לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3492 מאמרים 993 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
מפוחים תעשייתיים

מפוחים תעשייתיים ונחיצותם

פורסם בתאריך 29/07/2018      /      נכתב ע"י עידן

לפני תקומתה של התעשייה המודרנית, האוויר שבני האדם היו נושמים היה אוויר נקי, אוויר צח וריק מכל מיני מזהמים שונים שיש בו כיום. אם כי בעבר הלא רחוק, טרם התרחשות המהפכה התעשייתית, היו פחות נדבקים במחלות נשימה כתוצאה משאיפת מזהמים באוויר, אלא יותר מבעיות שונות במזג האוויר. כיום הדבר השתנה והזיהום התגבר וכיום אפשר למצוא מגוון של מזהמים בכל מקום. המקום העיקרי שבו זיהום האוויר מסוכן בצורה יוצאת דופן זה במקומות סגורים כמו מפעלים למיניהם, ומקום שכולם מבקרים בו, בחניונים התת קרקעיים. אותם מקומות סגורים זקוקים להתקנת מפוחים תעשייתיים גדולים שיוכלו לנקות את אותם גזים מהאוויר.

מפוחים תעשייתיים

מפוחים תעשייתיים כפתרון לבעיית הזיהום

בעוד כי זיהום האוויר מחמיר, כמותן של המכוניות הפועלות על דלק לא הולך ודועך, אלא רק הולך ואינו מפסיק לגדול, על אף שיצרו מכוניות הפועלות על חשמל ומפחיתות את הזיהום, כמותן קטן בהרבה מהמכוניות הפועלות על דלק. בגלל גדילת המספר של המכוניות הפועלות על דלק כיום, כמעט ואין מקומות חנייה זמינים ברחבי העולם, מה שהוביל לפתרון המוצע כיום ברוב העולם שהוא חניות תת קרקעיות. חניות אלו ממוקמות מתחת לאדמה, והן מספקות פתרון חנייה יצירתי ומצוין לפתרון בעיית החנייה של ימינו. אך יש להם חסרונות, והחיסרון הבולט בהן הוא שהם אטומים. בעקבות אטימותם, גזים המשתחררים ממנועם של מכוניות שונות נלכדים ברחבי החניון ומתמזגים באוויר שלו. בשל כך עלתה נחיצותם של מפוחים תעשייתיים בכל חניון תת קרקעי, שתפקידו יהיה לשאוב את אותם מזהמים ולאפשר נשימה בטוחה בחניון.

לחניון או לכל חלל סגור

מפוחים תעשייתיים המותקנים בחניונים ידאג לניקוי המזהמים מאוויר החניון ובכך יאפשר נשימה חופשית יותר למבקרים בחניון. גם סוברת ההנחה כי כאשר שוהים זמן קצר בקרב אותו אוויר מזוהם זה לא באמת פוגע בנשימה, אך זמן יום יומי של שהייה בקרב אותו אוויר, כפי שאנשים רבים נוהגים לעשות מדי יום, מהווה סכנה גדולה לבריאותם, ואם ניתן למנוע את זמן השהייה שלהם בקרב אותו אוויר מזוהם, זה ישמור עליהם גם ברגעים הקטנים האלה של היום שבחשיפה בתדירות גבוהה תגרום לבעיות בבריאות.

618 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת עידן
מפוח תעשייתי וכיצד תורם לביטחון העובדים מאמר זה מדבר על תרומותיו של המפוח התעשייתי המותקן במפעל לבריאות העובדים במפעל.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שנים 8 חודשים
הצורך בעבודות חשמל שונות היכן קיים צורך בעבודות חשמל ומי מבצען
פורסם בקטגוריית חשמל, לפני 2 שנים 9 חודשים
שילובו של מפוח תעשייתי במפעלים מאמר זה מדבר על תפקידים שונים של מפוח תעשייתי בקרב מפעלי תעשייה
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שנים 9 חודשים
נחיצותם של מפוחים תעשייתיים המאמר הנ"ל עוסק בחשיבות היתרה שיש למפוחים תעשייתיים בתעשייה.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שנים 9 חודשים
מקומות בהם נפוצים מפוח רגיל ומפוח תעשייתי כאן מדובר במפוחים בקרב המגזר הציבורי והפרטי ותפקידיהם הנפוצים
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שנים 9 חודשים