לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3309 מאמרים 914 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מקומות בהם נפוצים מפוח רגיל ומפוח תעשייתי

פורסם בתאריך 17/07/2018      /      נכתב ע"י עידן


מפוחים הם כלים הנותנים פתרון לשינוע אוויר והזזת דברים ממקום למקום על ידי אוויר. אפשר למצוא מפוח תעשייתי בתעשייה ובמפעלים, ובמפוח פרטי בקרב הציבור הרחב. במגזר הפרטי המפוחים משמשים בעיקר לניקיון עלים מהחצר, בתוך מחסנים ביתיים חדרים ממוגנים בבית ועוד. בישראל יש צורך בחדר מוגן בבית לצורכי ביטחון בעת ירי טילים לדוגמה, ובזמן מלחמה, כלל יושבי הבית מתרכזים בחדר אחד שהוא חדר ממוגן, וכמעט בכל בית ממוצע החדר הממוגן קטן. הבעיה בחדר המוגן היא שלמרות שהוא קטן הוא צריך להכיל בו את כל יושבי הבית, וכשאנשים רבים נכנסים לחדר אטום בשטח קטן, צריכה להיות איכשהו תחלופה של חמצן וזה סיבה שמשתמשים במפוחים שהם מחליפים את האוויר בחדרים המוגנים וכך מספקים לאנשים הנמצאים שם אוויר נקי. עוד תוכלו למצוא מפוח במטבח של אנשים רבים, מפוח זה מותקן מעל לכיריים וקולט את האדים הנוצרים בעקבות הבישול ומונע מהם להתפשט ברחבי המטבח, כך זה מונע ריחות לא רצויים העלולים להיווצר בעקבות הבישול וגם כאשר יוצא עשן מבישול מסוים, בעקבות שריפה של אוכל במקרה תאונה, במקום שהעשן יתפזר ויזהם את הבית, המפוח קולט אותו ובכך חוסך את הסבל מיושבי הבית וכן גם את זמן ההמתנה עד שהעשן יצא לולא היה את המפוח.
בתעשייה תוכלו למצוא מפוחים במפעלי תעשייה שבמהלך העשייה בהם משתחררים סוגים שונים של גזים רעילים שיכולים להשפיע במידה רבה על עובדים במפעל ולגרום להם לנזקים בריאותיים חמורים. מפוח תעשייתי שמותקן במקום דואג לשאוב את כל פסולת הלוואי שנוצרת בעקבות העשייה במפעל ובכך תורמת לסביבת עבודה יותר טובה ונקייה ובאותו זמן לאוויר נקי ותהליך עבודה יותר בריא לעובדים במפעל.
המפוחים נעים בגדלים שונים, ממפוחים בגודל קטן במגזר הפרטי ועד מפוחים בסדר גודל עצום בקרב מפעלים ואזורי תעשייה שונים. גודל המפוח התעשייתי מותאם על ידי הצורך של אותו מפעל ולפי הגודל שלו, והוא נחוץ בכל מפעל שעובד עם חומרים מסוכנים או חומרים שעשויים לפגוע בעובדים של המפעל. המפוח דואג לצמצום נזקים והגברת הביטחון של העובדים במפעל.

483 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת עידן
מפוח תעשייתי וכיצד תורם לביטחון העובדים מאמר זה מדבר על תרומותיו של המפוח התעשייתי המותקן במפעל לבריאות העובדים במפעל.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שנים 3 חודשים
הצורך בעבודות חשמל שונות היכן קיים צורך בעבודות חשמל ומי מבצען
פורסם בקטגוריית חשמל, לפני 2 שנים 3 חודשים
מפוחים תעשייתיים ונחיצותם מאמר על חשיבותם של מפוחים תעשייתיים והשימושים השונים בהם
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שנים 3 חודשים
שילובו של מפוח תעשייתי במפעלים מאמר זה מדבר על תפקידים שונים של מפוח תעשייתי בקרב מפעלי תעשייה
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שנים 4 חודשים
נחיצותם של מפוחים תעשייתיים המאמר הנ"ל עוסק בחשיבות היתרה שיש למפוחים תעשייתיים בתעשייה.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שנים 4 חודשים