והוא כאבים ועייפות כרונית המלווים (או נגרמים) שיבושים משמעותיים של פעילות בלוטת התריס.

יש לציין כי על פי דעתנו יש לפנות לצורך טיפול בפיברומיאלגיה לרופא העוסק בתחום ולו ניסיון מוכח והצלחות בינלאומיות רבות בעזרה למטופלות להתגבר על הסימפטומים מעוררי הכאב והסבל ולשוב לתפקוד יומיומי מלא.

אנו כותבים בלשון נקבה כי אחוז הלוקים בתסמונת בקרב הנשים גבוה באופן משמעותי מאחוז הגברים.

טיפול בפיברומיאלגיההטיפול בפיברומיאלגיה נגזר לרוב ממאפייני ההכשרה וההתמחות של הרופא המטפל. המשמעות היא שרופא כאב יטפל במניעת כאב, גסטרולוג יסדיר את פעילות העיכול ורופא שהתמחותו אנדוקרינולוגיה ייגש לטיפול בפיברומיאלגיה מנקודת ראות זאת.

כיום מקובלת הגישה הרואה בפיברומיאלגיה תסמונת רב מערכתית שלה גורמים מורכבים ואף גורמי משנה שמעוררים ומחריפים את הגילויים הסימפטומטיים. המחקרים בתחום הפיברומיאלגיה גם הם כאמור, מושפעים משדה התמחותו של החוקר. חוקרים מסוימים מתמקדים בתפקודים הורמונליים, חוקרים מתחום הפסיכיאטריה והנפש חוקרים את ההשפעות של המצב המנטלי. חוקרי מוח מנסים לאתר תופעות נירולוגיות שהימצאותן מקבילה לנוכחותה של התסמונת.

שדה המחקר בתחום הפיברומיאלגיה צעיר ומכאן שגם הטיפול בפיברומיאלגיה עדיין אינו אחיד ובמקרים רבים החולות סובלות מטיפולים טרום אבחוניים שאינם מצליחים לתת מענה לסבלן.

טיפול בפיברומיאלגיה לאור שני מחקרים אחרונים.

נציג בקצרה שני מחקרים שעוסקים בפיברומיאלגיה ומתוכם יש להניח, נגזרת שיטת הטיפול.

מחקר אחד עוסק בתחום ההעברה העצבית במוח.

"Functional Brain Network Mechanism of Hypersensitivity in Chronic Pain"

 "מנגנון תפקודי מוח של רגישות יתר לכאב כרוני" המחקר התפרסם ב- 2018  Scientific Reports

. (UnCheol Lee, Minkyung Kim, KyoungEun Lee, Chelsea M. Kaplan, Daniel J. Clauw, Seunghwan Kim, George A. Mashour & Richard E. Harris)

במחקר זה נבחנה העוררות והפעילות העצבית של חולות שאובחנו כחולות בפיברומיאלגיה. תהליכי ההעברה העצבית ושרשרת התגובה במוח של חולות אלה התאפיין ברגישות גבוהה. המחקר הצליח להדגים קשר מובהק בין סבל מכאב כרוני שמושפע מרגישות יתר ופעילות נירולוגית בעלת מאפיינים של תגובתיות יתר. המחקר עסק בניסיון לאתר גורמים לכאב הכרוני וסביר להניח שהטיפול בפיברומיאלגיה  שייגזר מעמדת המחקר הנו טיפול להרגעת הפעילות הנירולוגית לצורך הנמכת הפעילות העצבית המצביעה על כאב.

המחקר השני נערך אף הוא בקרב 42 חולות מאובחנות בפיברומיאלגיה.

טיפול בפיברומיאלגיההמחקר נערך בבריטניה ובאירופה במקביל על ידי מספר גופי מחקר וטיפול בפיברומיאלגיה. המחקר בחן את השפעותיה של מדיטציית חמלה על הכאבים הכרוניים  של החולות בפיברומיאלגיה. "Effectiveness of compassion meditation for treating fibromyalgia"
February 27, 2018 by Gemma Bradley, University of Derby
המחקר מצביע על הפחתה משמעותית עד כדי 40% ויותר בכאבים והסבל עליהן מדווחות המטופלות לאחר תהליך ללמידה ותרגול של מדיטציית חמלה. סביר להניח שהטיפול שיומלץ יהיה הגברת תרגול המדיטציה לחולות בפיברומיאלגיה.

