לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4581 מאמרים 1388 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מהם סדנאות פוטותרפיה?

פורסם בתאריך 23/07/2018      /      נכתב ע"י AliKabilio

פוטותרפיה (באנגלית Phototherapy) היא שיטה שבה נעשה שימוש טיפולי בטכניקות של צילום ככלי טיפול בפסיכותרפיה. טיפול בפוטותרפיה משלב בתוכו תאוריות מעולם הפסיכולוגיה וטכניקות מתחום הפסיכותרפיה, היא אחת משיטות הטיפול בתחום האומנות. כיום מתקיימות סדנאות פוטותרפיה לעזרה לילדים ובוגרים.

מהן היתרונות של סדנאות פוטותרפיה?

בדומה לשיטות האחרות שגם הן נמנות מתחום האומנות, שיטת הפוטותרפיה מאפשרת בין היתר שיח מילולי ללא מילים בין המטפל למטופל, כמו כן השיטה מאפשרת הנצחת התכנים על גבי התמונות להסתכל עלים בדיעבד, כמה יתרונות בולטים יש לפוטותרפיה ולשיטה:

נגישות – הצילום נגיש לכולם, כל אחד מסתובב עם סמארטפון ויכול לצלם כמויות של תמונות, התוצאה היא מידית, כמובן שניתן היום אופציה בכל סמארטפון לערוך את התמונות עם שלל אפקטים, ובסופו של דבר לעלות את התמונות לרשתות החברתיות, פורומים.
עוקף הגנות – באמצעות המצלמה ניתן לעקוף את הגנות הנפש, במהלך הסדנאות או הטיפולים המטופלים משתמשים במגוון מגננות כגון לא לתקשר באופן ישיר מול המטפל. ההגנה היא חיובית ועוזרת למטופלים במשך היום יום אך לעיתים היא פוגעת בהמשך הטיפול. בשימוש בתמונות ניתן לעקוף את הגנות אלו ולהמשיך טיפול תקין עם המטופל.
מסגור מחדש – על ידי צילום התמונות ניתן לראות פרספקטיבה שונה לחיים ולתמונה עצמה, כל אדם יכול לפרש אחרת תמונות, לפיכך לעבוד עם מטופל על תמונות יכול לתת לו פרשנויות שונות על הדברים.
מראה למטופל – התמונות נותנת מראה למטופל, איך הוא נתפס בעיני האחר, ההשתקפות שלו.

לסיכום, סדנאות פוטותרפיה הן סדנאות העוזרות לטיפול בעזרת התמונות והמצלמה, גם המטופל צריך לפתוח את הראש ולתת למטפל לעשות את עבודתו.

1185 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת AliKabilio
מתי עושים הפרשת חלה? מתי ניתן לעשות את מצוות הפרשת החלה? האם רק בתאריכים מסויימים? רק במועדים מסויימים?
פורסם בקטגוריית נשים ויהדות, לפני 5 שנים 5 ימים
הכל אודות גוש בשד אצל נערים גיליתם גוש בשד ואתם מודאגים? כל מה שרציתם לדעת אודות גוש בשד אצל נערים
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 5 שנים 6 חודשים
מהי נזלת אחורית? מהי נזלת אחורית ומהן דרכי הטיפול בה? הכנסו עכשיו למאמר למידע נוסף.
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 4 שנים 10 חודשים
הרחקת יונים עשה זאת בעצמך - DIY יונים יכולים לגרום לבעיות רבות, לכלוך, מחלות ועוד. הרחקת יונים מתבצעת בשביל למנוע בעיה זו, את הרחקת היונים נוכל לחלק ל2 פתרונות, הראשון הוא הרחקת יונים על ידי בעל מקצוע שיתן לכם אחריות על העבודה ויש את הפתרון השני שהוא הרחקת יונים בשיטת עשה זאת בעצמך.
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 5 שנים 2 שבועות
המדריך להכין אלבום דיגיטלי מודפס הדפסת אלבום דיגיטלי זוהי המתנה אותה תוכלו להעניק לילד שלכם, לחבר, או לכל מי שיקר וחשוב לליבכם. כי מי מדפיס היום תמונות? אך אם תבחרו כמה תמונות מיוחדות ותעצבו אותם בחן, תהיה התוצאה ספר מרגש ומושקע שיהווה מזכרת מדהימה והיא תלווה את הילד לאורך ימים ושנים.
פורסם בקטגוריית צרכנות וקניות, לפני 5 שנים 5 חודשים