לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2332 מאמרים 511 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
בלוטת התריס

בלוטת התריס ה-SIM, של המערכת ההורמונלית

פורסם בתאריך 25/06/2018      /      נכתב ע"י Prosites.Pro

אובדן האיזון כתוצאה משיבושים בפעילות בלוטת התריס

בלוטת התריס המנהל הסמוי של ההומאוסטזיס

בלוטת התריסראוי לציון שאם את מודעת לשיבושים בתפקוד בלוטת התריס שלך או אם את סובלת מסימפטומים המצביעים על פעילות לא תקינה של הבלוטה מומלץ ליצור קשר עם מרפאה לאיזון הורמונלי בהקדם. שיבושים בפעילות הבלוטה, מזעריים ככל שיהיו, עלולים לגרור תגובת שרשרת והחרפה משמעותית במצבך ולעתים אף להוביל לנזק בלתי הפיך. אל תהססי, פני למרפאה לאיזון הורמונלי שלה ניסיון רב בתחום.

בלוטת התריס כמוה, ככרטיס SIM, במערכות תקשורת חכמות כגון הסמארטפונים. כאשר ה-SIM מקולקל או שפעילותו משובשת, מתחילים, מלבד מצב של נתק עם מערכות מסוימות (התקשורת האלחוטית), גם שיבושים במערכות משנה ואפליקציות שונות כך גם בלוטת התריס כאשר מערכת התקשורת ההורמונלית פועלת כהלכה הכל (כמעט) תקין אולם נתק בתקשורת ההורמונלית מסיבה כל שהיא גורר שרשרת תגובה של שיבושי משנה ואף החרפה של המצב.

אכן ישנם טלפונים שלא ניתן להפעילם ללא SIM אך כיום ניתן להפעיל את הטלפונים החכמים ללא SIM ולקיים קשר בעזרת מערכת חלופית ה-WiFi. באותה מידה ניתן להגיד שגם אם בלוטת התריס אינה פועלת כהלכה קיימים אמצעים רפואיים המאפשרים לגורמים מטפלים למצוא את הדרך החלופית לתפקודי בלוטת התריס.

תפקידה של בלוטת התריס מתאפיין בתהליכי תקשורת מורכבים המתקיימים בינה לבין מערכות רבות בגוף. התקשורת מתקיימת בעזרת המערכת ההורמונלית העדינה והרגישה ומכאן תפקידה החשוב של בלוטת התריס בשמירה על האיזון הפנימי הטבעי הקיים במערכות גופנו כבסיס לתפקוד התקין של כל מערכת ומערכת לחוד אך בעיקר של האיזון בפעילות המערכות המורכבות ומשולבות זאת בזאת.

הומאוסטאזיס ובלוטת התריס

לבלוטת התריס חשיבות מכרעת בקיומו של האיזון הפנימי. על מנת שגופנו יפעל כראוי קיימים כאמור מנגנונים רבים אשר מתפקידם לשמור על האיזון הפנימי של גופנו. לדוגמא שמירה על חום הגוף בעזרת בקרה על חילוף החומרים (מטבוליזם), שמירה על רמת חמצן מספקת בגוף (השפעה על קצב הנשימה, זרימת הדם), מנגנון שתפקידו לשמור על דילול הדם על מנת שיזרום באופן תקין. מנגנוני עוררות שמאפשרים לנו להגיב ביעילות לגירויים מהסביבה החיצונית.

כאמור חלקם של המנגנונים תפקידם להגיב לגירויים וגם שינוים חיצוניים וחלקם של המנגנונים תפקידו לשמר את הפעילות התקינה עד לרמת התא ומערכת העצבים ולהגיב לשינויים המתרחשים בנו, בתוכנו

בלוטת התריס מנגנון הקישור בין המערכות

בלוטת התריספעילותה של בלוטת התריס מושפע ומשפיע על פעילות מערכת העצבים המרכזית המוח בעזרת המערכת הורמונלית ובלוטת יותרת המוח  מכאן כאשר יש שיבושים בתפקודי הבלוטה פוגעים גם בהולכה העצבית ותפקודים קוגניטיביים (השפעה משמעותית על תפיסת הכאב ורגישות לעוצמתו). לפעילות הבלוטה השפעה גם על תהליכי הולכה עצביים כימיים המשפיעים באופן ישיר על המערכת הרגשית. שיבושים בתפקוד הבלוטה יכול להוביל לתופעות לוואי של דיכאון קליני במלוא מובן המילה. דיכאון ששום תרופה לא תתגבר עליו אלא אם תאוזן פעילות הבלוטה. הבלוטה משפיע גם על מערכת העיכול וחילוף החומרים ותוצאת שיבוש הפעילות שלה מתבטא גם בשיבושים בתפקודי מערכת העיכול.

