לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3302 מאמרים 913 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מפוחים לשחרור עשן

פורסם בתאריך 09/07/2018      /      נכתב ע"י עידן

מפוחים לשחרור עשן הינם מתקנים שבתוכם מותקנות תעלות רחבות שתפקידן לנקות עשן ו\או אדים רעילים ממבנים סגורים הזקוקים לחילופי אוויר תמידיים למניעת הצטברות הגזים בהם. תפקידם הנוסף של מפוחים אלו הוא פינוי עשן שנגרם כתוצאה משריפה במקום.

לשריפה במבנה סכנות רבות. בראשית, האש עצמה מהווה סכנה אדירה אך ניתן להתגבר על האש בעזרת מטפי כיבוי וצינורי רסס אוטומטיים לשעת חירום של שריפה, המותקנים בגג המבנה ובעזרת חיישן מזהים את העשן שנוצר בעקבות האש ובכך פועלים אוטומטית. הבעיה העיקרית השנייה בגודלה היא הבעיה של העשן ההולך ומצטבר באותו מבנה, עשן כבד וסמיך אשר מתפשט במהירות בחלל המקום ומקשה על ההתמצאות בו, ובנוסף לכך גם מכיל כמות גבוהה של גז ה CO, הלא הוא פחמן חד חמצני מסוכן שחונק את מי ששואף אותו ומשפיע רבות על האנשים במבנה ויכול לגרום להם לנזק כבד ומסוכן, לעתים בלתי הפיך ואף יכול לגרום במרבית המקרים גם למוות בזמן קצר ביותר. על כן הפתרון המסופק להלן הינו מפוחים לשחרור עשן.

המפוחים לשחרור העשן ישאבו את העשן המסוכן שמצטבר בעקבות השריפה במבנה ויכניסו במקומו אוויר נקי במהירות ובכך יסננו את האוויר העכור במהירות. כל זאת בכדי לשמור על השוהים במתחם. תהליך זה מונע נזק לבני האדם הנמצאים במקום הנ"ל וכן מסוגל להצילם מחנק הנגרם בעקבות שאיפת עשן. המפוחים ממלאים תפקיד חשוב בשמירה על ביטחון השוהים במבנה, וכן משרה ביטחון על מתפעלי המבנה שכן יודעים כי השוהים בו בטוחים בעת של צרה. המפוחים בנוסף יוכלו לשמש פתרון זמני מצוין בזמן שריפה עד שמכבי האש יגיעו. זה נותן מענה לפינוי מידי של העשן בכדי לאפשר דקות בטוחות לשוהים במקום עד להגעת כוחות הביטחון. בנוסף לשחרור העשן, המפוחים גם דואגים לניקוי חלל החניון מפני גזים שונים שעלולים להצטבר שם בעקבות פליטת גזים ממכוניות ובכך להשאיר את החלל מטוהר לנשימה של בני אדם.

אף אל פי שאנשים נמצאים בחניון לזמן קצר, אין זה אומר שלא היה נגרם להם נזק בעקבות אותם גזים, אפילו אם נחשפו אליהם לזמן קצר בלבד. אז אם ניתן לצמצם את הנזק הנגרם בעקבות האדים הרעילים, הגזים השונים והעשן המצטבר, זה על ידי המפוחים לשחרור העשן.

483 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת עידן
מפוח תעשייתי וכיצד תורם לביטחון העובדים מאמר זה מדבר על תרומותיו של המפוח התעשייתי המותקן במפעל לבריאות העובדים במפעל.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שנים 3 חודשים
הצורך בעבודות חשמל שונות היכן קיים צורך בעבודות חשמל ומי מבצען
פורסם בקטגוריית חשמל, לפני 2 שנים 3 חודשים
מפוחים תעשייתיים ונחיצותם מאמר על חשיבותם של מפוחים תעשייתיים והשימושים השונים בהם
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שנים 3 חודשים
שילובו של מפוח תעשייתי במפעלים מאמר זה מדבר על תפקידים שונים של מפוח תעשייתי בקרב מפעלי תעשייה
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שנים 4 חודשים
נחיצותם של מפוחים תעשייתיים המאמר הנ"ל עוסק בחשיבות היתרה שיש למפוחים תעשייתיים בתעשייה.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שנים 4 חודשים