לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2330 מאמרים 510 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מהם סדנאות פוטותרפיה?

פורסם בתאריך 23/07/2018      /      נכתב ע"י AliKabilio

פוטותרפיה (באנגלית Phototherapy) היא שיטה שבה נעשה שימוש טיפולי בטכניקות של צילום ככלי טיפול בפסיכותרפיה. טיפול בפוטותרפיה משלב בתוכו תאוריות מעולם הפסיכולוגיה וטכניקות מתחום הפסיכותרפיה, היא אחת משיטות הטיפול בתחום האומנות. כיום מתקיימות סדנאות פוטותרפיה לעזרה לילדים ובוגרים.

מהן היתרונות של סדנאות פוטותרפיה?

בדומה לשיטות האחרות שגם הן נמנות מתחום האומנות, שיטת הפוטותרפיה מאפשרת בין היתר שיח מילולי ללא מילים בין המטפל למטופל, כמו כן השיטה מאפשרת הנצחת התכנים על גבי התמונות להסתכל עלים בדיעבד, כמה יתרונות בולטים יש לפוטותרפיה ולשיטה:

נגישות – הצילום נגיש לכולם, כל אחד מסתובב עם סמארטפון ויכול לצלם כמויות של תמונות, התוצאה היא מידית, כמובן שניתן היום אופציה בכל סמארטפון לערוך את התמונות עם שלל אפקטים, ובסופו של דבר לעלות את התמונות לרשתות החברתיות, פורומים.
עוקף הגנות – באמצעות המצלמה ניתן לעקוף את הגנות הנפש, במהלך הסדנאות או הטיפולים המטופלים משתמשים במגוון מגננות כגון לא לתקשר באופן ישיר מול המטפל. ההגנה היא חיובית ועוזרת למטופלים במשך היום יום אך לעיתים היא פוגעת בהמשך הטיפול. בשימוש בתמונות ניתן לעקוף את הגנות אלו ולהמשיך טיפול תקין עם המטופל.
מסגור מחדש – על ידי צילום התמונות ניתן לראות פרספקטיבה שונה לחיים ולתמונה עצמה, כל אדם יכול לפרש אחרת תמונות, לפיכך לעבוד עם מטופל על תמונות יכול לתת לו פרשנויות שונות על הדברים.
מראה למטופל – התמונות נותנת מראה למטופל, איך הוא נתפס בעיני האחר, ההשתקפות שלו.

לסיכום, סדנאות פוטותרפיה הן סדנאות העוזרות לטיפול בעזרת התמונות והמצלמה, גם המטופל צריך לפתוח את הראש ולתת למטפל לעשות את עבודתו.

419 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת AliKabilio
הכל אודות גוש בשד אצל נערים גיליתם גוש בשד ואתם מודאגים? כל מה שרציתם לדעת אודות גוש בשד אצל נערים
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 11 חודשים 2 שבועות
קייטרינג על האש מחירים, כמה עולה? קייטרינג על האש כשמו כן הוא, רוב האוכל נעשה על מנגל פחמים, ומחירו נקבע בהתאם לתפריט ולבקשות אותם ביקשתם מחברת הקייטרינג.
פורסם בקטגוריית אוכל, לפני 7 חודשים 2 שבועות
מהי נזלת אחורית? מהי נזלת אחורית ומהן דרכי הטיפול בה? הכנסו עכשיו למאמר למידע נוסף.
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 3 חודשים 3 שבועות
איך תמנעו את הפציעה הבאה שלכם אף אחד לא מעוניין להפצע, בטח לא ברגליים, רגליים יכולות להשבית אותנו מהרבה דברים, אז איך בכל זאת תוכלו להמנע מהפציעה הבאה?
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 1 חודשים 3 שבועות
מה אתם צריכים לדעת על שירותי מחשוב לעסקים שלכם המחשבים מהווים את לב העסקים שלך, הם חיוניים לעבודה ולתפוקת העסק שלך, אם המחשבים מפסיקים לעבוד או קורסים, כל העסק נכנס לבעיה, חשוב אם כן לדאוג לשירותי מחשוב מקצועיים כדי להמשיך ולתפעל את העסק.
פורסם בקטגוריית מחשבים וטכנולוגיה, לפני 1 שנים 4 ימים