לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3074 מאמרים 825 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
מימון עסקים

פתרונות מימון עסקים הקיימים בשוק

פורסם בתאריך 04/07/2018      /      נכתב ע"י ofekcapital

אתם צריכים לדאוג לכל מה שקשור בעסק בין אם אתם אלו שעושים את הפעולות השונות ובין אם אתם רק מפקחים עליהן, וזה אומר הנהלת חשבונות, עבודה מול ספקים, ניהול העובדים שלכם, דאגה ללקוחות שלכם ומתן שירות טוב וכמובן השיווק של העסק. מעל כל אלו עומד דבר "קטן" – הצורך במזומנים בשביל שהעסק יפעל וגם יתקדם. אתם לא יכולים לשווק את העסק אם אין לכם כסף, אתם לא יכולים לתחזק אותו אם אין לכם מימון ולעיתים, גם אם העסק עובד טוב, גם אם הוא מצליח ומראה כל הזמן הכנסות יש פערים בין זמני ההכנסות וההוצאות שלכם מה שקרוי – תזרים מזומנים. יכול להיות שאתם מוציאים על משהו עכשיו אך מקבלים את התשלום עליו רק לאחר חודש, חודשיים או יותר מזה. אתם צריכים מימון ויש כמה אפשרויות למימון כזה. יכול מאוד להיות שאתם עומדים מול פתיחתו של עסק חדש. אתם נלהבים ומלאי מוטיבציה ויש לכם רעיון נהדר ולא משנה באיזה תחום, ובשביל להניע את העסק, בשביל לגרום לו להתקדם אתם צריכים סכום כסף התחלתי. אתם צריכים לשכור מקום ואתם צריכים לשלם חשבונות ראשוניים, אתם צריכים לקנות סחורה ואתם צריכים לשווק את עצמכם. אי אפשר לעשות את זה בלי כסף ויש אפשרויות שונות למימון עבור עסקים, אפשרויות שונות בשוק שכדאי להכיר. הנה כמה מהאפשרויות הללו, אפשרויות שכדאי לבדוק וחשוב רק לדעת שכל הזמן צצות להן עוד ועוד אפשרויות.

תתחילו מהבנקים

יש לכם בנק ויש לכם חשבון של העסק וזה המקום להתחיל ולחפש מימון. בקשו הצעה של הבנק למימון, בקשו הצעה אטרקטיבית כמה שיותר. אם אין לכם בעיה עם המסגרת תוכלו לקבל הצעה שיכולה אולי להיות הצעה טובה ביחס לאחרות. היום אפשר לקחת הלוואה גם מבנקים אחרים, בנקים בהם אין חשבון והם ישמחו לתת. כל מה שצריך לעשות הוא להשוות בין ההצעות השונות, להראות לבנק אחד מה הבנק השני הציע ולבקש הצעה טובה יותר. קוראים לזה בפשטות – מיקוח כמו בשוק.

חברות אשראי

עד לפני כמה שנים המדינה אפשרה רק לגוף אחד לתת הלוואות – לבנקים. רק הבנקים היו אלו שנותנים הלוואה ורק מהם היה אפשר לקחת אך היום המצב הוא שונה לגמרי. היום גם חברות האשראי מספקות הלוואות שונות, הלוואות בתנאים כאלו או אחרים ולעיתים הריביות יהיו גבוהות יותר אך יש להלוואות הללו כמה יתרונות. ראשית, הן מהירות יחסית לבנק. היום אפשר לבקש הלוואה מחברת אשראי ולקבל אישור בתוך כמה שעות ואפשר לראות את הכסף בחשבון כבר לאחר כמה ימים. בנוסף, אלו הלוואות שאין להן קשר לחשבון הבנק. יש לא מעט אנשים ובעלי עסקים שחשבון הבנק שלהם כבר חסום. הם ניצלו את כל מסגרת האשראי שלהם והבנק לא מוכן לתת להם שקל נוסף. כשמדובר על הלוואה מחברת אשראי מדובר על הלוואה שלא קשורה למסגרת בבנק בשום אופן מה שיכול להיות פתרון מצוין עבור מי שכבר בדק את האפשרות של הבנק וקיבל סירוב.

