לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2377 מאמרים 526 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
הקמת בריכות נוי

בריכות נוי

פורסם בתאריך 24/06/2018      /      נכתב ע"י שולה אזולאי

בריכות נוי

עוד מימיה הראשונים של האנושות, העדיפו בני האדם לחיות ליד מקורות מים. האזורים סביב הנילוס, הפרת, החידקל ונהרות רבים אחרים, היוו את ערש התרבות. מקורות המים שימשו לא רק לשתייה ולרחצה. הם שימשו לצורכי השקיה, תחבורה דיג ועוד. גם כיום אנחנו מעדיפים לחיות ליד מקורות מים. עובדה. בריכות נוי, שעד לפני כמה שנים היו מחזה נדיר, הפכו בשנים האחרונות לאלמנט שאפשר למצוא בגינות מעוצבות רבות. בעלי גינות רבים גילו כי בריכות נוי מוסיפות לגינה שלהם לא רק את הצליל הנעים של פכפוך המים, אלא גם מושכות אליהן ציפורים ואפילו תורמות להורדת הטמפרטורה. הקמת בריכות נוי, הוא תחום מתפתח ותחרותי מאוד, לכן לפני שאתם בוחרים בבריכת נוי, יש מספר גורמים שכדאי לכם לברר, כדי שלא תטבעו חלילה בשלל ההצעות.

 

בריכות נוי והסביבה הקרובה 

בריכות נוי הן אלמנט דומיננטי מאוד בעיצוב הגינה. לכן כדאי מאוד להתייעץ עם מומחים בעיצוב ולברר האם וכיצד תשתלב בריכת נוי בעיצוב הגינה שלכם. האם תהיו מעוניינים בבריכת נוי בשילוב מזרקה? במזרקה מעוצבת עם אבן טבעית? במזרקה סמויה הממוקמת בתוך אבן? או בסגנון אחר? לא משנה מה תהיה ההחלטה שלכם, העיקר שהמזרקה תתאים לעיצוב הגינה, לא תיעלם בו ולא תשתלט עליו.

 

בריכות נוי אקולוגיות או בריכות כלור?

קיימים שני סוגים עיקריים של בריכות נוי. בריכות נוי אקולוגיות ובריכות כלור. לכל אחד מסוגי בריכות הנוי יתרונות וחסרונות משלו.

 

בריכות נוי אקולוגיות – בריכות אלה הן מערכות עצמאיות שדורשות טיפול מינימאלי. הדגים החיים בבריכות האקולוגיות מנקים את האצות, ההפרשות שלהם מדשנות את הצמחייה והצמחייה מספקת להם חמצן. בבריכות נוי אקולוגיות יש לשמר על איזון מרבי, על מנת למנוע התפתחות של מים ירוקים ואצות.

 

בריכות כלור - במקרים שבהם יהיה צורך לשמור על הצלילות של המים, ייעשה שימוש בכלור לטיהור המים. בריכת נוי כזאת לא תוכל להכיל דגים או צמחיה ותדרוש פעילויות אחזקה שוטפת כמו הוספת כימיקלים, ניקוי פילטר ומשאבה.

 

בריכות נוי. איך תדעו איזו בריכה מתאימה לכם?

אם אתם מעוניינים במערכת ביולוגית חיה ומתפקדת הכוללת דגים, אצות וצמחים, בריכת נוי  אקולוגית צריכה להיות הבחירה שלכם. אם אתם רוצים להדגיש את החומר ממנו בנויה הבריכה אתם צריכים לשמור על מים צלולים ולכן עליכם לבחור בבריכת כלור. בכל מקרה לפני שאתם מתחילים לחפור את בריכת הנוי שלכם, מומלץ שתתייעצו עם מומחים ועם בעלי גינות שעסקו ב הקמת בריכות נוי.

232 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת שולה אזולאי