לסיכום ניתן להבחין ולזהות, גם בעין שאינה מקצועית שבלוטת התריס, הנה בעלת תפקיד מפתח, משמעותי ביותר בתפקוד כל המערכות המרכיבות את מי שאנו. אם גם את חשה שיבוש כל שהוא וחוסר איזון כללי או באחת ממערכות גופך. פני למרפאה לאיזון הורמונלי לקבלת אבחון, ייעוץ, וריפוי.

382 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת Prosites.Pro
מערכת מולטימדיה לרכב רוצים להחליף את המערכת באוטו למערכת מולטימדיה לרכב. מערכת שמשדרגת את חווית הנסיעה שלך ושל בני משפחתך? חברת רדיו סיטי מספקת מערכות מולטימדיה לרכב כולל התקנה בבית הלקוח או העסק בזמן שמתאים לכם, הצוותים שלנו פרוסים בכל הארץ. לפרטים נוספים היכנסו לאתר האינטרנט שלנו לקטגוריה "מערכת מולטימדיה לרכב".
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 11 חודשים 2 ימים
רקמה על מגבת רקמה על מגבת היא מתנה שתמיד משמחת, מתנה זו אף פעם לא נחשבת, מתנה נדושה. זאת מתנה מתאימה למגוון רחב של אירועים. עם השנים עולם הרקמה התפתח מאוד ומאפשר לנו היום לבצע רקמות ממוחשבות ברמה גבוהה, ברמת דיוק גבוה מאוד של העיצוב המבוקש. בעבר היו רוקמים רק תבניות ספציפיות של תמונות והקדשות רגילות, אבל היום ניתן לרקום כמעט כל דבר שתרצו. החל בתמונה של החבר, ציור שראיתם. וכלה בעיצוב המשלב בין מספר אלמנטים. ציור שניתן לחבר להקדשה מקורית משלכם ואפילו ציור מקורי שלכם
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 10 חודשים 3 שבועות
שקיות ניילון בתחילת שנות ה - 60 מהנדס שוודי בשם גוסטב סטן ת'ולין פיתח את את הרעיון של שקיות ניילון על ידי קיפול יריעות פלסטיק וייצר לראשונה את שקיות הניילון המוכרות לנו. שקיות הניילון מיוצרת בדרך כלל מחומר הנקרא פוליאתילן המשתייך אל קבוצת החומרים התרמופלסטיים, המתאפיין במשקלו הקל וגמישות חלקית.
פורסם בקטגוריית תעשיה, לפני 9 חודשים 2 שבועות
קרטונים למעבר דירה - העונה החמה בכל שנה מתעורר ביקוש גדול לקרטונים למעבר דירה, בתאריכים יולי אוגוסט כאשר ישנה עלייה חדה במעברי הדירות. זה הזמן הטוב ביותר עבורנו ועבור ילדינו לביצוע המעבר. בזמן שהילדים נהנים בקייטנות, במפגשים עם החברים, אטרקציות כאלה ואחרות אנו ההורים מתחילים להתארגן למעבר דירה.
פורסם בקטגוריית מעבר דירה, לפני 10 חודשים 2 ימים
משרד נוטריון בחיפה כולל שירותי נוטריון באנגלית ונוטריון בספרדית משרד עו\\\"ד אשר מוסמך להעניק אישור נוטריוני מהווה לעתים נדבך בסיסי והכרחי לכל הליך פורמלי. בין אם מדובר בהליך משפטי מול רשויות שיפוטיות ובין אם מדובר בהליכי הגשת מסמכים לגופים סטטוטוריים או מוסדות שונים אשר דורשים אישורים נוטריונים בעת הגשת מסמכים. משרד נוטריון בחיפה מעניק שירותי לכל אזור הצפון ובמקרים מסוימים קיים יתרון משמעותי לכך ששירותי הנוטריון נגישים וזמינים בקרבתם של מוסדות בהם נדרש אשור נוטריוני בעת הגשת מסמכים או פניות שונות.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 1 שנים 3 חודשים