לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3645 מאמרים 1075 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
בלוטת התריס

בלוטת התריס ה-SIM, של המערכת ההורמונלית

פורסם בתאריך 25/06/2018      /      נכתב ע"י Prosites.Pro

אובדן האיזון כתוצאה משיבושים בפעילות בלוטת התריס

בלוטת התריס המנהל הסמוי של ההומאוסטזיס

בלוטת התריסראוי לציון שאם את מודעת לשיבושים בתפקוד בלוטת התריס שלך או אם את סובלת מסימפטומים המצביעים על פעילות לא תקינה של הבלוטה מומלץ ליצור קשר עם מרפאה לאיזון הורמונלי בהקדם. שיבושים בפעילות הבלוטה, מזעריים ככל שיהיו, עלולים לגרור תגובת שרשרת והחרפה משמעותית במצבך ולעתים אף להוביל לנזק בלתי הפיך. אל תהססי, פני למרפאה לאיזון הורמונלי שלה ניסיון רב בתחום.

בלוטת התריס כמוה, ככרטיס SIM, במערכות תקשורת חכמות כגון הסמארטפונים. כאשר ה-SIM מקולקל או שפעילותו משובשת, מתחילים, מלבד מצב של נתק עם מערכות מסוימות (התקשורת האלחוטית), גם שיבושים במערכות משנה ואפליקציות שונות כך גם בלוטת התריס כאשר מערכת התקשורת ההורמונלית פועלת כהלכה הכל (כמעט) תקין אולם נתק בתקשורת ההורמונלית מסיבה כל שהיא גורר שרשרת תגובה של שיבושי משנה ואף החרפה של המצב.

אכן ישנם טלפונים שלא ניתן להפעילם ללא SIM אך כיום ניתן להפעיל את הטלפונים החכמים ללא SIM ולקיים קשר בעזרת מערכת חלופית ה-WiFi. באותה מידה ניתן להגיד שגם אם בלוטת התריס אינה פועלת כהלכה קיימים אמצעים רפואיים המאפשרים לגורמים מטפלים למצוא את הדרך החלופית לתפקודי בלוטת התריס.

תפקידה של בלוטת התריס מתאפיין בתהליכי תקשורת מורכבים המתקיימים בינה לבין מערכות רבות בגוף. התקשורת מתקיימת בעזרת המערכת ההורמונלית העדינה והרגישה ומכאן תפקידה החשוב של בלוטת התריס בשמירה על האיזון הפנימי הטבעי הקיים במערכות גופנו כבסיס לתפקוד התקין של כל מערכת ומערכת לחוד אך בעיקר של האיזון בפעילות המערכות המורכבות ומשולבות זאת בזאת.

הומאוסטאזיס ובלוטת התריס

לבלוטת התריס חשיבות מכרעת בקיומו של האיזון הפנימי. על מנת שגופנו יפעל כראוי קיימים כאמור מנגנונים רבים אשר מתפקידם לשמור על האיזון הפנימי של גופנו. לדוגמא שמירה על חום הגוף בעזרת בקרה על חילוף החומרים (מטבוליזם), שמירה על רמת חמצן מספקת בגוף (השפעה על קצב הנשימה, זרימת הדם), מנגנון שתפקידו לשמור על דילול הדם על מנת שיזרום באופן תקין. מנגנוני עוררות שמאפשרים לנו להגיב ביעילות לגירויים מהסביבה החיצונית.

כאמור חלקם של המנגנונים תפקידם להגיב לגירויים וגם שינוים חיצוניים וחלקם של המנגנונים תפקידו לשמר את הפעילות התקינה עד לרמת התא ומערכת העצבים ולהגיב לשינויים המתרחשים בנו, בתוכנו

בלוטת התריס מנגנון הקישור בין המערכות

בלוטת התריספעילותה של בלוטת התריס מושפע ומשפיע על פעילות מערכת העצבים המרכזית המוח בעזרת המערכת הורמונלית ובלוטת יותרת המוח  מכאן כאשר יש שיבושים בתפקודי הבלוטה פוגעים גם בהולכה העצבית ותפקודים קוגניטיביים (השפעה משמעותית על תפיסת הכאב ורגישות לעוצמתו). לפעילות הבלוטה השפעה גם על תהליכי הולכה עצביים כימיים המשפיעים באופן ישיר על המערכת הרגשית. שיבושים בתפקוד הבלוטה יכול להוביל לתופעות לוואי של דיכאון קליני במלוא מובן המילה. דיכאון ששום תרופה לא תתגבר עליו אלא אם תאוזן פעילות הבלוטה. הבלוטה משפיע גם על מערכת העיכול וחילוף החומרים ותוצאת שיבוש הפעילות שלה מתבטא גם בשיבושים בתפקודי מערכת העיכול.

