לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2143 מאמרים 445 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מהם סדנאות פוטותרפיה?

פורסם בתאריך 23/07/2018      /      נכתב ע"י AliKabilio

פוטותרפיה (באנגלית Phototherapy) היא שיטה שבה נעשה שימוש טיפולי בטכניקות של צילום ככלי טיפול בפסיכותרפיה. טיפול בפוטותרפיה משלב בתוכו תאוריות מעולם הפסיכולוגיה וטכניקות מתחום הפסיכותרפיה, היא אחת משיטות הטיפול בתחום האומנות. כיום מתקיימות סדנאות פוטותרפיה לעזרה לילדים ובוגרים.

מהן היתרונות של סדנאות פוטותרפיה?

בדומה לשיטות האחרות שגם הן נמנות מתחום האומנות, שיטת הפוטותרפיה מאפשרת בין היתר שיח מילולי ללא מילים בין המטפל למטופל, כמו כן השיטה מאפשרת הנצחת התכנים על גבי התמונות להסתכל עלים בדיעבד, כמה יתרונות בולטים יש לפוטותרפיה ולשיטה:

נגישות – הצילום נגיש לכולם, כל אחד מסתובב עם סמארטפון ויכול לצלם כמויות של תמונות, התוצאה היא מידית, כמובן שניתן היום אופציה בכל סמארטפון לערוך את התמונות עם שלל אפקטים, ובסופו של דבר לעלות את התמונות לרשתות החברתיות, פורומים.
עוקף הגנות – באמצעות המצלמה ניתן לעקוף את הגנות הנפש, במהלך הסדנאות או הטיפולים המטופלים משתמשים במגוון מגננות כגון לא לתקשר באופן ישיר מול המטפל. ההגנה היא חיובית ועוזרת למטופלים במשך היום יום אך לעיתים היא פוגעת בהמשך הטיפול. בשימוש בתמונות ניתן לעקוף את הגנות אלו ולהמשיך טיפול תקין עם המטופל.
מסגור מחדש – על ידי צילום התמונות ניתן לראות פרספקטיבה שונה לחיים ולתמונה עצמה, כל אדם יכול לפרש אחרת תמונות, לפיכך לעבוד עם מטופל על תמונות יכול לתת לו פרשנויות שונות על הדברים.
מראה למטופל – התמונות נותנת מראה למטופל, איך הוא נתפס בעיני האחר, ההשתקפות שלו.

לסיכום, סדנאות פוטותרפיה הן סדנאות העוזרות לטיפול בעזרת התמונות והמצלמה, גם המטופל צריך לפתוח את הראש ולתת למטפל לעשות את עבודתו.

297 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת AliKabilio
הכל אודות גוש בשד אצל נערים גיליתם גוש בשד ואתם מודאגים? כל מה שרציתם לדעת אודות גוש בשד אצל נערים
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 7 חודשים 2 שבועות
מגשי אירוח במרכז לאירועים קטנים אילו פתרונות יש לכיבוד לאורחים באירועים קטנים במרכז? רוצים לדעת את התשובות? הכנסו עכשיו למאמר על מגשי אירוח במרכז.
פורסם בקטגוריית אוכל, לפני 2 שבועות 5 ימים
מגשי אירוח לפורים אוטוטו אנו מסיימים את שנת 2018 ונקבל בברכה את שנת 2019 הבאה עלינו לטובה, חג גדול מתקרב אלינו בצעדי ענק, חג הפורים. לפורים נמצא מגשי אירוח יפים וצבעוניים הכוללים אוזני המן ועוד מאכלים שאוכלים רק בפורים.
פורסם בקטגוריית אוכל, לפני 1 חודשים 1 ימים
כספת ביתית לאקדח מי שנושא נשק מוצא את עצמו לא פעם מתמודד עם חוסר נינוחות. ומה יקרה אם הנשק יגיע לידיים לא נכונות? כיצד מונעים שימוש לא ראוי?
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 7 חודשים 6 ימים
5 אולמות מומלצים לאירועים בפתח תקווה לשנת 2019 חיפוש אולם אירועים הוא החלק החשוב ביותר בתכנון כל אירוע. אם אתם חוגגים באזור המרכז שווה לכם לבדוק אולמות בפתח תקווה - עיר מרכזית המוקפת עורקי תחבורה ראשיים, עובדה שהופכת אותה לנגישה וידידותית לאורחים המגיעים ממקומות שונים ברחבי הארץ.
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 1 חודשים 1 שבועות