לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2292 מאמרים 492 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
צו קיום צוואה

צו קיום צוואה - מי נגד מי בימי אבלות וצער

פורסם בתאריך 25/06/2018      /      נכתב ע"י Prosites.Pro

 

שלבים בתהליך הפרידה - בקשה לצו קיום צוואה

צו קיום צוואה וחלוקת הירושה

צו קיום צוואהלפני שנכנס להסבר מהותי בשאלות הפרוצדורליות (לעיתים סבוכות) של צו קיום צוואה, שאלות עליהם יש לתת מענה לאחר פרידה מיקירנו, עלינו לזכור שגם אם נפרדנו ממי שזכה לחיים ארוכים, שיבה טובה ואושר בערוב ימיו. הליך הפרידה רווי התמודדויות רגשיות לא פשוטות לעיתים עד כדי חוסר רצון לעסוק בנושאים שאינם קשורים לתהליכי האבלות. זאת אחת הסיבות אשר מצביעות על כך, שפנייה לעורך דין צוואות בעל ניסיון העוסק בתחום הגשת בקשה לצו ירושה ובקשה לצו קיום צוואה.

צו קיום צוואה מאפשר ליורשים הטבעיים, מי הרואים עצמם יורשים ומי אשר טוענים לזכויות בירושה לטעון ולתבוע את חלקם בירושה. הגשת בקשה לצו קיום צוואה מוגשת לרשם לענייני ירושות, אשר בהינתן שהוגשו כל הטפסים והאישורים הנדרשים נותן תוקף משפטי וחוקי לצוואה ומאפשר להוציאה אל הפועל.

בקשה לצו ירושה או צו קיום צוואה

יש לזכור, קיימים סוגי צוואות שונות ועל פי מאפייני הצוואה נדרש הליך פרוצדורלי תואם. כמו כן יש לזכור שהגשת בקשה לצו קיום צוואה אפשרי רק לאחר ברור חד משמעי. הצוואה מתייחסת לכלל רכושו הונו ונכסיו של המנוח שאם לא כן יש לפנות ולהגיש בקשה לצו ירושה. כאשר לא כל נכסיו ורכושו של הנפטר מצוינים בצוואה והיא חלקית בלבד יש להגיש בקשה לצו ירושה על מנת להגדיר תחילה את יחס החלוקה בין שטוענים לירושה.

בקשה לצו קיום צוואה ובקשה לצו ירושה הינם תהליכים דומים במהותם ונבדלים בשאלה האם הושארה צוואה (אשר תקפותה מוכחת) או שלא קיימת צוואה. כאמור גם  אם הושארה צוואה חלקית תיעשה פנייה לצו ירושה ולא לצו קיום צוואה. אפשר שחלק מן הירושה שמופיע בצוואה יחולק תחת צו קיום צוואה וחלוקת החלק הנותר תתבצע בהתאם לצו ירושה המתיחס לכלל הירושה.

מי רשאי להגיש בקשה לצו קיום צוואה

צו קיום צוואהכמובן, היורשים הטבעיים, הילדים, בני זוג ומי שנזכרים בירושה יכולים להגיש בקשה לצו קיום צוואה אולם גם מי שאינם מוזכרים בצוואה כגון שותפים עסקיים או בעלי חוב אפשר שיגישו בקשה למימוש חלקם בירושה.

נשוב ונזכיר שגם אם היורשים מתכוונים לפעול עצמאים לקבלת צו קיום צוואה עליהם להיעזר בעורך דין לשם אישור זיהוי ואותנטיות של מבקשי הבקשה ומסמכים שונים. לעיתים על פניו נראה שההליך פשוט אך בפועל מדובר בהליך בו מומלץ ייצוג משפטי גם כאשר המקרה פשוט לכאורה.

נדגיש, שעל פי חוקי הירושה, המדינה היא הבעלים של כל הירושות, עד אשר רשם הירושות מאשר ונותן צו קיום צוואה, או לחלופין צו ירושה. גם אם מדובר במקרה של יורשים טבעיים בלבד, ללא כל גורמים נוספים, אזי טרם קבלת צו קיום צוואה, לא ניתן לבצע כל פעולה בירושתו של המנוח. הירושה מצויה בפועל, תחת חזקתו של האפוטרופוס הכללי אשר רשם הירושות הוא שליחו.