לסיכום ניתן להבחין ולזהות, גם בעין שאינה מקצועית שבלוטת התריס, הנה בעלת תפקיד מפתח, משמעותי ביותר בתפקוד כל המערכות המרכיבות את מי שאנו. אם גם את חשה שיבוש כל שהוא וחוסר איזון כללי או באחת ממערכות גופך. פני למרפאה לאיזון הורמונלי לקבלת אבחון, ייעוץ, וריפוי.

963 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת Prosites.Pro
מערכת מולטימדיה לרכב רוצים להחליף את המערכת באוטו למערכת מולטימדיה לרכב. מערכת שמשדרגת את חווית הנסיעה שלך ושל בני משפחתך? חברת רדיו סיטי מספקת מערכות מולטימדיה לרכב כולל התקנה בבית הלקוח או העסק בזמן שמתאים לכם, הצוותים שלנו פרוסים בכל הארץ. לפרטים נוספים היכנסו לאתר האינטרנט שלנו לקטגוריה "מערכת מולטימדיה לרכב".
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 3 שנים 5 חודשים
משכנתא ללא הון עצמי גם כשהדרך ללא מוצא משכנתא ללא הון עצמי נראית כמעט בלתי אפשרית בשוק המשכנתאות והנדל"ן הדינמי והפרוע של ישראל. כאשר מתנהל מאבק איתנים רווי אינטרסים, אמביציות פוליטיות וניסיונות להשפיעה לא רק על שוק הנדל"ן והמשכנתאות אלה בעיקר על דעת הקהל, מעלה את חוסר הוודאות ובעיקר מורידה אל מתחת לרדאר, את האפשרות לזכות במשכנתא ללא הון עצמי. תפקידו של יועץ משכנתאות עצמאי ובלתי תלוי לסייע לכם להצליח לאתר את מלוא הפוטנציאל הכלכלי. גם זה שאינו גלוי למי שאינו בעל ניסיון ולהצליח ליצור את התנאים שיאפשרו גם לכם לזכות במשכנתא ללא הון עצמי.
פורסם בקטגוריית משכנתא, לפני 3 שנים 5 חודשים
להחזיר את הסודות לארון שירות במטבח ארון שירות למטבח או ארון אחסון למטבח… השם לא קובע, אבל יכולת ההתאמה והשילוב בין הצרכים המדוייקים, המרחב הזמין, והעיצוב הקיים כבר במטבח, הוא הסוד. סוד אותו פותרים אצלנו, נגריית אהרון כהן, פעם אחר פעם כאשר ניגשים לייצור ארון שירות למטבח כתוספת. נגריית אהרון כהן מתמחה ביצור ארון שירות למטבח בבית ובמשרד בהתאמה אישית מדויקת לצורכי הלקוח. אם גם במטבח שלכם מתקיימות הפגנות מעת לעת, הפגנות של בלגן הנובע מחוסר מרחב אחסון, או מקומות אחסון לא נוחים שאינם מאפשרים לסדר את המטבח בנוחות, אל תהססו לפנות אלינו. אנו נייצר עבורכם את ארון השירות המתאים ביותר.
פורסם בקטגוריית נגרות, לפני 3 שנים 5 חודשים
משאיות מנוף - הנפה, שינוע והנפה מנופי יוני מפעילה צי משאיות מנוף לכיסוי כל סוגי הובלות ועבודות מנוף אשר מתבצעות בעזרת משאיות עליהן מתקן מנוף. גודל המשאיות והמנוף מותאם לכל משימה ומשימה בהתאם למאפיינים של המטען, שטח האיסוף ומיקום יעדו של המטען. מנופי יוני מספקים לכם משאיות מנוף על פי הזמנה מראש אך מאפשרים גם הזמנת שירותי משאית מנוף חירום בקריאה מידית.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 3 שנים 4 חודשים
שתל דנטלי - התחליף האולטימטיבי שתל דנטלי כיום, נתפס כפרוצדורה כירורגית מובנת מאליה. קשה לדמיין כיום תהליך של שיקום הפה, ללא קשר לפגיעה או הנזק הדנטלי, שעורר את הצורך בשיקום הפה. ללא תהליך של שיקום שיתבסס על השתל הדנטלי. אנו ממליצים לכם לפנות למרפאה העוסקת בשיקום הפה ואסתטיקה דנטלית שמבססת את התהליך אל שתל דנטלי. זה אמנם תהליך מורכב אולם תוצאותיו מעניקות למטופל שיפור משמעותי ביותר באיכות חייו.
פורסם בקטגוריית רפואת שיניים, לפני 3 שנים 5 חודשים