מחקר זה אינו סוטר את המחקר הראשון ובמידה מסוימת אף מאושש את המסקנה שפיברומיאלגיה הנה תסמונת מורכבת שמתאפיינת ביציאה מאיזון של מערכות רבות. פיזיולוגיות, עצביות, נירולוגיות, הורמונליות, נפשיות, רגשיות ותודעתיות. רק מתוך עמדה המקבלת את המורכבות של התסמונת ומאפייני חוסר האיזון שלה ניתן להתחיל ולמצוא לה מזור. אחד הפתרונות שעוזרים ומשמשים כלי משמעותי בהחזרת האיזון למערכות שונות הוא הגואיפנזין  במינונים ייחודיים לכל חולה וחולה.

345 צפיות
3 כניסות
מאמרים נוספים מאת Prosites.Pro
מערכת מולטימדיה לרכב רוצים להחליף את המערכת באוטו למערכת מולטימדיה לרכב. מערכת שמשדרגת את חווית הנסיעה שלך ושל בני משפחתך? חברת רדיו סיטי מספקת מערכות מולטימדיה לרכב כולל התקנה בבית הלקוח או העסק בזמן שמתאים לכם, הצוותים שלנו פרוסים בכל הארץ. לפרטים נוספים היכנסו לאתר האינטרנט שלנו לקטגוריה "מערכת מולטימדיה לרכב".
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 11 חודשים 5 ימים
רקמה על מגבת רקמה על מגבת היא מתנה שתמיד משמחת, מתנה זו אף פעם לא נחשבת, מתנה נדושה. זאת מתנה מתאימה למגוון רחב של אירועים. עם השנים עולם הרקמה התפתח מאוד ומאפשר לנו היום לבצע רקמות ממוחשבות ברמה גבוהה, ברמת דיוק גבוה מאוד של העיצוב המבוקש. בעבר היו רוקמים רק תבניות ספציפיות של תמונות והקדשות רגילות, אבל היום ניתן לרקום כמעט כל דבר שתרצו. החל בתמונה של החבר, ציור שראיתם. וכלה בעיצוב המשלב בין מספר אלמנטים. ציור שניתן לחבר להקדשה מקורית משלכם ואפילו ציור מקורי שלכם
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 11 חודשים 12 שעות
בלוטת התריס ה-SIM, של המערכת ההורמונלית ראוי לציון שאם את מודעת לשיבושים בתפקוד בלוטת התריס שלך או אם את סובלת מסימפטומים המצביעים על פעילות לא תקינה של הבלוטה מומלץ ליצור קשר עם מרפאה לאיזון הורמונלי בהקדם. שיבושים בפעילות הבלוטה, מזעריים ככל שיהיו, עלולים לגרור תגובת שרשרת והחרפה משמעותית במצבך ולעתים אף להוביל לנזק בלתי הפיך. אל תהססי, פני למרפאה לאיזון הורמונלי שלה ניסיון רב בתחום.
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 10 חודשים 4 שבועות
שקיות ניילון בתחילת שנות ה - 60 מהנדס שוודי בשם גוסטב סטן ת'ולין פיתח את את הרעיון של שקיות ניילון על ידי קיפול יריעות פלסטיק וייצר לראשונה את שקיות הניילון המוכרות לנו. שקיות הניילון מיוצרת בדרך כלל מחומר הנקרא פוליאתילן המשתייך אל קבוצת החומרים התרמופלסטיים, המתאפיין במשקלו הקל וגמישות חלקית.
פורסם בקטגוריית תעשיה, לפני 9 חודשים 2 שבועות
קרטונים למעבר דירה - העונה החמה בכל שנה מתעורר ביקוש גדול לקרטונים למעבר דירה, בתאריכים יולי אוגוסט כאשר ישנה עלייה חדה במעברי הדירות. זה הזמן הטוב ביותר עבורנו ועבור ילדינו לביצוע המעבר. בזמן שהילדים נהנים בקייטנות, במפגשים עם החברים, אטרקציות כאלה ואחרות אנו ההורים מתחילים להתארגן למעבר דירה.
פורסם בקטגוריית מעבר דירה, לפני 10 חודשים 5 ימים