צו קיום ירושה וצו קיום צוואה מאפשרים ליורשים לממש את חלקם בירושה

לסיכום: אכן בעידן הדיגיטלי ושירותי האינטרנט הזמינים מטעם הרשויות, ניתן להגיש בקשות מקוונות, לפעול עצמאית ולנסות להתמודד עם הבירוקרטיה הסבוכה, אך כאמור בכל מקרה, עליכם לפנות אל נוטריון או עורך דין. מכאן ההמלצה לבחור עורך דין שיכול לחסוך לכם עגמת נפש נוספת, עד לקבלת צו קיום צוואה שיאפשר לכם לשוב לחיי היומיום על אף האובדן שלכם.

339 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת Prosites.Pro
רקמה על מגבת רקמה על מגבת היא מתנה שתמיד משמחת, מתנה זו אף פעם לא נחשבת, מתנה נדושה. זאת מתנה מתאימה למגוון רחב של אירועים. עם השנים עולם הרקמה התפתח מאוד ומאפשר לנו היום לבצע רקמות ממוחשבות ברמה גבוהה, ברמת דיוק גבוה מאוד של העיצוב המבוקש. בעבר היו רוקמים רק תבניות ספציפיות של תמונות והקדשות רגילות, אבל היום ניתן לרקום כמעט כל דבר שתרצו. החל בתמונה של החבר, ציור שראיתם. וכלה בעיצוב המשלב בין מספר אלמנטים. ציור שניתן לחבר להקדשה מקורית משלכם ואפילו ציור מקורי שלכם
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 9 חודשים 4 שבועות
מערכת מולטימדיה לרכב רוצים להחליף את המערכת באוטו למערכת מולטימדיה לרכב. מערכת שמשדרגת את חווית הנסיעה שלך ושל בני משפחתך? חברת רדיו סיטי מספקת מערכות מולטימדיה לרכב כולל התקנה בבית הלקוח או העסק בזמן שמתאים לכם, הצוותים שלנו פרוסים בכל הארץ. לפרטים נוספים היכנסו לאתר האינטרנט שלנו לקטגוריה "מערכת מולטימדיה לרכב".
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 10 חודשים 2 ימים
בלוטת התריס ה-SIM, של המערכת ההורמונלית ראוי לציון שאם את מודעת לשיבושים בתפקוד בלוטת התריס שלך או אם את סובלת מסימפטומים המצביעים על פעילות לא תקינה של הבלוטה מומלץ ליצור קשר עם מרפאה לאיזון הורמונלי בהקדם. שיבושים בפעילות הבלוטה, מזעריים ככל שיהיו, עלולים לגרור תגובת שרשרת והחרפה משמעותית במצבך ולעתים אף להוביל לנזק בלתי הפיך. אל תהססי, פני למרפאה לאיזון הורמונלי שלה ניסיון רב בתחום.
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 9 חודשים 3 שבועות
שקיות ניילון בתחילת שנות ה - 60 מהנדס שוודי בשם גוסטב סטן ת'ולין פיתח את את הרעיון של שקיות ניילון על ידי קיפול יריעות פלסטיק וייצר לראשונה את שקיות הניילון המוכרות לנו. שקיות הניילון מיוצרת בדרך כלל מחומר הנקרא פוליאתילן המשתייך אל קבוצת החומרים התרמופלסטיים, המתאפיין במשקלו הקל וגמישות חלקית.
פורסם בקטגוריית תעשיה, לפני 8 חודשים 2 שבועות
קרטונים למעבר דירה - העונה החמה בכל שנה מתעורר ביקוש גדול לקרטונים למעבר דירה, בתאריכים יולי אוגוסט כאשר ישנה עלייה חדה במעברי הדירות. זה הזמן הטוב ביותר עבורנו ועבור ילדינו לביצוע המעבר. בזמן שהילדים נהנים בקייטנות, במפגשים עם החברים, אטרקציות כאלה ואחרות אנו ההורים מתחילים להתארגן למעבר דירה.
פורסם בקטגוריית מעבר דירה, לפני 9 חודשים 3 ימים