לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3492 מאמרים 993 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

גלאי CO וחשיבותו

פורסם בתאריך 16/07/2018      /      נכתב ע"י עידן

בעולם של כיום אנו חשופים למגוון מזהמי אוויר שגורמים לאוויר הנקי והטהור שהיה פעם להיות רווי בחומרים רעילים וגזים שונים אשר מזהמים אותו ומתערבבים באוויר שאנחנו נושמים. גזים רעילים אלו נכנסים לריאות שלנו ומחדירים להם חומרים מסוכנים שיכולים לגרום לנו לחלות בעתיד במגוון מחלות, בין אם בדלקת ריאות, מחלות ריאות ונשימה אחרות ובין אם במחלות שונות וקשות יותר כמו סרטן.
גז רעיל לדוגמה אשר נמצא באוויר שאנו נושמים הוא גז CO שזהו פחמן חד חמצני. גז הCO נמצא לרוב בעשן אשר פולטים כלי רכב מהאגזוז שלהם החוצה. איננו יכולים לחוש בגז זה, ולכן אנו צריכים מכשיר אשר ישמש כגלאי CO ויזהה את כמות הגז במקומות שונים ויוכל לטפל בו בהתאם. כאמור, איננו חשים בגז זה, אך כל חשיפה אליו בין אם ארוכה ובין אם קצרה עלולה להוות סיכון עבורנו ואילו נשהה במקום בעל ריכוז גבוה של גז זה, נזדקק לאותו גלאי CO.
גז הCO נמצא לרוב בכמות גבוהה בחניונים תת קרקעיים בשל תנועת המכוניות ההולכת וגוברת בהם בשל תפוצת החניונים התת קרקעיים בארץ אשר נגרמת מחוסר עצום בחנייה מה שנפתר על ידי הקמת חניונים אלו לניצול מקום מרבי שמגיע גם לתוך האדמה. גלאי ה-CO פועל בצמוד למערכת מאווררים הדואגת להחלפת האוויר המזוהם בגז ה-CO לאוויר חדש ונקי, המערכת פועלת כאשר גלאי CO בודק את רמת גז ה CO באוויר ומזהה אם היא גבוהה מהרף המוגדר ומצריכה פינוי של האוויר, ובמידה וכן אז היא מפעילה מאווררים עצומים בגודלם אשר מפנים את כל הגז החוצה וכך עוזרים לטיהור המקום מפני אותו גז.
גלאי CO הוא חשוב והכרחי לכל חניון תת קרקעי, על אף שאנו מבלים בחניונים תת קרקעיים זמן יחסית מועט הכולל נסיעה בחניון וחנייה בו. אם כן, הזמן בו אנו שוהים בקרב גז ה-CO מזיק גם אם הוא זמן קצר, וכמובן מזיק יותר אם הוא ארוך. לעתים כאשר אנו שוהים בחניון תת קרקעי אנו עלולים להרגיש תחושת מחנק ולהריח ריח של פיח כבד, הגז החונק הוא לרוב גז ה-CO, אשר אותו יש לפנות במהרה, כאמור בגלל שהוא גז רעיל וכל זמן אשר נשהה בקרבתו יגרום לנו נזקים. זה למה גלאי CO הוא כל כך נחוץ.

490 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת עידן
מפוח תעשייתי וכיצד תורם לביטחון העובדים מאמר זה מדבר על תרומותיו של המפוח התעשייתי המותקן במפעל לבריאות העובדים במפעל.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שנים 8 חודשים
הצורך בעבודות חשמל שונות היכן קיים צורך בעבודות חשמל ומי מבצען
פורסם בקטגוריית חשמל, לפני 2 שנים 9 חודשים
מפוחים תעשייתיים ונחיצותם מאמר על חשיבותם של מפוחים תעשייתיים והשימושים השונים בהם
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שנים 9 חודשים
שילובו של מפוח תעשייתי במפעלים מאמר זה מדבר על תפקידים שונים של מפוח תעשייתי בקרב מפעלי תעשייה
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שנים 9 חודשים
נחיצותם של מפוחים תעשייתיים המאמר הנ"ל עוסק בחשיבות היתרה שיש למפוחים תעשייתיים בתעשייה.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שנים 9 חודשים