חברות מימון אחרות

כמובן, חברות מימון כמו חברות האשראי צצות להן כמו פטריות אחרי הגשם. מעבר לחברות האשראי יש חברות מימון אחרות כמו חברות ביטוח, חברות פנסיה וחברות אחרות שמספקות בין השאר גם הלוואות בתנאים שונים. זו היא עוד אופציה שחשוב לבדוק, אופציה מצוינת שרבים עושים בה שימוש.

ביטוח מנהלים או ביטוח חיים עם חיסכון

הבנקים כמו גם החברות הפרטיות צריכים כמה שיותר בטחון. לא תמיד הם יכולים לקבל אותו אז במקומו הם לוקחים רביות מטורפות. אז מה קורה אם לוקחים מגוף שלא צריך בטחונות? איזה גוף זה יכול להיות? גוף כזה יכול להיות חברת הביטוח בו עשיתם ביטוח חיים או ביטוח מנהלים או בכל מקום בו יש לכם חיסכון. אתם יכולים בדרך כלל לבקש הלוואה עד לסכום של חצי ממה שנחסך וכך שני הצדדים מרוויחים. מצד אחד החברה לא לוקחת סיכון כי יש לה את הסכום שנלקחת בחיסכון סגור ומצד שני, הלקוח מרוויח הלוואה בריבית משתלמת במיוחד.

הלוואה בערבות מדינה

עוד אופציה מצוינת לעסקים, אופציה שכדאי מאוד לבדוק. מדינת ישראל כמו כל מדינה מתוקנת אחרת מעודדת פעילות עסקית בין אם היא כבר קיימת ובין אם היא פעילות חדשה בעיקר בגלל האופציה לעוד ועוד מקומות עבודה ולפיתוח המשק. המדינה מאפשרת לקחת הלוואה בערבות שלה או יותר נכון, ערבות של אחוזים גבוהים על ידי המדינה וכך הבנקים יכולים להיות רגועים ולהקטין משמעותית את הריבית בהלוואות. הרי כל הלוואה בנויה בין השאר מהסיכון שלה מה שמתבטא גם בסכום שלה, וכשיש ערבות מדינה הבנקים מאפשרים בקלות רבה יותר לקחת הלוואה זולה אצלם. אז נכון, זה תהליך שדורש אישורים שונים, תוכנית עסקית וכדומה אך בסוף התהליך מקבלים הלוואה טובה עם תנאים מצוינים. הלוואה יכולה לסייע להקמה של עסק חדש ויכולה לדחוף עסק קיים. היא יכולה לפתור לא מעט בעיות בעסק ויכולה לסייע לו לפרוץ קדימה. אך רגע לפני שאתם לוקחים הלוואה לעסק שבו עם עצמכם נסו לברר שני דברים. האחד, האם בוודאות תוכלו להחזיר את ההלוואה בהתאם לתנאים שלה? והשני, האם זה באמת מה שאתם צריכים. האם העסק שלכם מתנהל נכון וכל מה שהוא צריך זה כסף בשביל לקדם אותו והאם לא תגיעו מהר מאוד למצב בו תצטרכו עוד כסף ומעגל הסחרור רק יגדל.

362 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת ofekcapital
הלוואות לעסקים גדולים לעומת הלוואות לעסקים קטנים להלן כמה הבדלים בין הלוואות לעסקים גדולים ובין הלוואות לעסקים קטנים והאופציות השונות שקיימות שכדאי להכיר
פורסם בקטגוריית הלוואות ומימון, לפני 1 שנים 11 חודשים
באילו נסיבות מומלץ לקחת הלוואות גישור? ענף ההלוואות פורח בישראל בשנים האחרונות ויותר ויותר ישראלים מוצאים בו את הפתרון שלהם לבעיות שונות. לא ניכנס כאן לדיון האם בכלל כדאי לקחת הלוואות או שעדיף להימנע מהן, מה שהתשובה אליו כמובן תלוי בנסיבות. יש הלוואת שונות בשוק, הלוואות קצרות טווח והלוואות ארוכות טווח, הלוואות בריבית כזו או אחרת ועוד.
פורסם בקטגוריית הלוואות ומימון, לפני 2 שנים 3 חודשים