לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3305 מאמרים 913 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

גלאי CO

פורסם בתאריך 28/06/2018      /      נכתב ע"י עידן

בנפח התנועה הקיים היום, שרכבים כבר הפכו דבר הכרחי לכל אדם בוגר, החניות ברחוב אזלו מזמן וחניונים עיליים ותת-קרקעיים במבנים הפכו לדבר שנמצא בכל בניין חדש וכבר מזמן לא רק בקניונים ובנייני משרדים גדולים. הבעיה במבנים סגורים אלה, בחניונים האלה, היא שנמצאים שם רכבים רבים אשר במהל הכניסה והיציאה שלהם הם ממונעים ופולטים גזים רעילים לחלל הסגור דרך צינור המפלט שלהם (האגזוז). הדבר עלול להוות סכנה לאנשים ההולכים בחניון הניגשים אל ומרכבם. לכן יש צורך בפתרון לבעיה זאת על מנת לאפשר לאנשים להלך ברחבי החניון מבלי להיות חשופים לסכנה.

לצורך כך פותח גלאי ה-CO. גלאי CO הוא גלאי אשר בודק את כמות ה-CO (פחמן חד חמצני) בחלל ויודע להתריע כשאר  הגז הזה נמצא בריכוז גבוהה בחלל ועלול לסכן את האנשים. הפחמן החד חמצני, ה-CO הוא גז הנפלט מרכבים מונעים ויכול לגרום להרעלה כאשר הוא נמצא בריכוזים גבוהים. לכן, כאשר ריכוז ה-CO בחלל הוא גבוה, גלאי CO יתריע על כך וכך יפעיל מערכות אוורור אשר תפקידן לשאוב את האוויר מהחדר החוצה ולהזרים אוויר חדש ובטוח לנשימה פנימה. כך מערכת שלמה שומרת שהאוויר בחלל החניון יהיה נקי לנשימה בכל זמן נתון ותמנע סכנה.

גלאי CO עובד ביעילות רק בצמוד למערכת אוורור שמפנה את האוויר מהחלל ומזרימה אוויר חדש פנימה בצורה מדויקת ויעילה. תפקיד גלאי CO הוא רק להתריע על כמות הפחמן החד חמצני בחלל ולא על הפינוי עצמו של גזים הרעילים. לכן גלאי CO תמיד יהיה מותקן ביחד עם מערכות אוורור אשר להן הוא יתריע במקרה הצורך ואלו יכנסו לפעולה ויחדשו את האוויר בחלל.

כיום, לאחר מקרי הרעלה מצערים, ידוע שמערכות אוורור וגלאי CO הם דבר הכרחי בכל חניון סגור. כל עוד יש נוכחות של רכבים בתוך חלל סגור, הדבר גורם להצטברות של ריכוז גבוה של פחמן חד חמצני – CO וריכוז גבוהה גורם להרעלה. מערכת אוורור עם גלאי CO היא מערכת מצילת חיים והיא הכרחית לכל חלל סגור אשר בשטחו פועלים רכבים ממונעים.

552 צפיות
5 כניסות
מאמרים נוספים מאת עידן
מפוח תעשייתי וכיצד תורם לביטחון העובדים מאמר זה מדבר על תרומותיו של המפוח התעשייתי המותקן במפעל לבריאות העובדים במפעל.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שנים 3 חודשים
הצורך בעבודות חשמל שונות היכן קיים צורך בעבודות חשמל ומי מבצען
פורסם בקטגוריית חשמל, לפני 2 שנים 3 חודשים
מפוחים תעשייתיים ונחיצותם מאמר על חשיבותם של מפוחים תעשייתיים והשימושים השונים בהם
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שנים 3 חודשים
שילובו של מפוח תעשייתי במפעלים מאמר זה מדבר על תפקידים שונים של מפוח תעשייתי בקרב מפעלי תעשייה
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שנים 4 חודשים
נחיצותם של מפוחים תעשייתיים המאמר הנ"ל עוסק בחשיבות היתרה שיש למפוחים תעשייתיים בתעשייה.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שנים 4 חודשים